Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

София-Влас-София-точно 7,5 литра на сто километра


Spartan

Recommended Posts

Във форума съм известен със скептичните си забележки за Шкода 120-5 скорости.Някои люти фенове дори ме мразят...Реших да видя аджеба аз ли съм кривия и стриктно спазих режим и замерване на разход от 1000 километра от София до Влас и обратно плюс шматкане 10 дни по морето.На дългия път съм карал по "магистрала" Тракия,макар че такава фактичаски има само до Стара загора.Е,и след Карнобат но не пълноценна,нали!Движил съм се със 100 до 120 километра в час,като и дори в участъците без магистрала се старах да не падам под 90.Трудно,поради синджирчето от коли и озверелите "катета",ама се старах,истина!На морето карах колкото се може по-малко из комплексите,не само защото пестих гориво,а и защото навалицата е ужасна и никой не спазва никакви правила.Само това ми липсваше да забърша някой дебел немски или руски задник...!И така с един пътник, бебе-внуче и багаж за летуването се върнах в любимата лудница София и теглих чертата - 1000 километра със 75 литра ТОЧНО!

Хайде сега преди пак да ме обвинят в черногледство или оптимизъм коментирайте моля!А аз после ще си кажа мнението.И няма от никого да се повлияя!Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 55
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • skoda 120L

    6

  • maxrpm

    5

  • PV

    4

  • mitaka_vn

    4

Най-много писали в темата

Според мен разхода е малко висок. Казвам го защото с 4 степенната кутия съм постигал подобни резултати. С 5 цата съм го докарвал под 7 до морето (Skoda 120L). Бащата обаче е правил рекорда: София-Банско-София със среден разход ... 5.7-5.8 Ама аз просто нямах нервите да го изтърпя...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бащата обаче е правил рекорда: София-Банско-София със среден разход ... 5.7-5.8 Ама аз просто нямах нервите да го изтърпя...

 

И моя с МВ-то, само че София - Варна. Няма да ти казвам колко 10 часа пътувахме :mrgreen: .

 

Имам близък приятел във Варна с петскоростна Шкода 120(редовен клиент на Ясен и Крум :P ), който й докарва разход на междуградско около 6, 6.5, а стила му на шофиране определено не е пенсионерски :mrgreen: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми какво да ти кажа, евала човече че си влизаш в форума, евала за разхода при това с нормално каране, и евала че си се престрашил да направиш тоя преход с 120ка. Аз днес пътувах към Благоевград с една френска кошница, и за мое съжаление не видях и една 120ка софианка. Относно разхода, падал съм и до 6.3, но беше найстина отегчително, отвратително, монотонно пътуване с 60км/ч заради липса на гориво. Браво

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И така с един пътник, бебе-внуче и багаж за летуването се върнах в любимата лудница София и теглих чертата - 1000 километра със 75 литра ТОЧНО!

Хайде сега преди пак да ме обвинят в черногледство или оптимизъм коментирайте моля!А аз после ще си кажа мнението.И няма от никого да се повлияя!Благодаря!

Да уточним горивото : бензин - 95 /98 или газ :?:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и на мен ми се струва добър, Настя със 120ковия и 4 степенна СК правеше по 8-8.5 от А95 при добре поддържан двигател

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да се изкажа и аз, макар и с по-стари данни. Докато ми беше интересно, засичах. После спрях, защото така или иначе колата е необходимост и аз трябва да стигна от т.А до т.Б с нея.

Данните са от младите години на баба Шкода - 120L, 4ск.

-Бензин А91 (имаше и такъв :D ).

-Трасето - Варна - Троянски Балкан, около 320км. Многократно преминавано и в двете посоки.

-Натоварване на колата - средно 3-ма с багаж.

-Разход - винаги под 7л.

Държа да отбележа, че не съм от шофьорите, които се "влачат". Тогавашния ми опит показваше, че при 90-100 км/ч. двигателя "пееше" и колата се държеше отлично. Имаше и резерви когато се налагаше изпреварване. На магистралата (Варна - Каспичан - около 70км) подържах 130.

