Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

SKODA препоръчва масло Addinol !!!


димон

Recommended Posts

А как да разбера дали маслото с което карам е добро, дали не е менте? Може би чак след 5-6 хил км...

 

Възможно е това Adinol да е не по-зле от другото. Според мен е важно вида на маслото, вискозитета и т.н. да са подбрани правилно. Също така - автомобила да се кара в някакви прилични норми да не е постоянно на 5-6 хиляди оборота, както и да е изправен - температурата да е работната и т.н. Виждал съм маркови масла - станали на вода след 4-5 000 км.

 

Със старата кола карам с едно масло на Опел, което след това стана на GM. След като го сложа на Сеатчето, до следващата смяна на 10000 не доливам повече от 200-300 мл. Въобще не е популярна но аз съм доволен, а пък идва на 10-11 лв литъра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това дали доливаш или не доливаш не зависи толкова от маслото отколкото от колата ! аз досега никога не съм доливал за 10 000 км нивото си е без промяна ! само цвета и вискозитета се сменят :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Същото мога да го потвърдя и аз.

Ползвал съм и минерални и полусинтетични масла на OMV и Kuttenkueler, и не ми е мърдало нивото за 1 година и с 1 мм.

Ако сложа синтетика обаче, не се знае smile166

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.