Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Микробус Шкода-дайте инфо


shotik

Recommended Posts

Прочетох в една тема за метан и имаше отговор със снимки на микробус и товарен на шкода

 

1203rol.jpg

 

Искам инфо за пътнически микробус-правят ли,продават ли се /дори втора употреба/техн.характеристики и лични наблюдения ако някой от форума има.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виждал съм такава линейка, много отдавна, а като разрових нета намерих това :

http://www.dalavera.net/read.php?1041,595348

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите,но все пак ме интересуват тахн.характеристики,с предно или задно предавене ли е,с колко скорости и т.н.

Ако някой е виждал по европейски сайтове такава информация за пътнически бус,нека ми качи линк,за да разгледам .И пак пиша , ако има някой такъв микробус да пише.

Оги ,този микробус вероятно се е ползвал за линейка и ако трябва да се преправя за пътнически бус,трябва да мине на Технотест за узаконяване на седалки които ще се монтират вътре.

 

Интересно ми е ,че не са внасяни масово,сигурно търсенето е малко,а и дали има части за тях,а щом са ги произвеждали до 1999 г,,значи най нов е само на 9 г !

И така,чакам инфо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.skoda-oldtimer.at/index.php?id=taz

http://www.supercars.net/garages/MooSquad/328v2.html

Значи произвеждала се е доскоро под името Таз 1500. Не знам доколко си наясно с немския, но ако е колкото мен по-добре ползваи translate.google.com Дано съм помогнал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колкото и невероятно да ти звучи тези автомобилчета са произвеждани до 1999 г.

 

От това следва че трябва да има резервни части за тези. Т.е трябва да има например дефицитните стопове за МБ- понеже са същите. А защо ги няма?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разгледах и прочетох доста неща,но за съжаление повечето мнения са лоши за този микробус.

 

http://www.google.bg/search?hl=bg&q=TAZ ... art=0&sa=N

 

От този списък отворих до 7 страница и получих инфо за което питах.

 

Който иска да научи ,да отваря и чете,по добре е там където е с превод на страницата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между четвърти и трети микрорайон на Люлин в самия край на булеварда едни цигани с такъв микробус (в едно много тъжно състояние , поне външно ) продават дини . Дай да ходим да го купим барабар с дините , пък после ще му мислим :-k 1203 e обаче , не е никакъв Таз :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото знам 1201 и впоследствие 1202 и 1203 са произвеждани за линейки (затова са на торсиони), като имат и друго оборудване. Двигателят е отпред и кутията, следва кардан. Мощност 43к.с. за 1200 двигателя (стария от октавия), но съм доволен от моя - на събора поддържах без проблеми 100км/ч. ТАЗ е произведеният след разделянето автомобил. Има и с двигател 1500 и 5 ст.кутия. В Пловдив се движи една от 1996-та г., моята е 1986-та. произвеждани са до 2000г. Пиши в кой си град - идва отпуска, а с бусчето се пътува готино :).

 

Не ти трябва технотест. Повечето линейки са с 8 места. В Сз са узаконени и с ладов двигател. Скоро ще се продава една доста запазена във ВТ или ще я бракуват до месец.

 

Не е кола за каране, а за удоволствие :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

!203,от София съм и ще ми е интересно да видя и се повозя на бусчето,но в момента за около месец ще съм много зает,но се надявам след това да се видим.

 

Мedium 33,именно този червен бус Шкода при дините предизвика интереса ми към него и писах за информация.Когато ходя с една моя леля до Банкя все оттам минавам и го виждам.Може когато идвам по натам до теб ще го погледнем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:мене лично са ме возили като малък в такава линейка до болница и помня че тракаше като вагон на товарен влак ,а сигурно е била нова защото беше 81ва година.В Редута имаше една такава машина ама май при Надин замина ,но съм мяркал друга такава някъде по пътя между Гниляне и Нови Искър.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колкото и невероятно да ти звучи тези автомобилчета са произвеждани до 1999 г.

 

От това следва че трябва да има резервни части за тези. Т.е трябва да има например дефицитните стопове за МБ- понеже са същите. А защо ги няма?

Аз ги имам. Не знаеш къде да търсиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

На село общината има една такава бричка, и докато не прочетох тук, въобще не бях забелязал че е Шкода. Използват я да возят дърва и джибри от домовете до казана и после да возят продукцията и мъртвопияният и собственик до дома му. Този бус може би никога не са го карали трезви хора. Селската община взима 5 кинта за услугата в едната посока

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.