Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Чакам си колата - Skoda Octavia RS 2.0 TDI-PD/170 bhp


BOJO

Recommended Posts

Здравейте на Всички,

 

чакам си колата с нетарпение и чета за Skoda, случайно намерих този форум. Карал съм служебна Октавия ТДИ 2.0 /140 коня, с отлични впечатления съм. Реших обаче да закупя по мощния модел . Мнения ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито колега.

Я кажи сега,какъв цвят ще е,с какви екстри?

Кога ще я получиш-ще ни удостоиш ли на събора с нея(надявам се,тъй като не съм от София)?

Мнение-едва ли някой колега може да ти даде,понеже в клуба нямаме член с такава!

Иначе като двигател и динамични характеристики,не се съмнявам че ще е яка точилка?

Доста е корав този двигател(поне модификацията 140к.ц където от концерна казват че е най-добрият им двигател)?

 

Ще чакаме развитие по темата-като я получиш да пратиш снимки?

( и ако имаш път към Източна БГ-обади сеее ) :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата е сив металик. Да бъда честен, наслагах екстрите по една друга кола, която ми предложиха/друга марка/ Нямам целия списък но по памет: ЕСП, допалнителни въздушни вазглавници, дисплей , темпомат, 18" джанти (последното ме вкара в размисъл , видях коментарите за гумите с които идва от завода), подгряване на седалките, ксенон и някой дреболии. Тръгнах от презумция - безопасност и сигурност.

Иначе, снимките като я получа. Имаше една налична в завода но с по малко допалнения а аз не исках да правя компромиси.

Половинката имаше право да избере цвета:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко е съмнително, че на 1 април се регистрираш с такава новина smile147

И все пак ако е истина, поздравления за избора smile162

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, вярно е 1ви Април, ама не мисля че е редно да се шегувам с хора които не познавам. Чиста истина си е ....

 

За събора: май няма да мога да я покажа там. очаквам си придобивката кам края на Май. По договор е 90 дена :(

 

Ще се радвам да се видим там, имам кола. БТУ: един колега ме заведе в ЕТ, имал проблем с настройката на огледалата, оказа се че няма нищо, докато се уточняваха в сервиза, аз разглеждах, поисках каталози и вечерта умувах смятах и реших, че това е колата.

Колебаех се между бензиновия двигател и дизеловия, но в крайан сметка предпочетох дизела.

 

Каде е събора все пак :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много се радвам че е истина :P

За националния събор виж важните теми в раздел "Срещи"

 

P.S.

Ако беше шега, очаквах да се е регистрирал наново някой от колегите, така че щеше да познава хората... smile169

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря , ще погледна и там, още чета целенасочено.

 

Следващ вапрос:

Гумите - Вашето мнение за тях, проверих доста коментарите по гумите и мнениеята са еднопосочни - матадор е малко дърво. Поръчах джанти 18" ; в чешкия саит ги има, в бг- сайта не, гумите ще са 225/40/18. Въпроса ми е, трябва ли веднага да сменя тези гуми или да ги ползвам докато разработвам колата- 5-7к км , дори 10к. При това положение, няма да натискам, спокойно и нежно "бабешката" :D , да ги задържа ли или смяна?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От колегата:

"Събра се със хора и стана човек" :)

 

 

:D Ето го и човека, виновен е ... ама айде, като си купува следващия модел ще му изкрънкам отстъпка :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз си мисля, че тези джанти ще дойдат с хубави гуми. Иначе ако са Матадор не, че не можеш да караш с тях, но ако вдигаш сериозни скорости (как иначе с тоя дзвер) не е лошо да се сменят. Над 150 си е малко опасничко с тия пластмасови гуми.

Поздрави за колата!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз си мисля, че тези джанти ще дойдат с хубави гуми. Иначе ако са Матадор не, че не можеш да караш с тях, но ако вдигаш сериозни скорости (как иначе с тоя дзвер) не е лошо да се сменят. Над 150 си е малко опасничко с тия пластмасови гуми.

Поздрави за колата!

