Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Вижте какво си купих днес.


mecho_klecho

Recommended Posts

Баба ми и дядо ми имат вила в село ГОРНО САХРАНЕ, намира се посредата м-у Калофер и Казанлък, вчера с няколко колеги отидохме на вилата да хапнем и пиинем както си подобава в петък вечер и днес тръгваики си по-рано от предвиденото по ред причини излизаики от селото забелязах няколко джанти пред гаража на месният гумаджия една ми привлече окото с голямото междуболтово разтояние спряхме извадих една ролетка и какво да видя 14" 4х130 J6.

 

"Колко ги продаваш"

 

"Ма те са някакви нестандартни"

 

"Спокоино ще има нямеря кола"

 

"Ми 100лв за четирите"

 

И така се здобих с втори комплект джанти. Чесно казано такива не бях виждал до сега, в много добро състояние са но ще ги пребоядисам и тях бели и като събера пари за гуми очакваите още снимки.

 

ПС. Предполагам че колегата Орхан (Driver) доста ще го е яд защото търси джанти от бая време, а и той има вила на 4км от Горно Съхране в Павел баня. :D

 

006843915-big.jpg

 

006843919-big.jpg

 

006843914-big.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

браво ударил си джакпота хем мн редки хем на прилична цена.

На мен и така ми харесват в тия цветове

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да и аз съм на мнението на колегата,така са супер в тея цветове,ами да те питам за тях трябва ли да се правят по-дълги шпилки

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

голям късмет, браво! Предполагам са от VW костенурка, централния отвор колко е? (при костенурката трябва да е по-голям), И аз те съветвам да не ги пребоядисваш - остави си ги в както са в оригиналните цветове, иначе по-вероятно е само да ги съсипеш :idea:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бе, кой си има късмет... :P:lol:

 

Айде и аз за боята :mrgreen: Пребоядисването им е оправдано, по моето скромно мнение, само в случай, че е с цвета на колата 8) и бордчето, есте, полирано smile035

 

ПП- ... и 185/55 R 14 или по-ниско smile063

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уау-супер са джантоците.

Каквото и да правиш-едно е сигурно много са редки и ще изглеждат супер!

 

А за цвета,колеги, спорем мен най добре е да се съобрази с цвета на Шкодака!

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...ами да те питам за тях трябва ли да се правят по-дълги шпилки

Не няма да трябват по дълги шпилки

....централния отвор колко е? (при костенурката трябва да е по-голям)...

На две стенени е първият отвор е Ф75mm а втория е Ф45мм

.... 185/55 R 14 или по-ниско smile063

Предполагах 185/60 R14 но ще видим

 

А що се отнася до цвета се надявах поне BlackPearl да ме подкрепи утре ще ги сложа до колата да видя как седят с тези цветове и после ще решим, а нехаресвам джанти боядисани в цвета на колата, повечето пъти не седи добре, но ще си поиграем малко и фотошопа и ще решим.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо се амбицирАх :mrgreen: и с риск да стана досаден smile066 намерих в гугле-то 185 55 14, че даже и на 6 цола джанта :)

 

Иначе диаметърът на тези гуми е точно 56см, т.е. e около диаметъра на оригиналните 13-ки. (А 185 50 14 още по-хубаво - диаметър 54см).

 

Ето как стои smile153

 

DSCF0756.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Eваларка, и аз да дам глад че цвета е убиец и нямат нужда от боя. пази ги по дупките да не станат с релефа на мойте 14 ки ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...185 55 14 ..... диаметърът на тези гуми е точно 56см, т.е. e около диаметъра на оригиналните 13-ки. (А 185 50 14 още по-хубаво - диаметър 54см).

 

Да но оригиналните гуми седят малко малки на Рапида но ще видим има време докато събера пари за гуми даже се замислям за 195-ци или TOYO, FAlKEN YOKOHAMAза отзад и TOYO, Falken за отпред

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

малки ти изглешдат 13ките защото заводски трябва колата ти да е със 165/R/13 ,което според калкулатора за гуми на саита е с 7мм по малко от 165/80/13 и е с 2мм повече от 165/75/14. Представи си каква чудовищно висока гума е това!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

....централния отвор колко е? (при костенурката трябва да е по-голям)...

На две стенени е първият отвор е Ф75mm а втория е Ф45мм

 

интересно наистина от каква ли кола са твоите, ето данните за костенурката:

VW Kafer---Централен Отвор-78,6---PCD-4x130mm

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

интересно наистина от каква ли кола са твоите, ето данните за костенурката:

VW Kafer---Централен Отвор-78,6---PCD-4x130mm

 

Може да са от Porsche, :D въпреки че предполагам че техния отвор е същият като на VW. Шублерът с които меря е много дълъг и немога да бръкна да измеря точно и Ф75mm го закръглих спокоино може да е Ф78,6mm, ще взема по малък шублер и ще измеря пак

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер са джантите,колега.Честито!!!За цвета,трябва си избереш нещо,което да контрастира с цвета на купето,щото това не са случайни джанти :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

малки ти изглешдат 13ките защото заводски трябва колата ти да е със 165/R/13 ,което според калкулатора за гуми на саита е с 7мм по малко от 165/80/13 и е с 2мм повече от 165/75/14. Представи си каква чудовищно висока гума е това!

 

Аз сега карам рапида със 165/80/13 и визуално изглежда добре и смятам да сложа 195/60/14 което е с 5mm по-малко

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За непросветените може ли някой да обясни :oops: - ако междуболтовото разстояние е едно и също на дадена джанта и оргиналната шкодова трябва ли фланец или за всяка не оргинална джанта трябва (фланец) ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За непросветените може ли някой да обясни :oops: - ако междуболтовото разстояние е едно и също на дадена джанта и оргиналната шкодова трябва ли фланец или за всяка не оргинална джанта трябва (фланец) ?

 

Ако междуболковото разтояние е 130mm като на оригиналната шкодова джанта не ти трябва фланец ако е каквото и да е друго правиш фланец и слагаш, гледаи само джантата да е с четири болта, че по лесно се прави фланец за нея и за 5 болта може да се направи но е по сложно и повече изхвърля джантата навън.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито на печелившия 8). Направил си и едно добро дело, че си отървал гумаджията от тези "нестандартни" джанти :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито на печелившия 8). Направил си и едно добро дело, че си отървал гумаджията от тези "нестандартни" джанти :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

 

И той много се зарадва че някои ги купува, но незнаеше колко се радвам аз.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Джантите са готини, това се казва супер находка :D

 

Мисля, че има как да се пребоядишат и в по-готини цветове ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Недочаках да довършат новия цех и реших да сложа джантите така без да ги боядисвам бели за сега и ми харесват как седят, невярвах че цветовете ще си паснат толков добре.

 

007267970-big.jpg

 

007267971-big.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.