Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Favorit 135-Нов двигател или металекс


skodilak

Recommended Posts

Здравейте,

Имаме една шкода 135 в семейството от нова вече е на 15 години и вариантите пред нея вече са нов двигател или скрап. Наистина не ми се иска да се разделям с нея все пак 15 години ме е карала къде ли не. Колата е много запазена като купе(е леки точкови корозии тук таме но не са сериозни). Проблема е двигателя 135 гори като ламя при 11-12/100км като се кара като писано яйце (2-3хил. оборота). Наскоро пренасях една ламперия, багажника беше отворен и едва не се задуших от газовете, а ауспуха и е черен като на дизел :evil:. Имам си друга кола и еднствения смисъл да задържа шкодата е да я направя кола за удоволствие;)

Идеята ми е да сменя двигателя с някакъв друг на VW. Прегледах форума но няма ясни теми за таква манипулация. До колкото разбрах 1.6 на VW влиза без проблем с тампон от фелиция и ползва оригиналната скоростна кутия на фав-а.. но 75 коня са си малко:?. Въпроса ми е как стоят нещата с 1.8 двигателя на VW и ако ползвам и скоростната кутия на VW как ще дойдат полуоските като дължина :?:

Помогнете да спасим фаворита от скрапа. :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен, варианта е - купуваш си ризи, бутала, сегменти от 136, пъхаш един разпределителен вал от 136 също... и забравяш за фау-Ве - то..

Ще получиш чисто нов ДВГ срещу около 300лв. за части /ако не ме лъже паметта/

А може да пуши и да гори по много причини - примерно иглата на карба нещо - и изобщо - тоя карбуратор е някакво недоразумение...по принцип.., но си мисля, че положението може да се подобри малко при тебе с тоя си мотор както е и после да мислиш за друго..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен, варианта е - купуваш си ризи, бутала, сегменти от 136, пъхаш един разпределителен вал от 136 също... и забравяш за фау-Ве - то..

Ще получиш чисто нов ДВГ срещу около 300лв. за части /ако не ме лъже паметта/

А може да пуши и да гори по много причини - примерно иглата на карба нещо - и изобщо - тоя карбуратор е някакво недоразумение...по принцип.., но си мисля, че положението може да се подобри малко при тебе с тоя си мотор както е и после да мислиш за друго..

Ами там е работата, че си имам друга кола и не искам само да подобря малко положението. Ако ще е така по добре да и сложа газово, но не искам. Просто има нещо в тая кола не знам какво ми е направила, но за 15 години явно съм се привързал към нея :D . Пък и е доста запазена искам да и вдъхна нов живот :lol:

 

Обръщам е към колегата Redline__ видях, че си от Варна и имаш опит с преработката на фаворита дай съвети и предложения имам и аз мерак да развивам фав-а (и пари съм заделил, информация ми трябва) ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

skodilak, здравей колега!

 

Ако имаш мерак да работиш по колата, за нейното подобряване - аз съм насреща, бих ти помогнал с каквото мога.

 

За момента през повечето време се подвизавам в София, но и на това му идва края ;) .

 

Ако искаш драсни ЛС да споделиш идеите и плановете си.

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз отдвна се чудя дали не може да влезне 1.8 блок, то че може може ама мисълта ми е дали може да стане без много манипулации :mrgreen: има ли някои по запознат?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз отдвна се чудя дали не може да влезне 1.8 блок, то че може може ама мисълта ми е дали може да стане без много манипулации :mrgreen: има ли някои по запознат?

Като гледам има 120-ки с 1.8 мисля си че ще е далеч по лесно да влезе във фав-а- място има бол! ;) По ми интерестно дали ще стане оригинал ната скоростна кутия или трябва и кутия от VW :?: За сега има надежда с фланец и маховик от дизелова фела. :roll: Ще поживеем ще видим ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.