Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Километража даде фира...и полудя


dekata

Recommended Posts

ми трябва да разглобиш таблото и да извадиш скоростомера и оттам да видиш ,сигурно някое колелце се е счупило от времето(там си е пластмаса) и ако има части да си купиш ново.щом скоростта я отчита значи жилото отпада като вариант.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

така си е ... пласмасовите колелца са най-вероятната причина

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз така си помислих(за жилото).Защото зимата в студовете леко бръждеше докато се стопли колата.Първо помислих-скъсало се е .Но после си казах -няма да отчита скороста ако се е скъсало.Ще трябва да се разглобявя таблото :evil: Но ще е почивните дни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

така си е ... пласмасовите колелца са най-вероятната причина

 

Особено ако си занулявал малкия километраж в движение...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

така си е ... пласмасовите колелца са най-вероятната причина

 

Особено ако си занулявал малкия километраж в движение...

 

аз си мислех че това не е проблем ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гарантак че е от колелцата,миналата година ги сменях и комплекта колелца струваше 5лв.Иначе колометража се сваля много лесно(щом дори и аз успях да го сваля без проблеми)трябва ти само кръстата отвертка!!!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моят спираше да отчита на 5 километра и 400 метра, носих го на един часовникар и каза, че е сменил едно колелце (даже ми го даде), било пласмасово, а той сложил метално. Имало 3 такива мисля в механизма, и каза, че е виждал Шкоди фабрично и с метални, и с пластмасови. Моят съвет е да сложиш метални.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи се продават само колелца :roll:

 

Точно така. Ако искаш драсни ЛС да ти пратя от София.

Аз съм ги сменял два пъти и (явно съм случил на пластмаса) досега нямам проблеми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И моя така беше заминал,но незнам дали има нещо общо с фелата.Оправих го,но не беше причината в палстмасовите колелца,а в едно колелце,което предава въртеливото движение на колелцата с цифрите.Та това въпросно колелце превърташе около вала и проблема го реших с малко поксипол :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес намерих време да сваля километража.След като го огледах като индианец китайско фенерче,не видях счупени колелца.Не съм сигурен,но в долната си част този червяк ми се видя износен:(Как се сваля прозрачният капок без да се прецака оста на километража.Отвивам винтовете но после... :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:(Как се сваля прозрачният капак без да се прецака оста на километража.Отвивам винтовете но после... :roll:

 

smile166

При свален километраж покарай малко и гледай дали се върти жилота

за да го елеминираш като проблем .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Търси проблема в червяците , но съм чувал , че VDO уредите не се ремонтират или ремонтът е труден :!:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвах.Всичко си се върти.Както писах-сглобих го и започно да отчита,но когато го нулирах пак запецна.И големият и малкият километраж :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

така си е ... пласмасовите колелца са най-вероятната причина

 

Особено ако си занулявал малкия километраж в движение...

 

аз си мислех че това не е проблем ...

 

 

3 коли съм карал и на 3те прецаках километража по този начин, докато накрая не разбрах, че проблема е в мен :mrgreen:

 

сори за офф-а :oops:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Та въпросният киламетраж след оперативна намеса от моя страна започна да отчита,но грешно.Когато малкият отчете 1км,големият вече е отчел 2км.Не че нещо ама трябва да сменям маслото два пъти по-често :lol: Карам с около 100км/ч, стрелката показва около 60км.Спирам и тя си стои там и след секунди пада :roll: Та колко струва нов километраж да ми каже, ако някой знае,че почвам да се дразня :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миналата година беше между 100-120лв,дано да не е мраднал значително!!!!Мен ако питаш го дай на някой часовникар първо да се пробва щото 120 лева ми се струват малко множко за километраж.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей човек, поне 2 дена си загубил да се разправяш с този уред и 2 страници се изписаха по въпроса до тук. Гената правилно ти каза - тия уреди се регулират само заводски, така че не се учудвай, че след "ремонта" ти отчита грешно. Я иди най-добре в магазина и си купи новичък, освен ако не ти е забавно и приятно да си загубиш още 2 дни, а на нас още 2 страници... не знам колко струва нов километраж, ама аз си купих миналата година от м-на на Сточна гара София (който се снабдява от Казанлъшката фирма вносител) чисто нов оборотомер за 35 лв, не вярвам скоростомера да е мн. повече, обаче ако се окаже скъп пусни една тема за покупка 2-ра ръка. Близо до София разкулачвахме една ударена фелиция, взехме и само оборотомера ако ти се разкарва ще ти дам тел. да питаш дали още си седи остатъка от таблото

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми нали за това е форума :roll: Не знаех,че ви губя скъпоценното време.Като не ви харесва темата-трийте.

 

 

П.П. Километража го свалям и качвам за по-малко от час. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.