Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Повод за възмущение


lubomirov1985

Recommended Posts

Колеги,за пореден път съм възмутен от държавата ни и по-точно от ""органите на реда"" ( не случайно са в двойни кавички ) Преди 2 седмици на един приятел му откраднаха колата от квартала - Fiat Punto cabrio. Колата нямаше каско,и поради тази причина разчиташе само на Полицията,тъй като не се обадиха и откуп да искат. Преди 2 дни му се обажа негов приятел,че в Люлин на някакъв паркинг е паркирано въпросното Punto. Обаждат се в полицията и им казали,че тръгват към въпросния паркинг-добре ама през това време момче и момиче отключват колата,качват се,палят и заминават. Момчето тръгва след тях и се обажда отново,за да каже в каква посока се движат-патрулката ги настига,засича,спират и ги закопчават. Момичето е карало и се е опитало да обясни,че колата е на братовчедка й,което поне според мен навява на мисълта,че са били наясно,че колата не е читава,т.е. крадена. Карат колата в районното,заедно с младежите,отиват и собствениците на колата и се оказва,че при направен оглед на колата,полицаите са намерили 4-5 дози хероин,спринцовки,игли,лимонтузо ( и то било необходимо ) незнайно защо. Младежите са освободени същия ден,тъй като казали,че колата им я продал еди си кой. В момента ония са си на свобода,колата е раколачена в районното (таблото е долу,въздуховоди,кори) и всичко е демонтирано по брутален начин ( можеби с кози крак ) :? Та равносметата е такава-намираш си собствената кола,с двама наркомани вътре,пускат ги и почват да търсят бай Михал от Долно Уйно. А на моя приятел са му казали,че като му върнат колата няма да има право да я продава и да излиза с нея зад граница.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ти да не мислиш че скоро ще му я върнат !?!

тя е обект и местопрестъпление . Докато се води дело съмнявам се да си я получи.

 

Но какво значи "колата не е застрахована и разчита на полицията" ???

странна логика.

Май наистина някои хора не осъзнават в коя държава живеем!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми такава ни е системата за съжаление!

Имаше случай преди години с един познат-крадът му джипа.След лично негово разледване-понеже той беше патрон-се стига до Пловдив в някакъв гараж(като хале) с много автомобили.Звъни на ченгетата-онези правят акция-но както става в нашта държава-изтича информация веднага-онези се изнизват-ченгетата влизат в халето и намират джипа + още към 10 крадени коли само тупалки!

И след това...........

Дело срещу неизвестен извършител-колата е в КАТ или ........ и въпреки че доказваш,че е твоя не можеш да си я вземеш,докато не приключи делото-уж доказателство било-май чака 3 години,докато му го върнат.Само не съм се замислял-при такава ситуация,какво правят застрахователите-интересно...........

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз колега незнам за нас-ама ти нещо малко.........Такива думи не се толерират във форума.

 

Хайде сега даj АРГУМЕНТИ къде сбъркахме а?Ми системата ни е такава!

Не ти знам професията и тн....,но повярвай ми имам доста приятели който са обтински и знам как стоят нещата.Лошото е че в Бг манталитета е не да се търси изход от ситуацията,а да ти кажат как не става.

Когато е ЗА ТЕБ нещо-все те бавят-когато е за тях-майката си ..... !

Пример:имах АКТ за превишена скорост-който беше преди 2 год и половина(акта) а иначе това е станало преди 4 год и половина.

и преди 2 години ме спират и ми правят акт за скорост в града !

Отивам аз-минали 2 год и половина след последния (и единствен дотогава акт с взети точки) и о...........не са ми ги възтановили.

