Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

София-Влас-София-точно 7,5 литра на сто километра


Spartan

Recommended Posts

Значи първо се извинявам,че забравих да напиша-където беше възможно гасих мотора,но средната скорост не е падала под 60км/ч.През останалото време карах на 4та с 65-70.Извинявам се за това,че в първия пост пропуснах да спомена този важен момент.

Не съм имал за цел да карам така,просто ми беше интересно какъв разход се постига с това гасене.

А и движението не беше натоварено в късния петъчен следобед.

Може би разхода не е точно литър,но не е повече от 1.5л.

За тубата-карам с нея временно,защото имам малък проблем с резервоара.Преди да тръгна сипах около 4.5 литра и като се прибрах излях 3.

 

Иначе е невъзможно колата да има такъв нереален разход.Може би само моментните условия са повлияли.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 55
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • skoda 120L

    6

  • maxrpm

    5

  • PV

    4

  • mitaka_vn

    4

Най-много писали в темата

На мен от Бургас до Пловдив с 5 човека и с пълен багажник и попадане в зверско задръстване заради катастрофа, по магистралата също не съм се влачил не съм падал под 100-105 (абе стегнато каране като за такава кола) - разхода ми беше 8.5100 газ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разхода е съвсем нормален. На 4-та с постоянни 60 км/ч по равен път без проблем може да се постигне. Колега от Лада форума беше правил експеримент с Лада 2107 и каза, че му изгорила около 4/100.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Здрасти! :D

Преди седмица пътувах от Асеновград до София и обратно (около 360км общо + градско) като средната ми скорост по магистралата беше около 105-110 км/ч. На места я тествах до 140 км/ч да я видя как работи понеже нито толкова бензин е виждала скоро нито на магистрала се е качвала от 25 г. При заредени в началото на пробега 33-34 литра изчислих общия разход на около 8.5/100 като се прибавят и 5-те човека в колата мисля, че е нормален. :?

 

П.П. Колата е 82-ри набор (26г.) и е на около 118 000 км.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скорост 90 км разход 6 с пълна кола 8)
Пиши и колко ти дава после на връщане при изкачването :mrgreen: !

еми 6 общо качване на петрохан ;) 4 човека общо с мене :) но карам с 90 рядко малко отгоре 8)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

skoda 120 L,ти обаче не беше ли с фаворитов мотор или се бъркам :roll:

Май се бъркаш колега не съм фаворитов мотор :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз до морето редовно давам 5.5 , като рядко превишавам 90 км/ч, с двама души в колата и малко багаж (стандартна 120 -ка , с 4 скорости, набор 1987) . Със старата 120-ка също давах сходен разход. Имам и един приятел, , дългогодишен шкодаджия, който даваше подобен разход на дълги разстояния.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От 11 години и половина в семеиството ни има 120 ка, от 3 години карам аз. Спрете да се лъжете взаймно, някой ще вземе да ви повярва! при 60км/ч без мърдане на педала (ускорителната помпа) разхода и е 6,5 при 90-100 е около 8,5-9.

При градското в сф разхода при нормално каране рядко пада под 10-12 особено в часовете 13-15 17-21h.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,тези стойности , за които говориш се отнасят за постоянни скорости , а не за средни. Аз не говоря за разход 5.5 при средна скорост от 90 , а за това , че съм я поддържал през по-голямата част от времето . Средната ми скорост до морето примерно е не повече от 60-70 км/ч, като я смятам на базата на това за колко време съм взел това разстояние, така че недей да говориш за лъжи.

А за градското- повече от 10 рядко съм давал, без да шпоря, разбира се, но с този трафик в София през последните години градския разход е много разтегливо понятие.

Дано съм разбран правилно. Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От 11 години и половина в семеиството ни има 120 ка, от 3 години карам аз. Спрете да се лъжете взаймно, някой ще вземе да ви повярва! при 60км/ч без мърдане на педала (ускорителната помпа) разхода и е 6,5 при 90-100 е около 8,5-9.

При градското в сф разхода при нормално каране рядко пада под 10-12 особено в часовете 13-15 17-21h.

Ами няма защо да те лъжеме пък и по книга дават подобен разход всичко зависи от карането 8)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мойто шкоде в софия дава 10/100 газ сипвам 20 литра и на 200 /200 и малко ми е празна бутилката. Когато се събраах доста почивни дни в софия мисля че около великден и гергьовден бяха, аз си бях на работа и не съм слизал почти от шкодето и ми даде около 8.5/100. До Самоков и обратно ми дава средно около 6 до 7 разход с 4/ма човека.Всичко това говоря на газ.

