Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Съвет за нов Румстер


novak

Recommended Posts

Здравейте колеги!

Предстои ми закупувaне на нов Румстер. Моля, посъветвайте ме кой мотор да избера измежду двата най-мощни -дизелов и бензинов?

Как са сервизните бази и въобще обслужването в сервизите - по - конкретно в Пловдив?

Благодаря на всички които изразят мнение!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегите, пък и практиката, казват, че избора на двигател зависи от това колко километра смяташ да прави на година. Изобщо по този въпрос (дизелов или бензинов двигател) има не малко изписано в другите раздели, може да ползваш търсачката.

 

Аз лично съм фен на печките, така че моя глас отива в полза на 1,9 TDI. Върви повече от чудесно сложен на това купе, пък и разхода му е доста нисък. Най-добре е да направиш един тест-драйв на двата модела и да прецениш кой ще ти хареса повече, оттам нататък да си сметнеш дали те устройва като разход и - воала :mrgreen:.

 

За обслужването в сервизите на ЕТ може да погледнеш разделите Черен и Бял списък.

 

Успех с избора! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поръчах го - 1,9 TDI- PD ниво спорт с ДДС решетка.

Тествах ниво стайл и е доста дразнещо, че няма отделни постоянни прибори в таблото за температурата на охлаждащата течност на двигателя и за наличието на гориво. Може ли някой да каже при ниво спорт тези уреди има ли ги? Някъде по рекламните картинки съм ги гледал, но в ЕТ не можаха да ми отговорят със сигурност.

Иначе считам че автомолилът е идеален.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубав избор си направил. Странно е това за приборите, но не знам дали на Спорт ги има. От обслужването в Пловдив 99% ще останеш доволен. Аз живея в София, но си обслужвам колата специално в Пловдив, понеже често имам път натам. Много по-бързо стават нещата, въпреки, че сервиза е по-малък от софийския. Оплаквания не съм имал, а приемчика (Христо Атанасов) е супер пич и професионалист. Единственото лошо е, че няма тенекеджийски услуги, но ти пожелавам никога да не ти се налага да ги ползваш. Кола на склад ли взе или ще чакаш от завода? Кой дилър ти я продаде?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да има аналогови уреди за горивото и температурата при "Спорт"-а. Мен също ме дразни тяхната липса при "Стайл", ама такъв е живота :mrgreen:. Определено си направил доста добър избор. Да си го караш със здраве, когато ти го доставят! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поръчах го - 1,9 TDI- PD ниво спорт с ДДС решетка.

Тествах ниво стайл и е доста дразнещо, че няма отделни постоянни прибори в таблото за температурата на охлаждащата течност на двигателя и за наличието на гориво. Може ли някой да каже при ниво спорт тези уреди има ли ги? Някъде по рекламните картинки съм ги гледал, но в ЕТ не можаха да ми отговорят със сигурност.

Иначе считам че автомолилът е идеален.

Липсата на аналоговите показатели е единственото нещо което ме дразни в моя Румстър, който го поръчах Стайл + още някоя и друга екстра. Понеже карах за тест Комфорт и показателите ги имаше и през ум не ми мина, че на Стайл няма да ги има. Не съм 100% сигърен, но мисля че и на Спорт трябва да ги има показателите.

Направил си прекрасен избор и ти желая много безаварийни!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за пожеланията. Колата е поръчана в Пловдив при Спас Ковачев. Налична е, но в Чехия. Чакам с нетърпение. И все пак ще се радвам някой колега с ниво Cпорт да пише за уредите, че ако ги няма май ще изгори капарото.

Днес говорих с ЕТ София и там заявиха, че слез 39 седмица /не знам от коя дата ги броят/ тези уреди се монтират на всички нива на оборудване. Но дали наистина е така?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.