Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Какви размери гуми мога да сложа на Fabia


kdushev

Recommended Posts

  • Отговори 59
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • VALDO

    5

  • dr_ivo

    5

  • bega4kata

    5

  • fubar

    5

Най-много писали в темата

А ще има ли промяна в моща на колата и горенето?

 

Зависи с колко големи гуми и джанти си карал преди. Но и да има, няма да е нещо съществено :).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И да не забравиш реглаж на мостовете,според bega4kata е задължително след минаване на по-големи джанти/гуми и съм склонен да му вярвам ;)

 

Хм, защо е необходим този реглаж? Не целя да влизам в някакви спорове, просто ми е интересно, по какъв начин преминаването на джанта с по-голям диаметър ще повлияе на ъглите на сходимост, при условие, че запазваме външния диаметър на гумата? Или се има предвид минаване на изцяло различни джанти, с различни ширина, офсет и т.н.?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И да не забравиш реглаж на мостовете,според bega4kata е задължително след минаване на по-големи джанти/гуми и съм склонен да му вярвам ;)

 

Хм, защо е необходим този реглаж? Не целя да влизам в някакви спорове, просто ми е интересно, по какъв начин преминаването на джанта с по-голям диаметър ще повлияе на ъглите на сходимост, при условие, че запазваме външния диаметър на гумата? Или се има предвид минаване на изцяло различни джанти, с различни ширина, офсет и т.н.?

 

viewtopic.php?f=30&t=15549&p=168827&hilit=%D1%80%D0%B5%D0%B3%D0%BB%D0%B0%D0%B6#p168827 smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз до сега карах с 165\70\14 а сега 195\50\15 ми се виждат много големи а пък ми предлага и други гуми ако взема 15" те 205\50\15 незнам дали да ги вземам защото и джантите и гумите са на добри пари :-k А пък и реглаж трябва да правя май... :?: :-k :?: :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

valter,aз карам с такива гуми!Перфектни са за летни!

 

П>С>bega4kata има много поздрави от арменския поп! smile091

Аве еййй,къде съм писъл че е задължително.написъл съм че е препоръчително да се прави реглаж с гумите и джантите с които ще караш колата/защото програмата за регулиране изисква да се въведат размери и офсет/На по тъпите машини няма такова изискване...но вие си правете изводите

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз до сега карах с 165\70\14 а сега 195\50\15 ми се виждат много големи а пък ми предлага и други гуми ако взема 15" те 205\50\15 незнам дали да ги вземам защото и джантите и гумите са на добри пари :-k А пък и реглаж трябва да правя май... :?: :-k :?: :-k

 

реглаж ще правиш, ако не е наред предницата.

вече 20000 карам със зимни щото спира перфектно/срез лятото/ и преди зимата сменях тампони/разкачани от носача,ако ти говори нещо/ и не съм ходил на реглаж и гумите са перфект.само ги проверих с едно канапче на прав асвалт smile168

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Моята Фабиа я карам с такива с каквито сам я купил 165/70/14 , ама един приятел все ме навива за 185/65/14 , това било перфектния размер за Фабиа по нашите пътища, ама това си е само негово мнение. п.с. Колата била изчислена, ама не за нашите пътища!!!!! smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 10 години по-късно...

Добър вечер колеги , искам да попитам за skoda fabia mk1 2003г  1.9тди 101коня.

Дали мога да сложа гуми 205/45 R16 .

 

 

Благодаря предварително! 

Редактирано от pi4a
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.