Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

питане за свещи


Владо©

Recommended Posts

Колеги, предлагат ми свещи от опел екотек, двуелектродни и мисля дали да не ги сложа на моята Фелиция (1.3, моно, стария двг). Какво мислите по въпроса?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кажи точния модел на свещите, кодовете на поне твоя двигател и на двигателя на Опела и гогава ще мога да ти помогна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Владко, имам един комплект свещи точно като за тебе :mrgreen:

Драсни едно ЛС когато имаш време :)

 

Нали щяхме да отваряме мотора, какво стана :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пламене , идеята е дали ще работи добре мотора с тез свещи т.к. за момента май само на тез части с опаковката на Опел няма големи ментаци , а инак съвпадат и като резби , междуелектродно разстояние и топлинно число с тез PAL , с които колата излиза от завода и подобията , които се разпространяват по наще магазини , а цената им не е много по - висока от тях ;)

Петьо , ти нали си имаше Фела дет да я човъркаш ... продаде я , па сега да трошиш на Владко колата си са залетял :mrgreen:

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пламе, той Гената ти е описал ситуацията ;)

...аз, може да разсъждавам тъпо - поправете ме, ако греша, но все пак си мисля, че с такива свещи ще се появят проблеми с токовете - особено ако кабелите не са читави... бъркам ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...аз, може да разсъждавам тъпо - поправете ме, ако греша, но все пак си мисля, че с такива свещи ще се появят проблеми с токовете - особено ако кабелите не са читави... бъркам ли?

Предполагам, че те притеснява, че свещите са двуелектродни.

Не би трябвало да има проблем, ако всички останали параметри отговарят.

Предимството на многоелектродните свещи е, че искрата се редува непрекъснато от различни електроди. По този начин намалява износването на централния електрод ("яде" се от няколко страни).

Аз карам вече 8 години с 3-електродни свещи, и ги сменям три пъти по-рядко :!:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Ако говориш за Джетата , там по каталог си е с 3 електродни , но ако и Шкодата я караш с такива е много интересно как върви , динамика , разход и т.н. и естествено с каква марка свещи караш :?:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми тя Шкодата още не е дошла ;) Чакам я през май

На Джетата първите бяха NGK, а вторите Beru Ultra DTU

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ровейки се из нета, намерих ето това и ето това по темата. Оказва се, че NGK дори имат свещи за коли на газ (въпрос 25 от първия линк).

..пък и си отговорих на "тъпия въпрос" - кабелите нямат нищо общо с броя на електродите на свещите :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.