Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Нещо странно със скоростомера


everlast

Recommended Posts

Паля си днес колата-всичко ОК-първа, втора, трета и....забелязвам, че скоростомерът ми не отчита-седи на 0 :? , а карах поне с 40 км/ч.

това продължи около половин км и докато се ядосвам, че пак ще свалям таблото-гледам-50км/ч си отчита, всичко точно. Минах около 50 км и си работеше нормално, сега също.

От какво може да се е получило :?: Досега никога не е имало проблем с него :roll: , сега пак е ОК, но ми е интересно как така стана :|

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има едни пластмасови колелца, които се намират в опашката на скоростната кутия, и които мисля, че въртят жилото. Преди да се скапят съвсем, километража на МВ-то работеше, когато си поиска.Смениха ги при основния ремонт на мотора и доколкото знам от майстора ми е доста хамалогия да се сменят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гога, оригиналните на МБ-то са метални - малко са по-шумни, но за сметка на това вечни, приготвил съм да си сложа точно такива на 110Р-а ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми може да са метални при МВ-то, при мен са изкарали "само" 38 години преди да се повредят :D . Но според мен точно в тях е проблема на колегата :P .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Да ти кажа, ако ти а за първи път ще береш много ядове. Но все пак е повреда и трябва да се отстрани. н ЕБЪРЗАЙ ДА СЕ НАВИРАШ ПОД КОЛАТА. Има малко по интересен начин открих го преди година, зашото бях сам и нямаша кой да ми каже, така че ето какво направих...

 

Вдигаш колата независимо от коя страна отзад, фиксираш я против предвижване! Това е много важно!

 

След това отваряш таблото с уредите и най вече трябва да стигнеш до жилото на скоростомера. Жиците са ддълги така че не е нужно да ги изключваш. След като запалиш двигателя колата на 2ра-3та предавка с вдигнато колело можеш да установиш къде е проблена. При мен жилото се беше деформирало и не можеше да си влезе в отвора към редкцията за скоростната кутия...Смазах го поправих го и сега вече съм минал 3-4000км.

 

Ако има нещо пиши и успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няколко пъти съм свалял таблото, но по друг повод-неработещ километраж и така и не го оправих-след няколкостотин километра спираше да отчита и явно иска смяна. Жилото винаги съм го откачал и слагал накрая (зор си е) :roll: и завивам една "капачка" която го държи. От пускането на темата досега не се е появявал проблема и допускам, че е нещо около скоростната кутия-някакви колелца, както колегите споменаха, иначе ако беше от жилото, не виждам как ще се оправи сам :? Явно тия колелца плачат за смяна, но дано изкарам по- дълго така :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

извинявам се на колегата mav_skoda-не съм прочел внимателно, че става дума за накрайника съм скоростната кутия :oops:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.