И още нещо. Тогава имаше и бензин А96. Разликата в цената беше малка - 1,20лв срещу 1лв за А91. Пробвал съм няколко пъти и с него. Разход 6 и малко под 6. По тая причина го предпочитах за дълги извънградски преходи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не виждам какъв му е проблема на разхода това е много добър разход за 100-120км/h

 

Саше,

 

Той е с 5ца, ти със 4ка! Разликата на дълъг път е над литър/100км! ВЕрвай ми!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпросът е в какви обороти се кара колата и после с каква скорост се движи на тези обороти. Мойта харчеше между 6.5 и 7.5 бензин със скорост до 110 км/ч. Газ между 7 и 8. Относително най-икономична е колата при 3000-3500 оборота. Надхвърлиш ли 2/3 от максималните обороти не очаквай икономия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При 80-90 км/ч си на най-икономични обороти - между 3000 и 3500. Даже ако не се лъжа на 80 км/ч беше към 2800 оборота. В такъв случай 90 км/ч ще бъде около 3200, а 100 км/ - към 3500 оборота. 110 км/ са около 3800 оборота.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за мненията!На колегата със съвета да ида на майстор ще му отговоря че за критичните ремонти и подръжка като реглаж на карбуратор,запалване и спирачки ползвам майстори но вече с неухота защото ползата май не е ...! :x Ходил съм и при "Симо" и в Еуратек и на Четвърти километър и при старчето карбураторджия в Лозенец...Карам ли под 85-90 и при мен е 6 на сто,но само извънградско,а край морето дори и извън комплексите си е градско!!!Пък и мен ми бърка в джоба средния разход, нали.И така моето мнение:

-много приемлив разход за Шкода стар модел,защото не я щадих никак даже;

-добро ускорение за тези 55 коня,но не и на 4-та и 5та;

-издръжливост за 18-те и години и добро возене и лесна подръжка;

-сравнителна стабилност с изключение на страничен вятър - предницата люлее и това нека никой не отрича!;

-много шумна за задноразположен двигател,при това с наскоро сменен ауспух.Над 110 почти не се чува радиото;

-слабо проветрение през лятото,макар всичко да е изправно - през зимата топли добре;

-много добра видимост отвътре - возих се там на едно ново VW - като в каца си! :evil:

ОКОНЧАТЕЛНО ЗАКЛЮЧЕНИЕ НА ГАДТА Спартан:

-добра за соцкола,май най-добрата и за годините и!

-много далеч от истината по разход,конфорт динамика и особено стабилност.

В заключение ще допълня каквото спестих - пътувахме заедно с баджанака,който беше с Нисан Примера 1997 година,купена за 4000 лева.О неразумни люти фенове на 120 - той даде разход 6,1на сто км!!!Както виждате не съм се пестил за да карам с него и не я сравнявам с някой нов модел.Хайде сега можете да ме оплюете но ще ви кажа че самозаблуждението е най-перверзната работа.И аз карам Шкода 120 като вас,нали.ДА БЪДЕМ РЕАЛИСТИ,ПРИЯТЕЛИ.ХА НАЗДРАВЕ!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам 2 лееки забележчици. Колата при 150км/ч е абсолютно стабилна, в багажника имам 2 уплатнения за врата хвърлени. Ако това не е така, най - вероятно си за реглаж на предница. А шума е чара на задно моторните шкоди, за мен той е едно от качествата който ги прави спортни автомобили.

А и да не забравяме че ауспуха е 1 и докато другите лежат да сменят двуцевка, мека връзка и да се мъчат с 3 гърнета и да им дерат по 20 кожи, ние дори и не се налага да лягаме под колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за мненията!На колегата със съвета да ида на майстор ще му отговоря че за критичните ремонти и подръжка като реглаж на карбуратор,запалване и спирачки ползвам майстори но вече с неухота защото ползата май не е ...! :x Ходил съм и при "Симо" и в Еуратек и на Четвърти километър и при старчето карбураторджия в Лозенец...Карам ли под 85-90 и при мен е 6 на сто,но само извънградско,а край морето дори и извън комплексите си е градско!!!Пък и мен ми бърка в джоба средния разход, нали.И така моето мнение:

-много приемлив разход за Шкода стар модел,защото не я щадих никак даже;

-добро ускорение за тези 55 коня,но не и на 4-та и 5та;

-издръжливост за 18-те и години и добро возене и лесна подръжка;

-сравнителна стабилност с изключение на страничен вятър - предницата люлее и това нека никой не отрича!;

-много шумна за задноразположен двигател,при това с наскоро сменен ауспух.Над 110 почти не се чува радиото;

-слабо проветрение през лятото,макар всичко да е изправно - през зимата топли добре;

-много добра видимост отвътре - возих се там на едно ново VW - като в каца си! :evil:

ОКОНЧАТЕЛНО ЗАКЛЮЧЕНИЕ НА ГАДТА Спартан:

-добра за соцкола,май най-добрата и за годините и!

