Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

паста за полиране


morafeta

Recommended Posts

днес оставих колата за боядисване и като бъде готова смятам да е полирам ! Та може ли някой да предложи някоя паста за полиране ,на пазара има доста разнообрзие та се колебая какво да избера!

Какво ще кажете за полир-машините ? чувал съм че ако не били професионални само можели да ти надерат боята и такива глупости има ли нещо вярно във това

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо се консултирай с бояджията дали боята позволява веднага полиране или трябва да се изчака определено време. Пастирането не е толкова елементарна работа,колкото изглежда ;) .Самите пасти са под номера и ако не отцелиш подходящия номер може да @сереш боята като нищо.А що ти е полиране след новата боя, не мога да разбера?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А що ти е полиране след новата боя, не мога да разбера?
И на мен това ми е много чудно.Освен с цел заличаване на миниатюрни дефекти при боядисването,но и това се съмнявам да стане!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами тя трабва да си е някаква защитна просто.Щото не знам на чисто нова боя кое се полира :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След добро боядисване и изпичане няма нужда от паста...

Даже не знам дали няма да има негативни последици :roll:

След някоя и друга годинка може :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "morafeta" - Нова боя няма смисъл да я полираш. Само я пастирай, за защита! Като марка препарати за поддържане на авто-боя, съм чувал, че "3M" са факири!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:( С риск да ме наречете "всезнайко" - разликата м/у полиране и пастиране е голяма! Обаче, както казват колегите: при качественно боядисване няма смисъл от такива операциий! Независимо дали е прахово (скъпо), металик (също), т.н. перла (също), или боя на водна основа (Също скъпо - поради изисв. на Е.С....). При боядисване с обикн. емайл лак - зависи също от много неща. Така, че конкр. съвет "излиза на нула"?! (Простете за повторенията, но това е доста точно!).

"morafeta" - иначе е чисто на кирилица?!?

Моите уважения, но мога да предложа нещо, ако знам как е "боядисана Машината"!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "morafeta" - Полирането отнема част от боята и по този начин изважда дребни драскотини. Пастирането нанася защитен слой върху боята.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.