Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Километража даде фира...и полудя


dekata

Recommended Posts

Ако беше ненужна отдавна да е изтрита , па който не го интересува ремонта на километраж на Фелиция просто маркира като прочетена и продължава ;)

Сега по темата стрелката ти отчита по - малко т.к. е нарушен баланса между възвратната пружина и възможностите на магнитния маховик да я вдига т.е. изисква се повече обороти на въпросния маховик за да я повдигне - това се оправя като зацепваш стелката я поставяш непосредствено под ограничителя , след което я преместваш над него / леко натягаш пружинката / и така отчита почти вярно. Разлика в отчетените километри не би трябвало да има ако не си сменял колелца ... възможно е някое колеце да буксува на някоя ос и за това да отчита по - малко / поне при мен беше така , но тогава спираха и двата брояча да отчитат /

Успех!

 

П.П. На мен ми отне около 6 месеца да отстраня повечето досадни проблеми и пак останаха някои не толкоз досадни бъга , но нали трябва да има мая за нови подвизи :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми нали за това е форума :roll: Не знаех,че ви губя скъпоценното време.Като не ви харесва темата-трийте.

 

 

П.П. Километража го свалям и качвам за по-малко от час. ;)

 

не те упреквам, просто изказвам лично мнение за безсмислието на това, с което си се захванал, освен ако не намираш някакво забавление в това... явно имаш доста свободно време и здрави нерви - тогава дерзай! Апропо, тази операция я правя дори по-бързо от теб, но си е пипкава и не ми е от любимите, особено ако се наложи няколко пъти поред...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свободно време нямам,а пък за нерви не питай :lol: Стрелката се оправи от само себе си.Вероятно не е била зецепила както трябва.Проблема с броячите остава :evil: И на мен тази операция не ми е любима,но много се дразня на всяка неизправност в колата.За нов сега няма кинти,а за втора употреба-много не ми се ще.Благодяря на всички ви,ще пиша само ако отсраня проблема ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, моят километраж е имал 2 пъти проблеми, нося го при един часовникар и е пушка. Намери някой и го дай, ще го направи за малки пари. Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мда. той колегата shotik преди години предложи алтернатива на тва адско устройство: аз му викам борд-компютър, ма то си е компютърче за велосипед. и си засича километри, и си знае колко е часа, абе музика. моя отдавна ми скъса нервите и в момента само скоростомера работи, никакви броячи. а цената (тогава) на нов на сточна гара беше около 60 лева ако помня. и мнението (тогава) на хора купили си нов такъв е че изкарвал 2 месеца. и взех и се реших и оттогава си имам борд компютър на фаворита :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мда. той колегата shotik преди години предложи алтернатива на тва адско устройство: аз му викам борд-компютър, ма то си е компютърче за велосипед. и си засича километри, и си знае колко е часа, абе музика. моя отдавна ми скъса нервите и в момента само скоростомера работи, никакви броячи. а цената (тогава) на нов на сточна гара беше около 60 лева ако помня. и мнението (тогава) на хора купили си нов такъв е че изкарвал 2 месеца. и взех и се реших и оттогава си имам борд компютър на фаворита :)

 

Пусни некоя снимчица на това устройство което си монтирал,че ми е интересно да го видя какво представлява.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Такааа...понеже нямам излишни 120лв. за нов километраж,днес реших или да оправя старият, или да го почупя съвсем.След като го свалих видях,че ето това колело се счупила на две

33425_356.JPG

Успях да го залепя с каноколит,но си чудех как даго сложа на оста.И какво измислих

33426_361.JPG

 

Изрязах тази дупчица,издърпах оста,слажих колелцето и я набих отново.За мое най-голяма учудване взе че стана-километража работи 8) Не знам докога,но сега работи като нов :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Видях ,че колега е написал за мен ,че съм с електронне километраж Ето снимки

 

005766909.jpg

 

 

005766912.jpg

 

На перката за чистачките съм навил изолирбанд и съм стегнал ухото на километража,извел съм зелен светодиод да го осветява нощем.Удължил сум кабела за рид контакт ,прикрепен към скоростната кутия над полуска и съм залепил магнит на извода от скоростната кутия.Търсете километраж за велосипед с памет поне до 99999 км,настройките за обиколката на гумата да са в сантиметри за по лесно като премерите с метър колко е и я въвеждате,ако е в цолове има малка грешка

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеци по-късно...

На снимката на Деката ограденото колелце е водещото.При моя Фав то е метално,с луфт по оста,поради което не работеше километража.Изтеглих осичката,колкото да изкарам това колелце,чукнах го,за да се свие диаметрално и сглобих.Работи перфектно.А за регулиране на скоростомера-няма никакъв проблем.Стрелката се набива в осичката при положение леко да опира в стопора на 0км,почти без напрежение в пружината.Разликата е +\- 5км(установих го опитно,и при други аверчета дава същото отклонение).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.