Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Харда се скапа!!!


biser.or

Recommended Posts

Колеги, скапа ми се втория хард диск,който предимно го ползвам за архив.Информацията на този диск е свързана с работата ми и за това Ви моля да кажете дали има начин да се извлече от негодния диск .Положението е доста напечено!!! Помагайте!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чувал съм че имало фирми за такива проблеми, но знам само до тук.

Какъв по-точно е проблема- лоши сектори, харуерен проблем, изтрита информация...?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При това положение първо провери дали изобщо BIOS-а ти го открива. Ако не - провери кабелите да не са се измъкнали. Ако и това не помогне пробвай да го сложиш на другИ кабелИ и виж дали ще го открие. Ако не - най-вероятно е заминала електрониката. При добър късмет може да намериш подобен, разкачаш само електрониката и нещата спят..

Ако BIOS-а го намира, но Windows-а не, тогава най-вероятно е прецакан partition-a. Има tool-чета в нета за теглене на инфо от такива дискове. Аз лично съм ползвал Norton Utilities, но от онова време мнооого вода изтече и .....

 

Поздрави и успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Потърси по интернет из торентите някоя програма или комплект от програми от типа на Boot scan HDD; HDD Tools; Ultimate recovery CD - в последния имаше програма за безпроблемно въстановяване на файлове и от форматиран диск, но сега не помня името, а не мога да го намеря диска да го погледна. Трябва просто малко да потърсиш подходящата програма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направи както казва "PRR".

Виж и в "Control Panel" >> "System" >> "Hardware" >> "Device Manager" >> "Disk drives" дали излиза.

Може да си го забранил някак.

Има и други начини да се забрани като буква (Tweak UI, и др.), ама едвали си го сторил сам...

Дано възстановиш загубата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за съветите момчета,но всички тези варянти са опитани вече.Харда категорично не работи и това не е само мое мнение а мнение и на хора които са на "ТИ" с информационните системи за разлика от мен :oops: .За съжеление обаче всеки вдига рамене и съвет не може да даде в случая. Затова се допитвам и до Вас.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично съм решавал такъв проблем по този начин:

...Ако не - най-вероятно е заминала електрониката. При добър късмет може да намериш подобен, разкачаш само електрониката и нещата спят...

---

Edit: пиши все пак модела на диска, някой може и да има такъв и да помогне :!: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко късно се включвам, но все пак:

1.Провери дали диска дава външни признаци на живот - някакъв звук, върти ли се (и при най-добрите модели това се усеща с пипане с ръка). Ако няма признаци - виж съвета на PRR.

2.Ако стигнеш до положение диска да се "вижда", но да не се достъпва информацията, препоръчвам софтуера на ONTRACK - EasyRecovery .

Сайта е :

http://www.ontrackdatarecovery.com/

 

Софтуера е платен и трябва да го издириш от някъде.

ПРЕДУПРЕЖДАВАМ! Трябва да се работи много внимателно и с човек, който знае какво прави. Има опасност да загубиш и неща, които биха могли да се спасят. Иначе софта е много добър и фирмата е водеща в областта на спасяване на данни.

Процеса на възстановяване е доста бавен, но чакането си заслужава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето и данните на диска:

 

Seagate

Medalist 4312

model ST34312A

4,311Mbytes

 

Ще опитам да намеря такъв и ще прехвърля електрониката от единия на другия както ме посъветва колегата chavdarlk.Иначе диска си върти съвсем нормално но биоса не го открива. Местихме го и на друг комп... същата работа

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С някоя специализирана програмка дето се стартира от диск или дискета при пускането на компютъра може да го открие и да го сканира, ако може ще диагностицира проблема. Пробвай с някоя от програмите, които съм ти писал по-горе.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми...у това "горно нанадолнище" си ми далеч! Ако не решиш проблема и нещата отиват към София - свиркай да те опътя към хора, които могат да излекуват диска ;) Кат гледам обаче, какво притежаваш...много трудно ще откриеш чарколя за него...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Срещу 80лв.специалистите от фирма "-------" успяха да го ремонтират.Баси...а диска не струва и 5лв. :evil:но както и да е. Между другото се замислям за външен преносим хард.Я дайте препоръки за марка,модел и т.н Изобщо...по надеждни ли са за съхранение на информация?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ползвам външен 2.5" и съм много доволен. На удар са по-устойчиви от 3.5", но са с по-малки капацитети. Моят е падал изключен два пъти от 1 метър, и включен три пъти от 60-70 сантиметра. Ако си с лаптоп, пробвай го преди да го платиш. Някои лаптопи не дават достатъчно ток на USB-то за да захранят външен твърд диск. И в този случай има решение все пак - има USB кабели с два куплунга откъм компютъра (втория само взима допълнително ток от второ USB).

Според мен не си заслужава да купуваш готов външен харддиск. Аз съм със стандартен 2.5" от лаптоп, напъхан в "гащи" (за 18 лв.). Има разлика в скоростта на трансфер между отделните производители на "гащи", но разликата не е голяма (от около 15 MBps до около 25 MBps). Гледай спецификацията на USB-то - трябва да е USB2.0 Hi(gh)-Speed, а не USB2.0 Full-Speed :!: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ще си разнасяш информацията с него - 2.5".

Ценово най-изгодно е както е писал chavdarlk.

За готов - най-добре от утвърден производител. Лично аз плзвам успешно от около година FreeAagent GO на Seagate (120GB). Комплектован е с "двуглав" USB кабел, но работи и с 1.

 

Ако ще е за настолна употреба - 3.5". По евтини излизат от 2.5". Искат обаче допълнително захранване. Ценово и тук е по-изгодно отделно да се купуват кутия и диск. Има още едно удобство, можеш вместо HDD да включиш оптично устройство ако ти се наложи. Освен това има кутии с допълнителни интерфейси за връзка - FireWire (IEEE1394), Ethernet (стандартна компютърна мрежа) и др. В последния случай устройството може да се достъпва и от други компютри в мрежата.

И накрая - съществуват решения за външни RAID масиви, при които информацията ти е резервирана, но вече става дума за други пари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.