Отивам при шефа на КАТ и оня льольо-ама тои не знае закона,аз му обяснявам(прочел преди това) и той мънка!Абе то ДА-ама компютъра докато ги обработи,ама сега ще види,че имащ акт и няма да ти ги възтанови-Е..Л съм ва за 16 точки-майната му-отидох и си ги възтанових.Е МОЖЕ ЛИ ТАКАВА РАБОТА А-НАЛИ СМЕ БЪЛГАРИ-ЩО НЕ СИ ВЛИЗАМЕ В ПОЛОЖЕНИЕТО,КОГАТО ОЧЕВАДНО СМЕ ПРАВИ А???

 

Друг пример-отивам в ЕТ ВАРНА преди 3 години и малко.Казвам им-имате ли черна РСка-ТЕ-в завода има една-прави се:

Аз:Давам ви капаро и правим договор за поръчка да не я вземе друг(аз и обяснявам как искам да и дам пари-те ми казват как няма да стане)-ТЕ: Не та НЕ -трябвало първоначална да дам закръглена-15 % или 4К,или 5К-е ама как няма да ти ги дам аз да не ги въртя 3 месеца.

(Всичко стана импулсивно,понеже бях в Опел за обслужване на Зафирата-иначе нямах намерение от Вн. да я взимам)!

 

Отивам в Добрич (при моя приятел Иван Иванов от Форд и Шкода)-човека каза-айде дай нещо символично за капаро да се види,че си дал нещо и я дръпнахме.

Е как при едни става,при други НЕ???

 

Е после не ми обяснявай за БГ-защото КОГАТО ЧОВЕК Е В ПРАВОТО СИ -НОРМАЛНО Е ДА СИ ТЪРСИ ПРАВАТА-НЯМА ДА СЕДИМ КРОТКО КАТО МИШКИ Я.

 

Ти отиваш с ПАРИ и ТИ им обясняваш как ще стане( и освен това ще им дадеш тези пари)-ТЕ ти обясняват как няма да стане.Мн Ви здраве!

 

Поздрави! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Заглавието на темата е променено, мненията не по темата, с коментари и обиди и встрани от добрия тон са изтрити. Колега MoLox, всеки има право на собствено мнение, моля не обиждайте членовете на форума.

 

 

Оставям мненията на Искрен, защото те ясно показват как в нашата Родина не всичко е по мед и масло и често нещата са в ръцете на човека, който е срещу вас. Дали това ще е за добро и зло, зависи, но не всеки е готов, за съжаление, да си върши правилно, експедитивно и добросъвестно работата, от което се получават поводи за недоволство и възмущение.

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мой познат направи катастрофа и се наложи въпросните "органи" да задържът автомобила в РПУ-то.След месец като отидохме да преберем колата липсваха доста части от нея. :evil:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има го този момент с набавяне на части от задържани коли. lubomirov1985 бих посъветвал приятеля ти да наеме адвокат и да се бори да си получи колата обратно. След 3 год. на едно място ще става само за вторични за съжаление.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги тъжна е историята,но такъв е живота. Не разбрах за някоя моя реплика ли става въпрос,че не се толерира? Съжалявам ако е така,но малко импулсивно написах темата и затова. А за застраховката,имах в предвид,че поне има няква надежда да ти я платят,а пък друг е въпроса,че ако е застрахована,вероятноста да ти я откраднат е в пъти по-малка:)

 

mod. edit pow: Ники, не става въпрос за твоя реплика, нито за нещо друго, написано от теб в тази тема. Колегата MoLox се беше поразгорещил, канеше се да ни дойде на гости и да ни покаже туй-онуй и ни приканваше да бягаме в Турция, след като не сме доволни от отношението, което честичко получаваме от правозащитните органи в България, когато имаме проблем, засягащ тяхната компетенция.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това не е възможно. Ако има наркотици намерени в кола при задържане, колата се конфискува,вика се оперативна група да тества веществото, а тоя номер с те така ми я дадоха по пътя на моята логика трябва да се удостовери с договор за покупко-продажба. Според тъпите ушаци обаче доколкото аз знам, няма значение кой какво е правил, ако са у колата виновни са тея който са били в колата при намирането на веществата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.