все пак колата в първите и километри ще се разработва, чак след това ще се дава яко газ ... нали съм прав

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Правилно-гледай добре да разработиш двигателя (въпреки че може да е минал стенд и да има разработка)!

Колата е супер,но не трябва да се юрка от самото начало!

С колегата ВЕРЦ може да обмениш много ценна и полезна информация,само НЕ ХОДИ на Бояна с него ! :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От приятел, който работи в ЕТ разбрах че преди време са сменяли двигател на Октавия 2 РС.....това колегата ли е.... :)

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Говорих с Верц , без да се познаваме пред ЕТ :D

 

Сагласен за разработването, писах - 5-7, дори 10к км за разработване. След това .... ще видим :D

 

Няма да ходя на Бояна :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Над 150 си е малко опасничко с тия пластмасови гуми.

 

Не искам да развалям темата на човека, но при първа възможност ще те кача, не 150 ами и 200 си прави колата с тях и ако нямаш ограничения или пътя е хубав спокойно ще си караш, колата си залепва за пътя и това е... спор няма че е с не могат да се сраняват с най-добрите марки но пък нали всички говорим че трябва да се спазват правилата, а те са такива че на магистрала повече от 130 не се вдига която скорост дори за тези гуми не е проблем да дадат необходимата сигурност и комфорт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря , ще погледна и там, още чета целенасочено.

 

Следващ вапрос:

Гумите - Вашето мнение за тях, проверих доста коментарите по гумите и мнениеята са еднопосочни - матадор е малко дърво. Поръчах джанти 18" ; в чешкия саит ги има, в бг- сайта не, гумите ще са 225/40/18. Въпроса ми е, трябва ли веднага да сменя тези гуми или да ги ползвам докато разработвам колата- 5-7к км , дори 10к. При това положение, няма да натискам, спокойно и нежно "бабешката" :D , да ги задържа ли или смяна?

Честито колега,за колата.

За колата да,но не и за гумите/ с 18-те/.Не ме разбираи погрешно,но на въпроса ти отговара е "сам ще ги смениш,като ти писне да ремонтираш гуми и джанти".За нашите пътища,колкото по -висока гума,толкова по-добре.Безавариино.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За нашите пътища,колкото по -висока гума,толкова по-добре

И това не е съвсем вярно [-X

Прекалено високия борд поддава в завой и води до нестабилност...

За мен истината е точно по средата - 16" smile053

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За нашите пътища,колкото по -висока гума,толкова по-добре

И това не е съвсем вярно [-X

Прекалено високия борд поддава в завой и води до нестабилност...

За мен истината е точно по средата - 16" smile053

Вярно.Пълно щастия няма.И визията е друга.От личен опит-колкото и да си внимателен,винаги има,не скок,а минаване през"внезапна" дупк

а,през която,с друга гума минаваш безпроблемно.С подобни гуми и такава дупка,резултата беше,предна дясна гума скъсана +подбита джанта,задна дясна гума"забременя"+ подбита джанта + седмица приключения ,от различен характер.Жена ми пък със стоманени джанти ,ги прави на "маргаритки" по форма и затова в неината кола сложих чук и дървено трупче.Помага.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито колега,за колата.

За колата да,но не и за гумите/ с 18-те/.Не ме разбираи погрешно,но на въпроса ти отговара е "сам ще ги смениш,като ти писне да ремонтираш гуми и джанти".За нашите пътища,колкото по -висока гума,толкова по-добре.Безавариино.

 

Вярно, сагласен. Самата гума не е толкова ниска - височината е 90мм. Идеята ми е лятото да ползвам тези джанти, основно на дълъг път по "първокласната пътна мрежа". За зимата ще взема 16" и високи зимни гуми.

 

Имам приятели които са с 18"-ки , има си и недостатъци но и предимства, пълно щастие няма. Друга тема, е че трябва да се кара внимателно с подобни гуми.

 

от ЕТ ми казаха, досега не са имали имали поръчка на 18" за този модел РС, т.е отиваме на нещо ново. Само да дойде колата и веднага ще дам отзиви.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.