Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Румънска винетка - Мисия Невъзможна!


Boomster

Recommended Posts

Миналата седмица пътувахме с един приятел през Румъния. Минахме през Дунав Мост. Платихме си таксата за моста(16лв.), набързо минахме през митническата проверка и отпрашихме към най-близката бензиностанция от която миналата година си купих винетка. Предния ден преди пътуването бях се поразтърсил из форумите и някъде споменаваха глоба от 500(някъде 140 евро ако не се лъжа) до 1000 леи за кола без винетка и че въпросната винетка може да се купи от големите бензиностанции като Петром, Ромпетрол, Лукойл и т.н.. Момичето на касата щом ме видя с талона в ръката моменталически ме отряза още преди да стигна до нея. Нямали винетки. Питам ами от къде да си купя и тя вика ами натам, към Букурещ на 3км. от тук има бензиностанция. Наближаваме тази бензиностанция и какво да видим, тя още се строи или е към нов собственик и правят промени. Продължаваме нататък. Излязохме на главния път за Букурещ и веднага отдясно има Лукойл. Да, ама и там ни отрязаха - нямат! После на следващата пак ни отрязаха, после на пак ни отрязаха, на другата пък ни казаха че в пощите продават винетки. Видях поща в някво село по този главен път, ама и там ни отрязаха казаха да търсим по бензиностанциите. През цялото време в главата ми се върти едно "500 леи глоба!500 леи глоба!". Сетих се за случая преди една година, когато едни мои приятели отнесоха по 150евро глоба в Австрия за това че нямаха винетки. Накрая ни писна да ни режат навсякъде и решихме, че ще се разправяме с полицаите и в никакъв случай няма да плащаме никви глоби, пък ако ще турско да стане. Така изминахме още 120-130км. по Румъния. Стигнахме до Слободзия. Спряхме на една бензиностанция Петром за да може човека да си зареди газ и случайно питах нямат ли винетки. Момичето на касата учтиво каза че нямат, но в отрсрещната бензиностанция Ромпетрол продавали винетки. Брех! Запътихме се към натам скиптично настроени и направо се изненадахме. Тези ИМАХА винетки. Най-накрая! След 200 км. по Румъния намерихме винетки и вече спокойни продължихме нататък. Само информативно да кажа, че седмичната винетка е около 3 евро(11 леи), а месечната е около 7(25 леи).

На връщане(вече сам), спрях на една от бензиностанциите Ромпетрол(между другото те продават гориво,което тука е по ОМВ бензиностанциите), в която също търсихме винетки и където ни отрязаха. Засякохме се с друга българска кола, която също като нас търсеше винетки и псуваше организацията им.

 

Малко офтопик от темата, но ми направи впечатление, че тези румънци си оправят разбитите пътища много бързо. Пътищата, които миналата година бяха все едно бомбардирани като в Ирак, сега са с нов висок асфалт. А да, и шофьорите им са очевадно по-дисциплинирани от нашите ... особено на магистралата.

 

П.П. Бих посъветвал шофьорите веднага след преминаването на моста да не кривнат надясно към Букурещ, а да минат през Гюргево. Може пък там да намерят винетки ... някъде.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aз като ходих въобще не се сетих за тия пусти винетки,ама като гледам добре че не съм взел да търся!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оправяли си били пътишата??? :evil:

 

Явно не си минал откъдето трябва!

Я пътувай от Дробета до Тимишоара-до Карансебеш не ще плачеш за колата,ами незнам какво................ smile183

 

:smt019 smile043

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От 6 години пътувам по маршрута за който писах. За една година разликата е повече от очевадна. И това важи не само за пътищата. Иначе не мога да кажа, че румънците са ми станали по-близки. Това е невъзможно, засега

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.