Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Язовир Голям Беглик, Родопите, на палатки


joeless

Recommended Posts

Стига се лесно, по магистралата за Пловдив, отбива се на разклона за Септември, след Септември - Ракитово - Батак, като 2 км преди Батак, вдясно е разклона за Беглика... От разклона нагоре пътя е с ужасна настилка, дупки - бол. 20км луди завои до язовираната стена. Оттам вече - който накъдето му харесва. Ние бяхме от страната на бившата база на КЗУ, има много място, но препоръчвам да продължите 500 метра след нея - има хубава поляна и вилички, вода, тоалетни.

Ливадите бяха косени, Фаворита влезе и излезе без никакъв проблем от черния път през цялата ливада до лагера.

 

Пътя нагоре

2750022836_91fc737db5_b.jpg

 

2750043450_6ef8b4c5c3_b.jpg

 

На самия бряг

2749607435_253fc465fb_b.jpg

 

2749621609_dc211a21bf_b.jpg

 

Кат и Рада пълаткуват знаменито. Малко ни се е поосукала палатка от поройния дъжд през нощта

2750012362_28935c55cf_b.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нали се сещаш, че с първата снимка просто няма как да не участваш в кандидатите за календар 2009? :mrgreen:

 

Иначе - страхотни снимки и страхотно място! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направо ми спира дъха това място.

Снимките са супер.Бравос! :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Радвам се, че ви харесват снимките. Правени са с обикновен Samsung S630, ръчен режим на бленда и скорост, и мааалко пипани с ACDSee Pro, само колкото да се оправи баланса на сенки/светлина - нищо съществено. Тайната е - НИКОГА, ама НИКОГА да не се ползва светкавица...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поздравления зя снимките smile162 .

Тайната е - НИКОГА, ама НИКОГА да не се ползва светкавица...

Според мен, правилото е - светкавица да се използва САМО, ама САМО, когато е необходимо.

А за тези снимки е очевидно, че не е била необходима.

---

Edit: Опит да смекча спама, като редактирам :oops: .

Ето пример са неизползване на светкавица на тъмно:

11435371.jpg

А иначе, светкавица е полезно да се ползва например денем, при високо слънце, за да освети сенките на лицата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поздравления зя снимките smile162 .
Тайната е - НИКОГА, ама НИКОГА да не се ползва светкавица...

Според мен, правилото е - светкавица да се използва САМО, ама САМО, когато е необходимо.

А за тези снимки е очевидно, че не е била необходима.

 

Всеки си има различна преценка за "кога е необходимо", аз никога не ползвам. Предпочитам да го подпра на нещо и да си снемам на дълга експозиция, понеже ми се счупи трипода, вместо да светкам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дали тук е мястото да ви запозная всички - фав-а всъщност се казва Щурек :mrgreen:

няма асоциации с щурец, а защото си е щура кола за щури моменти.. Точно като този родопски трип..

В края на месеца ще ви разкажа и за крайно-северното-почти-в-румънско черноморие и безкрайните пясъчни дюни там :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Снимките са много хубави, поздравления!

За пътя Батак - Доспат има проект за ремонт, така че в скоро ще го оправят. Иначе това ми е любимата част от Родопите

Аз искам да попитам събрахте ли си боклуците около палатките, защото тези райски кътчета около Голям Беглик, Доспат, Батак и др. язовири се превръщат буквално в клоаки след палаткаджиите и рибарите около тях.

Като видя осрани поляни, накълцани борики за подпалки, осеяни с празни бутилки брегове ме хваща срам че съм българин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За пътя Батак - Доспат има проект за ремонт, така че в скоро ще го оправят. Иначе това ми е любимата част от Родопите

Аз искам да попитам събрахте ли си боклуците около палатките, защото тези райски кътчета около Голям Беглик, Доспат, Батак и др. язовири се превръщат буквално в клоаки след палаткаджиите и рибарите около тях.

Като видя осрани поляни, накълцани борики за подпалки, осеяни с празни бутилки брегове ме хваща срам че съм българин.

 

Дано оправят пътя наистина, тогава пътуването там ще е като сън, ама наистина...

Колкото до бокруците - след нашия лагер остана само пепелището от огъня, в каменен кръг, разбира се. Дори на Рада акиджаните си събирахме в торбички, веднага при това, за да не се омаже някой. И нашите чували са в кофите на цигов чарк.

Като цяло обаче, много ми е болно да кажа че този еко-фест се изроди в нещо лошо, боя се че глухаря, ако все пак е живял там, скоро няма да се върне след тая дандания, и след психо-транса който дънеше от мощни колони денонощно (никак не ми хареса това, но пък Мерудия пяха неверотно в събота :mrgreen: ). Според мен трябваше да има музика само по няколко часа вечер, а проз останалото време да пее ансамбъл Птичи Хор.

Имаше над 2-3000 души и имаше доста боклук който първия ден се събираше разделно - след това всичко накуп. Дано са почистили камарите. Лошото е че доста хора са се качили само за да вилнеят там и наистина незнам какво е останало след тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В края на месеца ще ви разкажа и за крайно-северното-почти-в-румънско черноморие и безкрайните пясъчни дюни там
Там съм и аз :D
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В края на месеца ще ви разкажа и за крайно-северното-почти-в-румънско черноморие и безкрайните пясъчни дюни там
Там съм и аз :D

Аз съм в Крапец от 16 до 23 Август :D .

Казвайте вие кога и къде ще сте smile112 .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еееее, ние тръгваме от Софиево на 23 през нощта... :?

ще стоим до поенедлник 26, само за толккова мога да се отскубна от работа...

Ако видите белия Щурек до някоя палатка на плажа - ние сме

:mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Казвайте вие кога и къде ще сте.

Ами и ние сме от 16 ама до кога.... до като има възможност :D, надявам се поне 3 седмици да откараме! Иначе първо ще сме на квартира в един пич (местен рибар), а после ако има възможност ще се пренесем в една къща в селото :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Казвайте вие кога и къде ще сте.

Ами и ние сме от 16 ама до кога.... до като има възможност :D, надявам се поне 3 седмици да откараме! Иначе първо ще сме на квартира в един пич (местен рибар), а после ако има възможност ще се пренесем в една къща в селото :D

 

кой е тоз рибар бре :) Работих последните две лета в комплекс Яница и, хм, познавам повечето Крапчани... Питай ги за готвача с бялата Шкода 120, трябва да се сетят

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, ще ви приканя да използвате ЛС за уточняване на подробностите, за да не правим тежка и спамерска темата! Не че няма да я поизчистя след време, но все пак.... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Владо, ако отворя нова тема в общия раздел, има ли как да се преместят оттук там последните отговори от тази тема?

 

за да не спамим... :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.