Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

НАВИГАЦИЯ


Recommended Posts

И аз да се похваля - взех си HP iPAQ 614 и веднага го изпробвах с iGo 2006. С две думи - много съм доволен! Без проблем хваща 9 сателита и с доста голяма точност определя местоположението. iGo е много приятен обаче картата има недостатъци - доста се озорва с детелини и надлези - опита се на няколко пъти да ме накара да скоча през мантинелата, но това са дребни забележки. Маршрута беше - София-магистрала Хемус-пещера Съевата дупка-Троянски манастир-Габрово-Трявна-жръх Шипка (валя невероятен сняг)-Софиа (по подбалканския път).

 

Ще пробвам и други програми и ще споделя впечатления :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 64
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • izov

    11

  • Mishelle

    8

  • PVV

    7

  • nikilborisov

    4

Най-много писали в темата

През почивните дни пътувахме с един приятели до Търново, Търговище, Омуртаг.

Използвахме тази навигация- http://gps-6.com/WayteQ-N710B.htm

Аз лично останах доволен. Софтуеъра IGo е доста добре измислен.Ръководи те на БГ, избира ти различни маршрути, променя маршрута ако изпуснеш пресечка и т.н. В Търново около Царевец в 12 часа се изгубихме в някакви забравени от бога пътища. Благодарение на това устройство успяхме да излезем от града. Нямам наблюдения върху други устройства, но това специално много ме радва. Скоро си го поръчвам и като го взема ще споделя още впечетления.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги... виждам, че има доста компетентни и изчерпателни и компетентни мнения. Едно само се мога да си обясня... защо въобще не вземате педвид навигациите на TomTom???

 

Благодарение на TomTom GO 700 успях за 14 дни да мина маршрута България-Сърбия-Хърватска-Словения-Австрия-Германия-Франция-Люксембург-Франция-Испания-Франция-Италия-Словения-Хърватска-Сърбия-България (общо 6300 км). TomTom-чето не сгреши нито веднъж, освен на местата, където имаше текущи ремонти.

 

Използвал съм доста навигации - от фабрична навиационна система на Lexus SC 430 през "Destinator" (на "Power LOC"/"Navtech") за PocketPC до 3 различни модела интегрирани навигационни системи на Alpine и мога да кажа, че TomTom ме изуми... първо защото цената му е много по-ниска, от която и да е фабрична или интегрирана навигационна система, второ размерите му са компактни и е удобно да се носи дори и в ръка, ако се налага да си намериш пътя пеша, трето ъпдейтите са доста лесни, особено след пускането на новия им синхронизиращ софтуер (за PC и за MAC, което само по себе си е рядкост, а за мен е задъжително). Да не говорим, че има избор от около 15 езика за говор, като за някои езици има по няколко различни гласа (мъжки женски, плътен, нежен и т.н. глезотийки).

 

Въпросната навигация баща ми я купи от Холандия и въпреки това имаше вграден Български език.

 

Моят съвет твърдо е TomTom!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По интересното тук е какво е покритието на TomTom за нашата пътна мрежа и големите градове? В крайна сметка голямо предимство на Pocket PC е, че можеш да си сменяш софт-а според предназначението :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По интересното тук е какво е покритието на TomTom за нашата пътна мрежа и големите градове? В крайна сметка голямо предимство на Pocket PC е, че можеш да си сменяш софт-а според предназначението :D

 

Да... тук признавам, че картите за България далеч не са толкова подробни, колкото тези в Западна Европа, но като гледам темповете, с които се развиват, предполагам, че в близко бъдеще и това ще се оправи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

siromaha, не си прав - споменаваме и ТомТом, но просто в контекста за България се губи.

В общ план определено е лидер.

По спомени картата им за БГ е от края на 2005 и не е пипана.

Мисля, че новия Том дойде уж с нова карта, и един пич каза " ми то пътя свършва до Стара ЗАгора".

На което му отговориха " че то толкова са ни и пътищата".

Някой беше питал Навтек как мислят да развиват картите в нашия регион на което му бяха казали, че няма шанс скоро да стане.

Казно беше в прав текст, че няма търсене , и че най добрите карти може само ние да си ги направим - дали на любителски или някоя фирма да инвестира е друг въпрос.

Друг аспект на отговора беше, че ако има натиск от "външни" фактори - разбирай туристи - евентуално може, но те ще им направят основните пътища колкото да стигат до морето, Банско, Боровец и т.н.

Което и за момента всички го имат.