-много далеч от истината по разход,конфорт динамика и особено стабилност.

В заключение ще допълня каквото спестих - пътувахме заедно с баджанака,който беше с Нисан Примера 1997 година,купена за 4000 лева.О неразумни люти фенове на 120 - той даде разход 6,1на сто км!!!Както виждате не съм се пестил за да карам с него и не я сравнявам с някой нов модел.Хайде сега можете да ме оплюете но ще ви кажа че самозаблуждението е най-перверзната работа.И аз карам Шкода 120 като вас,нали.ДА БЪДЕМ РЕАЛИСТИ,ПРИЯТЕЛИ.ХА НАЗДРАВЕ!

:lol::lol::lol: само неразбрах кефиш ле се на 120ката или не

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При 80-90 км/ч си на най-икономични обороти - между 3000 и 3500. Даже ако не се лъжа на 80 км/ч беше към 2800 оборота. В такъв случай 90 км/ч ще бъде около 3200, а 100 км/ - към 3500 оборота. 110 км/ са около 3800 оборота.

аз съм със оборотомер и 4-ка кутия 3000 са точно 90 км/ч,3200-3300 са 100 км/ч,3600-3700 са 120км/ч странното за мен е ,че 4000 са 140 км/ч,в смисъл от 3000 до 4000 колата върви от 90 до 140 км/ч-в диапазон от 1000 об. увеличава доста скороста ,което за кола с толкова слаб мотор ми се струва чудно ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При 80-90 км/ч си на най-икономични обороти - между 3000 и 3500. Даже ако не се лъжа на 80 км/ч беше към 2800 оборота. В такъв случай 90 км/ч ще бъде около 3200, а 100 км/ - към 3500 оборота. 110 км/ са около 3800 оборота.

аз съм със оборотомер и 4-ка кутия 3000 са точно 90 км/ч,3200-3300 са 100 км/ч,3600-3700 са 120км/ч странното за мен е ,че 4000 са 140 км/ч,в смисъл от 3000 до 4000 колата върви от 90 до 140 км/ч-в диапазон от 1000 об. увеличава доста скороста ,което за кола с толкова слаб мотор ми се струва чудно ;)

 

Аз съм позабравил малко, по спомени говоря, като гледам снимката от аватара ми на малко над 110 км/ч оборотите са към 3800-3900. Това е най-високата разумна скорост, при която се чувствах комфортно да я карам колата. При 140 според мен не може да е на 4000 оборота, трябва да е на повече, към 4500-5000, според мен. Километража може да не ти е показвал вярно при високите скорости.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Oня ден с мойта(120л)минах точно 36км с 1литър А95...Рабирайте го както искате,аз останах потресен :?

От тези 36км около 10 са градско,минавайки през един светофар.Останалото го минах на 4та със средна скорост 60-70км.Под 60 не съм падал.

За варненците и тези които познават града,маршрута ми беше от Лукойла преди Асп.мост до почивна база Черноморец.Разстоянието е 18 км в едната посока.

Нека да ми разправят после,че била кочина.Може да не е цвете,но с тоя разход...нали ме разбират ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...точно 36км с 1литър А95...
равно на има няма 3л на 100км

 

Е тва го могат само от 2Тпауър форума и то при средна скорост на кашона 120км/ч :mrgreen:

 

Не се сърди, ама, заклевам се, много ми е странно :lol: Вярно, че ниската скорост обяснява донякъде нещата, ама чак пък толкова...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбира се,че не се сърдя.И на мен този разход ми се стори невероятен,но тубата го показа.И на мен някой да ми каже такова нещо няма да му повярвам ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбира се,че не се сърдя.И на мен този разход ми се стори невероятен,но тубата го показа.И на мен някой да ми каже такова нещо няма да му повярвам ;)

Доколкото схващам, бензина ти е свършил на път, и си сипал 1 литър, с който си минал 36 км.

Разхода се получава 2.8/100.

Като се има предвид, че си бил със загрят двигател, разхода на този допълнителен литър би бил по-малък от нормалния, но пак е далеч от реалното ;) .

Кажи точно какво си направил, за да го схванем всички...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.