Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Документи необходими за предаване на скрап


Recommended Posts

Ситуацията при мен е следната идните дни ще си купя една 5 скоростна 120 - ка, която обаче в досата лошо външно състояние. Искам да я купя за части, да сваля каквото ми трябва ( разбирайте почти всичко :lol: ) и да звънна на НАДИН или на някоя подобна фирма и да я вземата, за да си избия част от парите.Колата я взимам от познати и не ми се иска да минавам през нотариус. Разбрали сме се дават ми я срещу пари на ръка и след около месец им връщам номерата, с документ за дерегистрация в КАТ. Питането ми е: мога ли да предам на някоя такава фирма без аз да съм собственик на колата, въпреки че всички документи ще са в мен, и ако не какво предлагате като най-изгоден вариант. Благодаря Ви предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пишеше едно пълномощно че собственика на колата ти дава правата да я бракуваш. При нотариус даваш 10, 20 лв за заверка и си готов.

 

Ама пък не ти се минава през нутариус >>?? Тогава: Взимаш колата, взимаш частите който ти трябват, звъниш на Надин и като ти кажат, че идват след 3 дена в 5ч, му казваш на собственика да дойде да си вземе документа че е бракувана колата. Просто тия от надин ще видят че той е собственика, а ти все едно си му приятелче. Тях не ги интересува кой от кой купил и кой какво взел като части.

 

 

Това са мойте решения по въпроса, като по разумно ми се струва 2рото, щом сте си приятели със собственика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От Надин няма да я вземат, ако не е напълно окомплектована, със ск. кутия, двигател и т.н. От Екометал инженеринг плащат по-добре и вземат даже и да е без това-онова, стига да е на гуми да може да се качи на камиона ако ще и с битане, ако е без гуми трябва да говориш да дойде да я вдигне камион тип "паяк". Да знаеш, че за Екометала трябва да се уговориш доста отрано - ще дойдат чак след около седмица - имат много заявки. За документите - няма значение дали си собственик, стига да имаш талон на колата или негово копие. Искат и лична карта и ти пишат на името един документ за получените пари с авансово удържан данък 20-30 лв. за пред данъчните. След това с талона собственика или друг, но вече задължително с пълномощно може да я бракува в КАТ, а после и да я отпише в данъчното.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За КАТ пълномощното е задължително, при това текста в него (за какво те упълномощават) трябва да е точно определен. Аз навремето се консултирах с човек от КАТ по въпроса. За съжаление не помня точно какво писах.

Между другото нотариусите извършват услуги и по адрес. Ако парично това те устройва, може да използваш и такъв вариант.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благадаря PV инфото ти е много полезно и означава че няма нужда от пълномощно за пред екометал... скоро очаквайте в раздел продажби доста неща, включително и 5 скоростна кутия ;).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.