Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Преминаване на марката Skoda


Петрунов

Recommended Posts

Тази сутрин ходих то ЕТ.

 

Колата я има на склад и няма да я поръчвам и чакам да идва от завода.

 

За подлакътника, темпомата и защитата от лоши пътища, явно че тук ще ги поставят от ЕТ. Даже не се знае дали ги има налични и може би ще трябва да се чака между 2 и 3 седмици за тях, след което ще трябва да я закарам и да ги монтират.

 

Оказа се, че и цените са малко по-различни.. ето актуалните:

подлакътник - 363лв.

темпомат - 225лв.

 

Отказах се от джантите за сега, може по-нататък евентуално да сложа.

За фаровете за мъгла ми казаха, че са вградени и че наличните коли ги нямат и ще слагам халогени по-натам.

 

Колата също така няма да има никакъв player за музика, само 4 колонки и антена. И това ще остане за в последствие.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурен ли си за 4те колони? Че при мен бяха само 2 :(

 

PRR, заедно с пищялките стават 4. :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурен ли си за 4те колони? Че при мен бяха само 2 :(

 

Мхм, така го пише в документацията - "4 тонколони и антена с вграден усилвател".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Goga,

Прав си...

 

Петрунов,

Имай го в предвид! Защото аз си опъвах сам задните колонки. Работа за 1h. За съжаление "подготовката" в куплунга липсва та се наложи да купя и унищожа един за да извадя "перата".

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей това наистина не мога да го разбера :evil:

Да спестиш десетина метра "безценен" кабел...

При Daewoo и Chevrolet съм виждал да спестяват от абсолютно всичко, ама чак от няколко жици :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей това наистина не мога да го разбера :evil:

Да спестиш десетина метра "безценен" кабел...

При Daewoo и Chevrolet съм виждал да спестяват от абсолютно всичко, ама чак от няколко жици :roll:

 

 

Всъщност в случая съм 99% сигурен, че вината не е в Шкода, а в ЕТ, които поръчват така автомобилите ;)(един от кодовете на табелката на дъното на багажника се води "Special Eqiupment - Bulgaria" или нещо от сорта) . Както навремето поръчваха първите Фабии без ABS...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Goga,

Прав си...

 

Петрунов,

Имай го в предвид! Защото аз си опъвах сам задните колонки. Работа за 1h. За съжаление "подготовката" в куплунга липсва та се наложи да купя и унищожа един за да извадя "перата".

 

Поздрави

 

:?: не съм сигурен, че разбирам за какво става дума.

 

Какво да имам в предвид ? Има колонки отпред и няма отзад !? :roll:

 

И трябва да си опъвам в последствие сам кабел като искам да сложа нови колонки ?

 

Ако правилно съм разбрал не звучи много добре. Не ми предложиха повече колони като екстра.. даже странно, в ЕТ ми се стори, че този ме убеждаваше да се отказвам от екстри отколкото обратното. Специялно за плейър-а аз започнах темата и той изобщо не се опита да ме 'зариби', не ми даде нито цени нито варианти. За джантите откровено той ме отказа... и така - странни търговци.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Петрунов, колонките са 4(2 пищялки и 2 нормални) в предните врати. Отзад няма нищо, освен ако не си поръчал допълнително.

 

П.П. От София ли си? Ако да - препоръчвам ти да "спазариш" колата с Константин Костов от салона в Надежда. Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Петрунов, колонките са 4(2 пищялки и 2 нормални) в предните врати. Отзад няма нищо, освен ако не си поръчал допълнително.

 

П.П. От София ли си? Ако да - препоръчвам ти да "спазариш" колата с Константин Костов от салона в Надежда. Поздрави!

 

От София съм, да.

 

Баща ми е бил преди няколко дни точно при Георги Писашки и имам негова визитка. Защо мислите, че ще мога да спазаря нещо повече при него или при Костов, отколкото при всеки друг ?

 

За отстъпката - колата има 8% намаление до 25ти април и 1% отстъпка ако платя всичко накуп. Това е и при Писашки на Тотлебен и при Павел Илиев на Хан Кубрат. Не дават повече от единия процент и не казват нищо за никакви отстъпки повече.. Малко "тъпо" ми се стори да давам 30 000 и вместо да ги плащам 5 години предлагам да ги дам веднага кеш и да ми направят смешната отстъпка от 260 лева.

