Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Цъкания в таблото при Охлаждане на О2!!!


димон

Recommended Posts

При пускане на студеното в Октавия 2 , през първите 2-3 мин. се чува пукане, цъкане , наместване иззад таблото. Впоследствие продължава да се чува само периодичното затваряне на клапите при достигане на желаната температура.

Обяснявам си го , че при дълго стояне тръбопроводите са се загрели примерно до 50 ' С и изведнъж при включване на охлаждането става с 40-50 градуса по-ниска температурата в тръбите...

Скоро четох НЯКЪДЕ :) , че това е сериен проблем при О2 и , че се отстранява много лесно при дилъра , чрез няква си настройка.

При някого забелязва ли се подобно нещо и дали е правен опит за отстраняване!

п.п. същия звук се получава при натискане на таблото с ръка тук-таме ...особено около километража. :? :? :?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нормално,при мен се чува леко пукане,когато ссъм карал на климатик и я загазя

 

A при самото пускане не чуваш ли припуквания ?При мен тогава се чува около 2-3 мин .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нормално,при мен се чува леко пукане,когато ссъм карал на климатик и я загазя

 

A при самото пускане не чуваш ли припуквания ?При мен тогава се чува около 2-3 мин .

не съм обръщал внимание,може и да се чува.ще пробвам и пиша

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

шумове или пукане-за второто говорим

 

аз говоря за шумове от наместваща се пластмаса , нещо от рода когато се качиш в умряла от студ кола и пипаш таблото ...

 

 

Octavia A5 Common or Known Problems and Issues:

 

Climatronic Clicking

 

A clicking noise can be heard from the Climatronic system, normally when the heating is cold. A simple adjustment with the dealer diagnostic system can cure this.

.................

 

ей за това става дума - явно и други са го чули...

 

http://www.octavia-vrs.com/technical/co ... oblems.htm

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес се заслужах и се оказа , че звука се чува от пластмасовите жалюзи , които насочват въздуха в различни направления. Най-вероятно скърцането се чува поради сухата сглобка на жалюзите.

Ако преди да пусна климатроника например размърдам многократно нагоре-надолу тези жалюзи "прицъкването" не се чува...Пък може и с пръскане да се оправи.

Мен също не ме притеснява , но исках да разбера дали това има почва и другаде :mrgreen: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

исках да разбера дали това има почва и другаде :mrgreen: .

 

За протокола - има почва и при Румстър :mrgreen: . Особено ако е стоял повечко време на слънце и после набримча климатика на 16 градуса се почва голЕмото пукане откъм таблото :mrgreen: . Иначе не ме дразни :) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При пускане на студеното в Октавия 2 , през първите 2-3 мин. се чува пукане, цъкане , наместване иззад таблото. Впоследствие продължава да се чува само периодичното затваряне на клапите при достигане на желаната температура.

Обяснявам си го , че при дълго стояне тръбопроводите са се загрели примерно до 50 ' С и изведнъж при включване на охлаждането става с 40-50 градуса по-ниска температурата в тръбите...

Скоро четох НЯКЪДЕ :) , че това е сериен проблем при О2 и , че се отстранява много лесно при дилъра , чрез няква си настройка.

При някого забелязва ли се подобно нещо и дали е правен опит за отстраняване!

п.п. същия звук се получава при натискане на таблото с ръка тук-таме ...особено около километража. :? :? :?

 

И при мен го има това пропукване първите 10-20 сек. За съжаление пестенено на средства от страна на производителите води до използването на некачествени пластмаси и от там до тези шумове.

В миналото това беше нормално да се случва при ОПЕЛ например, но ти си взеха поука и повишиха качеството на пластмасите и сега нямат вече нямат този проблем. Жалко, че при ШКОДА не са обърнали внимание при използването на материалите за въздухопроводите.....(интересното е, че при Октавия от 2004 и 2005 г. тези шумове ги няма.....явно ШКОДА са почнали да пестят здравата......)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.