Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Изход от Сф в посока Пловдив???


joeless

Recommended Posts

Ако мод-а сметне за необходимо, да премести темета в Маршрути, пускам я тук защото се чете най-много а ми трябва бърз отговор :)

 

Не съм карал никога в Софиево, трафика не ми е проблем, във Варна не е по-малко сложно а там съм в свои води. Проблем са ми посоките. Днес ще пътуваме към Беглика, и трябва да изляза на пътя за Пловдив. Живея в Гео Милев, на Шипченски.. Откъде най-лесно и бързо мога да изляза от града в посока Плд? На Цариградско ли трябва да сляза? И изобщо, каквито и да е насоки ще са ми от полза.

Благодаря предварително!

Така се получава когато хора от по-малки села идват во голямото селУ... мухаха

 

Темата може да се изтрие довечера, мисля че след това няма да е нужна вече никому.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точна така, на Цариградското трябва да стъпиш. Оттам с 80 км/ч излизаш, всъщност продължаваш по директно по магистралата. Спазвай ограничението от 50 малко преди излизане от Сф при Врана, защото винаги там има полицаи с радар.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шипченски проход, посока Дружба, завиваш след "Лукойл" вдясно към кръговото на 4ти километър, там правиш ляв за да се качиш на Цариградско и оттам си право в Пловдив. Другият вариант Шипченски проход посока център, на Румънското посолство (там където пътното платно се разделя от трамвайни спирки и тротоари) свиваш на ляво и след това втората вдясно, пак се качваш на Цариградско.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно на Цариградско шосе трябва да излезеш, или през 4-ти километър, или по естакадата от Дружба 1 и като подминеш надлеза, да завиеш надясно и да излезеш на самото Цариградско. После караш само и единствено направо, докато не подминеш Метро , светофара при Практикер, София Франс Ауто (Пежо), караулката на КАТ и не стъпиш на магистралата.

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тръгни по Шипченски проход в посока ЦСКА, Гара Искър и т.н., т.е. в посока, обратна на пазара Ситняково и Румънското посолство. Например на Шипченски има бензиностанция Еко. Ако си с гръб към нея - трябва да тръгнеш на ляво по Шипченски. На светофара на ЦСКА (има Лукойл от дясно, преди кръстовището) завиваш в дясно и ще стигнеш до кръговото (4-ти километър) под Цариградско. Започваш да се въртиш. Ако приемем, че изхода веднага до тебе за качване на Цариградско в посока центъра е първи, значи на третия изход от кръговото трябва да излезеш от него. Внимавай - третия още в началото се разделя на 2 - хвани лявата част, тази, която е по-близко до моста на Цариградско. Така ще излезеш на булеварда в посока обратна на центъра. Това е - караш все на право и ще излезеш от София в посока Пловдив. Ако имаш нужда да зареждаш - ЕКО на Шипченски проход, Лукойл на ЦСКА, следващите бензиностанции са на Цариградско в последователност - ОМВ, Шел, ОМВ. А като минеш караулката, на 10-15 км след нея има ЕКО.

 

Лек път.

 

Едит: Докато напиша поста, колегите са ме изпреварили. Не го трия, защото е най-подробен :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер, няма въртели-мъртели значи :)

А пък ограниченията си ги спазвам, те табелите не ги слагат без смисъл, за красота \повечето де\ :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На колелото на 4-ти км. често се случва да не можеш да влезеш или това става много трудно ! Най-лесно ще излезеш като тръгнеш в посока центъра и след 1-во РПУ, т.е. на светофара на зала Универсиада или при Министерство на външните работи да завиеш наляво към кв. Изток минаваш отдолу под Цариградско и веднага след него завиваш наляво в една тесна уличка- след 50 м пак си наляво, след още 100- надясно и си в локалното на Цариградско в посока Пловдив. По него минаваш спирката на кино Изток, след нея даваш лев мигач и излизаш на пистата. След разклона за Младост и Дружба спазвай ограниченията докато минеш караулката на Църна маца- около 3 км е.

На магистралата след като спуснеш тунела ще срещнеш табела Велинград,Септември надясно- лови по него, през Ракитово, минаваш Цигов чарк направо, след 3-4 км отлявата страна има бензиностанция на Петрол, срещу нея има път надясно в посока Доспат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От Гео Милев карай по трамвая като на гара Искър трябв да завиеш на дясно ,а трамвая сече по навътре и пак караш само направо до светофара на Царигр. шосе и завиваш наляво по него и бегом към Пловдив и Беглика.

 

 

 

http://bgmaps.com/map.asp?sid=59a31b6a1 ... x=72&iy=29

 

тук завиваш по 5006 улица/Димитър Пешев и караш до тук

 

http://bgmaps.com/map.asp?sid=59a31b6a1 ... x=74&iy=18

 

и завиваш наляво по Царигр.шосе,

 

за по напреко по трамвая се спускаш към ЦСКА ,

,продължаваш до следващия светофар и от там по бул Ц.Лазаров караш до края му -т-обр.кръстовище

 

http://bgmaps.com/map.asp?sid=59a31b6a1 ... x=63&iy=34

 

завиваш на дясно по Дим.Пешев

и към светофара на Цар.шосе

 

http://bgmaps.com/map.asp?sid=59a31b6a1 ... x=74&iy=22

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е ама и вие направихте сложно за човек който не е минавал пътя. Както някой каза на 4-ти км понякога е голяма тапа, а естакадата на 7-ми км може и да не се уцели и да се подмине който не я знае. Най просто е - излизаш на алея Яворов посока телевизионната кула и оттам след румънското посолство направо и се качваш на Цариградско./Ще го видиш - шосето е "отгоре"/

 

http://bgmaps.com/map.asp?sid=425f0887e ... x=52&iy=37

 

p.s. Само изглежда сложно кръстовището :)) Всъщност е по-просто от др. варианти

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е ама и вие направихте сложно за човек който не е минавал пътя. Както някой каза на 4-ти км понякога е голяма тапа...

Да, тапа е, но не през отпускарския сезон. А понеже сега е такъв и понеже това е най-бързият път (изключвам случая ако той живее около Румънското) - за това му го предложих... Всъщност не съм казвал, че това е единственият начин да се стигне до Пловдив, но е един от лесните - има само 2 светофара и слабо движение. Освен това се избягва лошия на моменти ляв завой на Ситняково... Както казах - начини много. Но да се отрича някой от тях като неуместен е несериозно... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.