 

:cry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

. Защо мислите, че ще мога да спазаря нещо повече при него или при Костов, отколкото при всеки други ?

 

За отстъпката - колата има 8% намаление до 25ти април и 1% отстъпка ако платя всичко накуп.

 

1% отстъпка за кешово плащане е смешна според мен, независимо от промоцията. В този ред на мисли, нищо чудно с Косьо да се договорите за по-голяма отстъпка. Все пак той е (или поне миналата година беше) директор на отдел Продажби и има по-голяма свобода на действие от другите дилъри или поне аз така си мисля. Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

9% отстъпка е много голяма отстъпка сама по себе си...

Толкова не можеш да изкопчиш и по време на изложенията :roll:

Явно с първите 8% се изчерпват възможностите им.

При "точните" хора няма да получеш по-голяма отстъпка, но ще получиш много повече информация и съвети.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЕТ доколкото знам НЕ правят и 1лв. отстъпка от официално обявените. И аз като взимах колата беше така. Иначе не се чуди, на мен в дилър на Опел ми предлагаха по-ниска цена ако взема на лизинг, ако е кеш - по-скъпо, и то с около 10% ако си спомням добре ](*,) Така, че ЕТ са си супер, имат и безлихвени кредити за до 2г. и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, Петрунов, трябва сериозно да помислиш и върху инфлацията! За последната година тя е май някаде 12-13% с тенденция 2008 също да е толкова, че и 2009...ето за това аз реших да си взема колата на БЕЗлихвен лизинг(е, накрая ще дам 2.5% от стойността на колата за да си я "откупя", на практика само това е лихвата!). 8те % отстъпка се запазват, губиш 1% заради това, че ще я вземеш на лизинг, което на фона на 12-15%-товата инфлация си е НИЩО! Когато сключваш договора за лизинга се утвърждава курс на еврото спрямо лева на базата, на който изплащаш цялата кола, следователно няма да се притесняваш да не стане някой фалш с обезценяването на лева. Та по мои сметки на безлихвен лизинг + инфлация колата ще ти падне с 2-3 хиляди лева освен отсъпката, а и щом имаш парите да ги дадеш на куп какво ти пречи просто да ги сложиш в отделна сметка и да даваш на части?! А и взимайки колата на лизинг ти може да оперираш с останалите пари за други цели, недай си боже някой от семейството се разболее и ти потрябват спешно париза лечение(просто ПРИМЕР, но реалността е такава, никога не знаеш какво ще ти поднесе живота)!

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Принцпно мислиш доста правилно за бъдещето, но в моя случай си имам стабилен кредитор, които ще ми осигури безлихвения кредит :D

 

Така че за мен варианта при всички случай е плащане веднага.

 

Реших, че след като няма да могат да ми монтират защитата от пътища и темпомат-а веднага така или иначе, няма да ги плащам сега, ще платя само подлакътника, а защитата и темопмата ще останат за после с другите екстри.

 

Момчета нещата отиват към купуване, до 2-3 дни ще взема окончателното решение и ще ви кажа каква съм я свършил. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

даже странно, в ЕТ ми се стори, че този ме убеждаваше да се отказвам от екстри отколкото обратното. Специялно за плейър-а аз започнах темата и той изобщо не се опита да ме 'зариби', не ми даде нито цени нито варианти. За джантите откровено той ме отказа... и така - странни търговци.

 

Оставам с впечатление, че дилъра се опитва да си развърже наличните коли в склада, вместо да вземе поръчка за кола от Чехия.

 

Ти си прецени дали това е най-добрия вариант за теб или е по-добре да почакаш повече, но да получиш точно каквото искаш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, моята кола я взехме миналата година Октомври и още ме е яд, че не поръчахме задни колони - фабрично Октавия СЪНИ ТУР идва с "4 колони" които са две по-басови в големите "кръгове" на вратите и 2 пищялки, които се намират от вътрешната страна на огледалата.

 

След това си купих отделно задни колони (Pioneer и мисля, че са по-зле от фабричните, нищо че не съм ги чувал ;) ) и платих около 65лв за монтаж и окабеляване.