 

п.п. Забравих да спомена че става дума за топлич сезона :), защото зимата си се качва. :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изглежда mazrpm е най-близко до истината,макар да не сме първи любимци...! ;) Все пас за Шкода 120 с 5 скорости констатирам малко по-нисък разход - с 0,5 до 1 литър по-долу от посочените от него.То си е и до стил на каране,но не можеш от .... боя да направиш.Хайде maxprm сдъвчи ме! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нема какво да те дъв4ем ти, кога осъзнае6 4е това е спортен автомобил тогава ще се оправи6. Не мога да ти го налея с фуния. В 6кодата или живееш или умираш, но само Аудита и Мерцедеси те задминават. Вси4ки малолитражки ми дишат прахта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В 6кодата или живееш или умираш, но само Аудита и Мерцедеси те задминават. Вси4ки малолитражки ми дишат прахта.

smile162 smile161 smile194

Те т`ва е истината!

 

(я, точно с този пост станах мастър, мухахаха!)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

skoda 120 L,ти обаче не беше ли с фаворитов мотор или се бъркам :roll:

 

Аз съм с фаворитов мотор :lol: Стария даваше разход :roll: доста над тея ваши рекорди по икономия. Обаче: ще съм безкрайно благодарен, ако някой колега ми опише точния път по регистрацията на такъв мотор, най-вече за Варненския КАТ става дума, естествено, на лични!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

skoda 120 L,ти обаче не беше ли с фаворитов мотор или се бъркам :roll:

 

Аз съм с фаворитов мотор :lol: Стария даваше разход :roll: доста над тея ваши рекорди по икономия. Обаче: ще съм безкрайно благодарен, ако някой колега ми опише точния път по регистрацията на такъв мотор, най-вече за Варненския КАТ става дума, естествено, на лични!

Еми айде ако не е такава тайна да видиме твоя рекорд колко е ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С този е около 7 л в градски условия.
Kak и при какви условия ти дава такъв разход ? Напълно сериозно смятам , че с фаворитов мотор в София , особено в пика разхода е около 30 - 40 % по - висок .
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей тази от аватара ми, 82-ри набор, на извънградско дава среден разход 5.5-6.0л/100км (бензин). НО при скорост на движение 90-100 км/ч. Общо взето това са и заводските стойности. За всякакви разходи над този се сърдете на майстора, който ви е правил реглажа (или на себе си), както и на тежкия ви крак. Четох цялата тема, видях стойности от 7 до 9л/100км извън града - хора, това не е нормално... Изправен 1.2 мотор харчи толкова в града...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей тази от аватара ми, 82-ри набор, на извънградско дава среден разход 5.5-6.0л/100км (бензин). НО при скорост на движение 90-100 км/ч. Общо взето това са и заводските стойности. За всякакви разходи над този се сърдете на майстора, който ви е правил реглажа (или на себе си), както и на тежкия ви крак. Четох цялата тема, видях стойности от 7 до 9л/100км извън града - хора, това не е нормално... Изправен 1.2 мотор харчи толкова в града...

:smt017

 

Както бях писал по - горе 90-100 км/ч е истината.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Твърдо 10/100 бензин ми е бил разхода в града. На извънградско 90 км/ч е най-икономичната скорост и разхода е 6-7 с четиристепенна кутия по книжка, толкова беше и моя. Със 120 км/ч го дават 9.2/100.

За петстепенна кутия при 90 км/ч го дават под 6/100, а при 120 км/ч - между 8 и 9 л на 100 км. Над 120 км/ч според мен е безумие да се поддържат с тая кола, както от гледна точка на сигурността, така и от гледна точка на разхода. За сравнение сегашната ми кола, Аудито ми дава разход 8.5/100 бензин при скорости от 110 до 150 км/ч. А двигателят е 2.6 шестцилиндров. Мисълта ми е, че 120-ия двигател е икономичен само на ниски и средни, около макс. въртящ момент обороти, съответно при скорост 90-100 км/ч или малко повече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей тази от аватара ми, 82-ри набор, на извънградско дава среден разход 5.5-6.0л/100км (бензин). НО при скорост на движение 90-100 км/ч. Общо взето това са и заводските стойности. За всякакви разходи над този се сърдете на майстора, който ви е правил реглажа (или на себе си), както и на тежкия ви крак. Четох цялата тема, видях стойности от 7 до 9л/100км извън града - хора, това не е нормално... Изправен 1.2 мотор харчи толкова в града...

много точно казано 90-100 км разхода е 6 8) ако е по виско разхода колегата каза какъв е проблема и мн правилно че за двигател 1.2 и 52к.с. не може да има толкова голям разход градско 8-10 с задръстванията където си ги има винаги :mrgreen: ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.