В крайна сметка една добра карта не е само самите контури а и информацията, която носи - ограничения по скорост в различни пътни участъци, класове на пътища, ремонти, затворени отсечки.

Само тогава софтура може да използва пълноценно възможностите си и съответно потребителя да се довери изцяло на навигацията.

Това естественно няма как да го направи никоя фирма, която не е черпи по някакъв начин инфо от различните държавни институции, а за момента сме много далече от тая постановка.

Те хората незнаят къде какви знаци имат и пътя в какво състояние е, камо ли да ти дадат актуална информация, а още повече да направят достъпа до тази информация достъпен за използване.

Малък пазар сме, търсене малко - все неща, които пречат.

Друг е въпроса от безхаберието и неграмотността на тези, от които зависи.

Преди време доста хора ми се подиграваха за какво ми е тая навигация - приемах на шега всичко, като им обяснявах, че ще стане така, че след време 90% от автомобилите ще ползват навигация било то фабрична или допълнителна. И естественно по стар народен обичай, както се сучва тука, услугата не може да смогне на търсенето.

Так и се получава.

Дано развиващите се проекти продължат в същия дух - макар и малко е по-добре от нищо, а и конкуренцията ражда само добри неща.

Друг е въпроса със допълнителните гъзариики дали ще ги доживеем - примерно да каже има задръстване на Орлов мост - то няма и смисъл - то там е перманенто :)

 

ПОздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също смятам, че е грешка решението на производителите да развиват картите си само там, където има голямо търсене. И въпреки това не може да си кривим душата, че нещата се развиват... например до преди 3-4 години почти нямаше производители, които да имат карти за Източна Европа (линията Полша-Словения).

 

Сега вече виждам, че повечето навигации предлагат и такива карти, което за мен е индикация, че някой хубав ден и България ще излезе от "черния списък". А това ще стане, когато тук се развие ясен и регламентиран начин за разпространение на актуална информация (ремонти, затворени пътища, пътни такси, полицейски постове и радари, POI и т.н.), която да е достъпна за ползващите GPS-навигация.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Четох, четох, четох... И се чудя - за к'во ви е навигация в БГ? Аре, за странство си требе щот се оглеждаме и услушваме като свине у чудж бустан, но за България... Мога да каза аз какво ползвам - ТомТом до дупка! За БГ е толкова скопен, че ми е мъка, но за щатите е един от най-добрите, макар че в последно време се навъдиха десетки нови софтуери. Както по-горе са споменали колегите - освен да рутира, плюс на дадения продукт е когато може да ти показва информация за трафика, ремонтите, времето... Поне при братята хамериканци, т'ва не е проблем - през телефона, ТомТом-а си набавя необходимата информация и променя маршрута ако е необходимо заради ремонти или катастрофи - проверено е ;) Освен това, наистина има безброй глезотийки тоя софт и наистина бих го препоръчал също на хората, каращи извън Бг, както siromaha!

И пак си се чудя - за какво ви е навигация в БГ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде пак и аз ...

 

От няколко дена ползвам Garmin с БЕЗПЛАТНА карта ... на Малайзия. Навигацията е супер. Но за Бг карта няма. Т.е. има, но без рутиране :evil: И е безмислена. Далеч повече ми върши работа снимките на Google + точни координати на мястото където отивам. С други думи докато не се появи читава карта на България с рутиране GPSа си е направо безполезен :(

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Новите карти за iGo 2006 са си супер, вършат ми чудесна работа в милата ни родина, където просто няма табели и ако не знаеш къде точно отваш си загубен.

 

Вече има и iGo 8 с още по-добри карти, но ще е достъпен след няколко седмици. За 2006 покритието в БГ е 17%, докато за 8 е 30% :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде пак и аз ...

 

От няколко дена ползвам Garmin с БЕЗПЛАТНА карта ... на Малайзия. Навигацията е супер. Но за Бг карта няма. Т.е. има, но без рутиране :evil: И е безмислена. Далеч повече ми върши работа снимките на Google + точни координати на мястото където отивам. С други думи докато не се появи читава карта на България с рутиране GPSа си е направо безполезен :(

 

Поздрави

Картата на това нещо -> http://gps-6.com/WayteQ-N710B.htm е рутираща. Избира ти няколко вида маршрути, ако изпуснеш пресечка ти избира друг маршрут и така. Мисля, че софта й е IGo, но не съм сигурен. Тази седмица ще я купя и ще споделя повече мнения. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

200MHZ са и лимита за софта на Garmin, но се справя. Но на пазара отдавна има Windows телефони с 400+MHZ които са си повече от добри за навигация.

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.