Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

SKODA препоръчва масло Addinol !!!


димон

Recommended Posts

След като изчетох всичко по въпроса за моторното масло във форума стигнах до извода , че всички слагат Shell или Castrol . В моя "роден" оторизиран сервиз (СЗ) ОБАЧЕ ми препоръчват усилено масло "Addinol". Така казвал сега завода производител...

 

И тъй като не съм много вещ в занаята , а и за пръв път чух тази марка , бих желал да чуя мнения на други колеги отглеждащи 105 коньови помпа-дюзи у дома си ! ... цена 26лв/л ...Germany!!!...

 

и такова.... дали и в другите сервизи това масло се препоръчва като последна мода ?

 

merci :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Мисля, че този линк изчерпва напълно темата кое масло всъщност препоръчва Шкода. Дали ще си налея такова при смяната е съвсем друг въпрос :mrgreen: .

 

Иначе, относно това кое масло се препоръчва - с риск да се повторя, пак ще кажа, че всичко е въпрос на договорки между Шкода и даден производител на масла. Преди време Шкода е препоръчвала Арал, сега Шел, след някоя и друга година ще е нещо друго предполагам. Всичко това става с идеята двете компании да имат взаимна изгода, а не потребителя (лично мнение, никого не ангажирам с него).

димон, това масло за пръв път го чувам. Може би е добро, но някой положително те е хванал за канарче с твърдението, че се препоръчва от заводите Шкода(за справка-линка на колегата).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://cgi.addinol.de/cgi-bin/hpnew.php

 

Mega light MV 039

 

Fully synthetic fuel-economy oil with decreased high-temperature-high-shear-viscosity (HTHS) for engines of the VW-group from model year 2000 with "Service Interval Extension", also for unit-injector-engines

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...ставаше дума дали и в другите сервизи се препоръчва това масло или е само на местна почва ...? :roll:

 

...знам че под капака стои емблема с мида...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е все пак Адинол го вкарва Златекс Стара Загора.Маслото е хубаво,но трябва да е на отлична цена.Еуратек също не слагат Шел по обясними причини-печелят 15-20лева на литър от новите масла на Кастрол

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е все пак Адинол го вкарва Златекс Стара Загора.Маслото е хубаво,но трябва да е на отлична цена.Еуратек също не слагат Шел по обясними причини-печелят 15-20лева на литър от новите масла на Кастрол

 

Какво имаш предвид под отлична цена ? И как би могло да се печели 15-20 лв на литър след като самото масло Castrol TXT примерно струва 26лв/л - крайна цена за клиент , толкова струва и Addinol...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А как ви звучи Kuttenkueler :?:

Аз вече четири години ги ползвам и съм много доволен :idea:

Мисля, че няма чак толкова съществена разлика между добрите производители на масла(те са поне 10 на брой).

Разбира се изключвам ментетата(фалшификатите) ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А как ви звучи Kuttenkueler :?:

Аз вече четири години ги ползвам и съм много доволен :idea:

Мисля, че няма чак толкова съществена разлика между добрите производители на масла(те са поне 10 на брой).

Разбира се изключвам ментетата(фалшификатите) ;)

Kuttenkueler звучи като хладилник! :lol:
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...ставаше дума дали и в другите сервизи се препоръчва това масло или е само на местна почва ...? :roll:

 

...знам че под капака стои емблема с мида...

Колега,само на местна почва е,засега все още се работи само с Шел и Кастрол.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, и аз съм с такова масло(разбираемо) - колата си върви без проблеми за сега. На първата смяна ги попитах защо такова масло. Отговориха, че по-малко е известно-> по-малко се фалшифицира, а е немско, с добро качество. Да се надяваме, че са прави! :)

 

OFF: Трябва да се запознаем на събора smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От 1 година карам с RAVENOL

такова е:

www.makron.org/product.php?id=179

Препоръча ми го един приятел, аз също нямам никакви проблеми.

RAVENOL e друга работа!Има го и при вносителите на Castrol!!!Ама пак е от рода на маслата-лекарства! :mrgreen:
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ама вие какви проблеми очаквате да имате и то на сравнитлно нови и нови коли. Ако найстина е масло аз не мисля че ще имате пробеми.

Я някой който е имал проблеми да ги опише.

 

Говоря като прост user разбира се :lol:

p.s. Аз колите си съм карал със Total, Castrol, Elf и Mobil и разлики не съм открил

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шкода препоръчва ШЕЛ !!! преди препоръчваше Кастрол ама това беше преди !!! дори имаше реклами из софия БМВ препоръчва КАСТРОЛ , ШКОДА препоръчва КАСТРОЛ ако ги помните !

 

лично моят избор е Кастрол 0W 30 !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След като изчетох всичко по въпроса за моторното масло във форума стигнах до извода , че всички слагат Shell или Castrol . В моя "роден" оторизиран сервиз (СЗ) ОБАЧЕ ми препоръчват усилено масло "Addinol". Така казвал сега завода производител...

 

И тъй като не съм много вещ в занаята , а и за пръв път чух тази марка , бих желал да чуя мнения на други колеги отглеждащи 105 коньови помпа-дюзи у дома си ! ... цена 26лв/л ...Germany!!!...

 

и такова.... дали и в другите сервизи това масло се препоръчва като последна мода ?

 

merci :)

Моята,150 коньова,с прахусмокачка /а и не само нея/си я карам с ИГОЛ 5W 30-6.80лв литъра.Синтетика-минтетика,сменям го на 10-тина х.км.Като помислиш,колко пари даваш за 10000км.,стоиноста на маслото е смешна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ква е тая цена за литър бре?Тва да не е боза?!!! smile060

Цената е "служебна".Фирмата в която съм /автомобилите и/ харчат/консумират/ много масло и затова е тази цена. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен съм с мнението, че марката си е марка /става въпрос за автомобилните масла, разбира се!/, но при последната смяна предпочетох да си купя "масло лекарство" от неизвестна марка,но made in germany, което едва ли на някой ще му дойде на ум да фалшифицира , вместо да купувам "маркова боза" по 30 лв/л. Предполагам всички вие сте чували и виждали множество подобни случаи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.