Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ауди А4 (B5) - оптика


Хашек

Recommended Posts

Здравейте всички,

 

Преди всичко, бих искал да се извиня, че пиша за НЕ-Шкода.

 

Покупката на колата, която искам да Ви представя по-долу, бе продиктувана от желанието на моята съпруга да кара автоматик, предвид тежкия трафик във Варна и лесното управление в градски условия. Пролетта на 2007, след дълго търсене и избиране измежду ВАГ моделите, купих нашето Ауди! Освен стандартните условия, на които трябваше да отговаря колата (автоматик, да бъде седан, да има климатик и да е дизел), новата придобивка предоставя 110к.с. (AFN), кожен салон с подгрев на предните седалки, 4 ел. стъкла, черен акрил (може би най-подходящият цвят за едно Ауди), климатроник, заводски 15" алуминиеви джанти, централно заключване с аларма и една деликатна табелка на предния калник до прага LIMITED EDITION. Независимо от първоначалната му регистрация през далечната 1996г, интериорът е много запазен (за разлика от другите му връстници, предлагани по автосалоните), както и независимо от първоначалната му експлоатация в Авствия (от автосалон А2) външният вид все още радва окото!

 

За година и половина ежедневна употреба, колата се доказа като стабилна и надеждна и аз и съпругата постепенно се привързахме към нея, отделяйки й все повече внимание, което тя си заслужи през времето. Тази същата кола, през първите дни на януари 2008 по времето на снежните бури, по време на нашето завръщане от курорт в Пампорово с 5 годишния ми син, буквално ни спаси от премръзване и кошмари на злощастната "петолъчка", не спирайки да работи на празен ход цели 18 часа след преход от Пампорово още 14 часа!

 

Преди месец мой приятел от Влас ми предложи да я купи, но се отказа изведнъж, и тогава окончателно реших, заради вярната й служба в семейството, не само да си я оставим, а да й подаря и нов имидж...

 

Вдъхновен от моите приятели Коко (Redline__) и Краси (Viper666 от Ауди форума), който ми беше на гости миналата седмица със своята красива А6, пристъпих към решителни действия и за 2 дни преобразих една обикновена А4 сред хилядите такива, движещи се из варненските улици, в това:

 

my_audi2.jpg

 

my_audi1.jpg

 

my_audi3.jpg

 

my_audi4.jpg

 

- Джанти: А8 17" 7.5 ЕТ 35

- Гуми: BF Goodrich 17" 205 х 50 х 17

- Фарове: двусекционни с отделен мигач преди фейслифта - In Pro, кристал, къси Н7 Phillips BlueVision 55W +50%, дълги Н7 Неlla 60W

- Стопове: In Pro с кристални секции за мигач и заден ход.

- Мигачи на предните калници: бели (стандартни) от Шкода Октавия/Фабия

 

Парите, които похарчих за 2 дни, не ми дожаляха, а визията на колата ме накара да се чувствам горд собственик на Ауди!

 

Като послеслов, бих искал да изкажа едно свое откровение: В сивото и тягостно ежедневие много често не обръщаме внимание на колите си, експлоатираме ги като впряжен добитък и очакваме от тях вярна служба с минимално обгрижване, а всъщност може би и те - нашите коли, като една част от семействата ни, имат нужда от любов и ласка... Независимо каква е колата... тя си е наша!

 

Поздрави и до нови срещи!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено хваща окото. Браво, Миро! Поздравления и за т.нар. "послеслов" ;) !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "Хашек" - Направена е с вкус - Евала!

 

П.П.

Какви пари даде за джантичките?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече колата има своята индивидуалност. Поздравления за добре свършената работа. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе Миро-къде са ми джантите :cry: ! Или за зимни ще ги ползваш!

 

Иначе -супер се е получила "частичната" промяна на Аудито-супер е!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хашек,

 

Браво за подобренията, но .... се налага да преместя темата във "Всеки за всичко".

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много яка е станала. А тези джанти цепят мрака заедно с новите светлини :mrgreen:

Много е хубаво да караш колата си с гордост. Предполагам че и ти така я караш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата ти и станала страхотна. Много се радвам на хора като теб, които виждат в автомобила си не сам средство за транспорт, а нещо повече. Продължавайте в същия дух да се грижите за нея за да ви радва дълги години.

Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пожелавам безпроблемна служба на Аудито накитено с новите дрешки и обувки. Поздравления, че си решил да му ги купиш. Наистина за 90% от хората по автофорумите колите са членове на семейството, а не предмети или консумативи, незнам защо - но е така :)

Трябва да си ги глезим.

Поздрави,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поздравления и от мен. В този си вид Ауди-то наистина има своята идентичност и REAL LIMITED EDITION

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много е стилно и изчистено, браво, Миро :) Действително джантите от А8 му стоят страхотно 8)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Позволих си да пусна тема в Ауди форума. Вижте в по-долния линк, и по-точно мнение № 2 във 2-ра страница, как се отнасят модераторите/админите към нас и нашия форум... :mrgreen:

 

http://audibg.com/index.php?showtopic=4 ... 0&start=20

 

по-долу в същата тема е моят отговор

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прочетох, но честно да си призная не разбрах какво иска да каже с мнението си т.нар. (може би?) "модератор" Кьоравото прасе... :!: :mrgreen: Имам чувството, че и самият той не се разбира какво иска, затова и следващият го бъзика съвсем откровено, като му предлага бан :lol:

Като чета подобни неща по другите форуми, започвам да си мисля, че понякога сме прекалено критични към нашия ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

kolio kioravoto наистина е кьорав... Защото въпросът му "Трябва ли сега /според вашите "правила на Шкода форума" / модератора да изтрие моментално темата" е подхвърлен по-скоро с цел заяждане, отколкото има нещо общо с действителността. Не ми се занимава да му пиша в неговия форум, но който има желание, нека погледне правилата - там такова определение/твърдение/ограничение НЯМА и никога не е имало. И не само правилата, но и практиката - от създаването на форума са единици случаите на директно триене на постове. Нашите модератори преместват, а не трият теми :!: И в почти всички случаи авторът бива известяван на ЛС за тези действия. Възможно е да има по-строго следене на раздел "Продавам", но това е с цел - ние не сме мобиле.бг. А относно коментара му, че нашите правила са писани в голямото междучасие - изчетох техните. Явно са преценили, че дори едно малко междучасие им е достатъчно, за да ги съставят... Жалко, че има хора като него, които по един или друг начин се опитват да развалят отношенията между почитатели на различни марки...

 

Коментара на техния админ го оставям без коментар. Дори и майтап да е - жалко, не му отива.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-малкото пост-а му няма нищо общо с темата. очевидно и човечеца след като си е изказал простотията и не е видял че ще му се отвърне със същото просто не е имал с какво да продължи и не е писал.

Иначе поздравления, имам съсед който има 2 такива аудита и е доста доволен, на мен също ми допадат като дизайн. а и понякога наистина е хубаво човек да си глези колата, така пътуванията са по-спокойни и по-приятни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както винаги - перфектна работа, Миро! Аз също съм на твоето мнение, относно това, че колите са част от семейството и заслужават внимание и грижа, за да ни се отплатят със същоъо smile107

 

А пък за АУДИ форума...уж не се позволява спам по темите, а какво се оказва - пише някой за нещо, което няма нищо общо с темата / поне аз не намирам де - пишеш за АУДИ - отговарят ти за правилата на Шкода форума??? / , но...това не е спам ;) Явно критерийте им са леееееко различни спрямо някои членове! А иначе са си поставили хубава задача - да популяризират марката! Дано успяват...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ееееееей, вече 2 страници и никой не ще да натвърди за очевадното - еми Шкода и Ауди са си родА - от едно семейство са (фамилия Вагови) :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това за правилата на Шкода форума, че са писани в голямото междучасие, е запазена изразна марка на Ауди форум феновете, един господин беше направил същия коментар и в раздел Продавам тук и беше порицан, дали пък сега не отмъщават на Миро заради този "колега"?

 

Иначе, поклон до земята и голямо евала на Хашек, показва за пореден път, че се грижи с желание и любов за цялото си автомобилно семейство.

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.