Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

София-Влас-София-точно 7,5 литра на сто километра


Spartan

Recommended Posts

С този е около 7 л в градски условия.
Kak и при какви условия ти дава такъв разход ? Напълно сериозно смятам , че с фаворитов мотор в София , особено в пика разхода е около 30 - 40 % по - висок .

 

Сложи пиербурговия карбуратор и сам ще се убедиш.Повече масло, отколкото бензин и наливам , пущината.... :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 55
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • skoda 120L

    6

  • maxrpm

    5

  • PV

    4

  • mitaka_vn

    4

Най-много писали в темата

С този е около 7 л в градски условия.
Kak и при какви условия ти дава такъв разход ? Напълно сериозно смятам , че с фаворитов мотор в София , особено в пика разхода е около 30 - 40 % по - висок .

 

Сложи пиербурговия карбуратор и сам ще се убедиш.Повече масло, отколкото бензин и наливам , пущината.... :D

smile091 smile119
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аиде и аз да се изкажа....Това лято ми беше първото ходене до морето с кола, но не каква да е, а Шкода 120Л с 5 скорости. Е, останах много доволен, бяхме 4 човека в колата + много багаж. Колата си поддържаше една нормална скорост 100-120км/ч, на моменти и маааалко повече.Разбира се когато видеше по-голям баир кончетата и умираха, но като цяло беше супер.Колата е на газ и ми направи разход под 7,5 на 100км., не можах да засека с точност защото заредих преди да свърши газта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Нека и аз да споделя моя опит от преди няколко дни...

Ходих с Шкодата до Солун - общо точно 680 изминати км отиване и връщане. Заредил съм общо 43 литра бензин - напълних резервоара натръгване и след около 100-тина км долях 6 литра. Повече не съм зареждал.Отидох и се върнах,а положението на стрелката когато се прибрах вкъщи беше точно над червеното, като по пътя към нас на по-остър завой светваше лампата.Което значи че имам поне 5л в резервора,ако не и повече. Дори да приемеме че е изгоряла всичките 43 л или пък че с досипването са станали 45 л разходът пак е мн добър. Повече от 90 почти не съм качвал - 80 -85 км/ч средна скорост. (Шкодата е 105 с 4 скорости) И в крайна сметка излиза както написа Мишеле - 5.5-6/100 км разход. Супер доволен съм от колата ! smile006

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 месеци по-късно...

С моята 105Л'78 4предавки преди да направя ремонт на двигателя съм засичал експериментално следния разход на бензин 95 от "Петрол":

градско в големите задръствания в края на работния ден - 9.0-10.0л/100км;

извънградско равен терен с постоянна скорост 80км/ч - 6.2л/100км;

извънградско равен терен с постоянна скорост 50км/ч - 4.2л/100км.

В последните седмици преди ремонта като че ли тая кола много вървеше-140км/ч на равен терен иимах чувството че може още малко :D и даже веднъж се изкефих и изпреварих една фабия и ония ми се ядоса че съм го изпреварил със 105Л,и стискаше зъби зад мен доста километри,въпреки,че имаше прекрасната възможност да ме изпревари поради липса на насрещно движение.... :mrgreen:

 

ПП:Абе,ще си купя аз едни антифони специално за шкодата :lol: :smt033

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По спомени, със 120-ката и 4-степенна ск.к., на дълъг път, с много юркане (някои знаят че не карам кротко) съм засичал около 8/100.. Това наистина с много юркане и винаги педала до тенекията, скорост около 120-130 (по равното и надолу, разбира се ;) )

Та, ако я карах по-нежно сигурно и аз щях да съм с разход около 6/100.... :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.