Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Датчик за налягане на гумите-Октавия2


Ники

Recommended Posts

Колеги, вчера ми беше спаднала едната гума, но не на джанта чак и реших да отида до първия гумарник на собствен ход да я видят, но доста се учудих че не сработи датчика за налягане на гумите, а спадането беше видимо за очи, камо ли за датчик. Иначе съм си го калибрирал както трябва(то пък едно калибриране-помпаш колкото искаш и натискаш бутона продължително, чува се тон и си готов). Някой дали се е сблъсквал с такова нещо.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ползваш търсачката ще намериш информация по въпроса.

Едно е сигурно - за да работи тази система трябват идеални пътища с прави участъци :? .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-вероятно и самото калибриране би следвало да се прави в хоризонтално положение на колата и прав асфалт!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, вчера ми беше спаднала едната гума, но не на джанта чак и реших да отида до първия гумарник на собствен ход да я видят, но доста се учудих че не сработи датчика за налягане на гумите, а спадането беше видимо за очи, камо ли за датчик. Иначе съм си го калибрирал както трябва(то пък едно калибриране-помпаш колкото искаш и натискаш бутона продължително, чува се тон и си готов). Някой дали се е сблъсквал с такова нещо.

 

Поздрави

 

 

... поради тази причина не се доплатих смешните 80 лв. за тази функция... от VW ме посъветваха, че няма смисъл....просто не функционира правилно...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мене датчика е много чувствителен и определено е задължителна екстра.Естествено карате ли с височина на колелата различна от заводската си берете ядовете

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карам си с баш стандартния размер 195/65/15 и датчика не работи грам, хич, изобщо. Лично съм пускал тема по този въпрос след като не ми отчете спадане с половин атмосфера. Абсолютно безсмислена екстра, която чисто и просто не работи. Въпросът е разсикван многократно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По си пише в книжката, че при по-спортно каране или каране по кофти пътища(каквито има в изобилие у нас) системата не работи "коректно".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пак казвам, карам по всякакви пътища, включително страшно много магистрала и системата НЕ работи. Дефиницията ми за "работа" е при определени отклонения от зададеното налягане да свети лампата. До сега при отклонения от половин атмосфера, което по моята дефиниция е "значително" не се обади. Онзи ден пак имаше отклонения от над 0.3, което не ми го отчете. За термина "спортно" каране нямам дефиниция, но не мисля, че попадам в тази категория. Системата просто не работи, тя за това е и толкова пари, колкото да имаш още едно копче на таблото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз нямам такава ЕКСТРА. Ако имах обаче нямаше да ми даде мира въпроса дали работи.

Бих си направил следния опит : :mrgreen:

Замъквам се близо до някоя бензиностанция с въздух или гумаджия, спускам някоя гума ВИДИМО - примерно да стане на 1,2 атм. Правя малко кръгче , карам внимателно и разбирам - после при въздуха и това е . :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако са налице всички останали условия, системата ще реагира при значително спадане (останало налягане под 1 атмосфера или надолу).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

като е калибрирам при мен работи но когато налягането спадне значително,тази екстра не е много точна заради принципа на работа и

е може би за хора които нищо или почти нищо не усещат какво се случва с колата им.най-истинското е когато всеки вентил на гумата е с манометър и ти казва много точно наляганията на всяка гума по отделно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Датчикът е за да те предпази от загуба налягане по време на път.Тъй като датчикът не е в гумата-няма начин да хваща суперминиятурни загуби на налягане,а и не отговаря когато колата е загасена.Все пак всяка седмица или при по-дълго от 200км пътуване се проверяват гумите

Датчикът си работи-поне при мен според очакванията

Относно това,че хваща големи разлики-ми не е така-вчера се залетях по Тракия като бях си регулирал гумите преди това-пак светна-според моя уред за 0,1.0,2 отгоре!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В крайна сметка работи ли или не работи... защото май ще сменям колата за по нова и да знам дали да я поръчвам тази екстра. според мен при положение че налягането на гумите по време на път играе (в повечето случаи нагоре) нормално е този датчик да светва ако гумата падне под 1.5 атмосфери.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.