 

За радиото - нормално да не те е зарибявал - струва 900лв (поне толкова беше миналата година) и свири МР3. Другата му отличителна черта е, че пише Skoda - много хубаво, ама за 900лв може да се вземе DVD. :!:

 

Така че колега, не се занимавай с фабрично радио, но си поръчай колата ЗАДЪЛЖИТЕЛНО с "4 допълнителни колони" - не си струва времето и парите да си ги монтираш отделно (освен ако не смяташ да слага бас и разни други работи, но в такъв случай няма смисъл въобще да взимаш каквото и да е фабрично озвучение, ако ще си я доработваш).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много полезна информация.

 

А някаква представа колко струват тези колони задните?

 

Също така - казваш че са качествени ? В смисъл.. струват си ?

 

Колегата по-горе е прав - искат да си продадат колите на склад, за това е и 8% отстъпката ;) , но за всички допълнителни екстри ми казаха, че трябва да отида пак след 2 седмици да ми ги монтират (явно ще ги поръчат допълнително в случай, че ги нямат в 'резервните части', както се изрази дилъра). Предполагам със задните колони ще е същия сценарии.

 

Това което се чудя е дали да поръчвам направо екстрите или след като така и така ще ми ги слагат в последствие, да не ги плащам и да изчакам когато ми скимне.. надявам се, че няма да има оскъпяване.

 

Относно защитата от лоши пътища.. може ли да изкажете някакво по-категорично мнение - много е скъпа 850 лева и няколко души ми казаха, че колата не е чак толкова ниска. Освен това 2см са доста и сигурно има осезаем ефект върху стабилността.

 

Май има смисъл да се сложи само металния капак по двигателя.., а за самите втулки - предполагам могат да се сложат и после на доста по ниска цена, не в ЕТ ако преценя, че има смисъл.

 

Какво ще кажете?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

предполагам могат да се сложат и после на доста по ниска цена, не в ЕТ ако преценя, че има смисъл.

 

В такъв случай гаранцията ти отива на кино. Само ЕТ и/или оторизиран от тях сервиз имат право да бърникат по колата. Относно смисъла - с нашите пътища, определено смятам, че има смисъл от защитата от лоши пътища. Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

предполагам могат да се сложат и после на доста по ниска цена, не в ЕТ ако преценя, че има смисъл.

 

В такъв случай гаранцията ти отива на кино. Само ЕТ и/или оторизиран от тях сервиз имат право да бърникат по колата. Относно смисъла - с нашите пътища, определено смятам, че има смисъл от защитата от лоши пътища. Поздрави!

 

Да, прав си, за момент забравих за това. Ако се слага нещо в последствие ще е в ЕТ със сигурност. Няма да има никакво оскъпяване предполагам ?

 

Доста е скъпа тази защита и ще намали стабилността на колата това повдигане.. Пак е по-добре да я взема без нея и като покарам един месец вече да взимам решение дали да доплащам за нея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Петрунов, не знам дали това, което ще направят на колата после ще бъде еквивалентно на фабричната "Защита от лоши пътища". Кората отдолу е метална, но за мен по-съществено е, че колата се повдига (мисля, че не само отпред, ами и отзад) и окачването става по-твърдо (разбира се, не стига твърдостта на Новата Октавия ;) ).

 

Аз си спестих тази екстра, но сега по-скоро съжалявам - повдигнах си предницата, но колега дойде на среща с неговата, която беше фабрично "защитена" и изглеждаше като Октавия 4х4.

 

За колонките отзад - ако ти ги монтират в Еуратек СЛЕД като купиш колата ще ти струва доста повече - просто цената на самите колонки по неизвестни причина, когато аз ходих беше около 2 пъти по-голяма отколкото при покупката. Ако си ги поръчаш първоначално дори и за кола на склад и ти дадат нормалната цена - 147лв май беше - направо взимай и не се занимавай ;) . Даже и да ти ги слагат Еуратек така ще ти е по-евтино, защото ако не бъркам бяха около 170-180лв комплекта без монтажа (не разбирам ценообразуването, но е така) когато ги пазаруваш после.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен в ЕТ ми казаха, че мога да си купя какъвто искам плейър и каквито искам колонки и те ще ми ги монтират преди да ми дадат колата.

 

За защитата от лоши пътища - мисля, че колата е достатъчно висока и няма смисъл да я слагам. По висока е дори от сегашната ми кола, с която нямам проблеми.

 

Защитата от лоши пътища струва почти три пъти по-малко, ако я поръчаш от завода, но идва с пластмасов капак отдолу. А в ЕТ монтирали метален.

 

Мен това не ме интерсува много, защото ще взимам кола на склад.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.