Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проект "Белослава"


SKODA 105 RS

Recommended Posts

Колеги,от около 2 седмици с едни приятели се опитвамм да си събера колата и да лъсне отново. Като за начало,само ще спомена,че след като я разхвърлях и ми се доплака. Само задния капак се оказа без ръжда или изгнило. Та като начало старите прагове,заедно с носещите греди под тях се изхвърлиха и се замениха с нови,като гредите са изградени от специален профил с 2на ламарина 2мм. След това дойде време и на пода, който беше като сито. Той все още се изгражда,но се прави със заготовка за панелен радиатор 1,5 мм (става много здраво). След това идва ред и на задните вежди,но за тях малко по-нататък,че не съм стигнал до тях още. Снимки ще кача по-късно в галерията.

 

 

...To be continued...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 А ето ги и обещаните снимки http://www.snimka.bg/album.php?album_id=232259 Проекта включва и доста визуални подобрения,но за тях ще пиша като им дойде времето, а това ще е скоро ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пешо гледам че още не сте направили багажника. Не го заварявайте на цял шев като пода! След време от вибрациите се късат. Кажи му да ти го направи точково. До преди и аз мислех че е най - здраво с цяла заварка, ама тогава малкия ме накара да е точкова и сега покритието се е напукало ама багажника е здрав, ако беше цяла сега щеше да се е откъснала

 

Кажи от къде ги намери тея заготовки и колко ти взеха за работа въпреки че то е много относително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Багажника е здрав като цяло.Има само 2 дупки по 2-3 кв.см и ще се изкърпи само там.За заготовката - 15 лв. :mrgreen: Като за работа не мога да ти кажа конкретно,щото майстора е един познат и принципно не иска пари,но ще му оставя към 200 лв. щото е много точен и работи добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

SKODA 105 RS перфектна и сериозна работа браво. Като стигнеш до външното оформяне се обади за някоя идейка как по лесно и бързо да е изгладиш перфектно/като огледалце/. За събора ще е готова нали?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами силно се надявам да стане дотогава,затова и отлагам малко трансплантацията на двигателя.Като цяло страшното мина,ама си има още доста работа,а ми остава само 1 месец :roll: Иначе като цяло е изпъната,само предницата ме притеснява,че е претърпяла някои друг удар :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

Ами силно се надявам да стане дотогава,затова и отлагам малко трансплантацията на двигателя.Като цяло страшното мина,ама си има още доста работа,а ми остава само 1 месец :roll: Иначе като цяло е изпъната,само предницата ме притеснява,че е претърпяла някои друг удар :(


Страшното сега идва. Да изпънеш линията от край до край като огледало си е доста труд. Това досега е само груба работа. Родилните мъки сега започват :lol:
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе други си е,когато има какво да изпъваш!

 

А ето ги и джантите : http://www.snimka.bg/album.php?album_id=232991

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега поздравления за джантите :smt017 страшни са.Но да питам 13 или 14-ки са,че така не мога да преценя и от къде са поръчани(нови/стари?) и дали са нужни някакви фланци.Ако може и някое линкче да пратиш,стига да има ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Джаните са О.З. 14Н2 6Дж. 4х108 мм от Стара загора си ги намерих :о) Фланци естествено ще има!

А ето го и бъдещия салон :)

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=233094

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

радиатора е много оригинално и така мисля,че ще стане и малко по-тежичка колата,а оттам и по-стабилна

 

Дали е оригинално не искам да коментирам, но не знам защо повечето хора се заблуждават, че по-тежка кола означава повече стабилност - точно обратното е.

 

5-степенната кутия е по-дълга от 4-степенната и трябвало да се реже нещо от купето и да се смени и резервоара не разбрах точно защо май беше заради разлики във формите

 

5-степенната кутия е по-дълга и влиза в края на тунела, който е по-широк за тази цел. Затова е друг и резервоара.

 

P.S.2. На моделите след 87г. може без проблем те са правени за 5-та,но повечето са само с 4-та

 

Точно така, но годината е 83. На всички т. нар. японки купето е еднакво и тунелът е направен да не пречи на 5-степенната кутия, без значение с каква е колата (4 или 5). Мисля, че и резервоарът на всички след 83 е еднакъв и съвместим с 5 степенната кутия, въпреки че не съм 100% сигурен за него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето малко допълнение от снимков материал :Dhttp://www.snimka.bg/album.php?album_id=232259&photo=23 Барнах си и едно гърне "Къстъм мейд" от хром с малки преработки вътре (добавяне на няколко дупки в последната преграда),вади невероятен звук.Някой ако може да качва клипове,мога да му пратя един :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Тази седмица ще се обработва купето с антикорозионни бои и препарати и ще се поготвя за боядисване и по всяка вероятност другата седмица ще се пръска :mrgreen: Днес дадох джантите и броните на прахово боядисване и като ми казаха по 17 лв. на джанта,малко ме заболя сърцето,ама к'во да се прави 8)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Госпожицата вече е шприцната.Остава само утре да се направят леки корекциики и след това е боята.За мое голямо съжаление,няма да мога да я покажа на събора,щото не съм качвал новата кутия още,а тя е в София.А и финансовата част ми е скочила здраво на врата,но вече му се вижда края :Dhttp://www.snimka.bg/album.php?album_id=232259&photo=38

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какъв цвят ще я правиш? 8) И джантите ти бели ли са или перла иии какви визуални подобрения имаше предвид? :roll: :P Посъбраха се въпорси. :oops: :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какъв цвят ще е? 8) И джантите ти бели ли са или перла? :roll: :P

Цвета ще е бял с много лек зелен оттенък - Ауди 90Е - прайм се води.А джантите са бели с перлички :mrgreen:Визуалните промени по екстериора ще са много минимални,а относно инериора,като стане всичко ще пусна снимки :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеци по-късно...

Дойде и началото на края :arrow: http://www.snimka.bg/album.php?album_id=232259&pid=7195229

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво,колега доста добре се получава и много яки обувчици има :mrgreen: само не мога да разбера дали са с фланци :roll: Иначе успех с довършването на края и само още нещичко да питам: на какво и къде смяташ да принтираш циферблатите,че и аз съм намислил да си слагам такива, че е вече крайно време,почти година се каня :oops:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво,колега доста добре се получава и много яки обувчици има :mrgreen: само не мога да разбера дали са с фланци :roll: Иначе успех с довършването на края и само още нещичко да питам: на какво и къде смяташ да принтираш циферблатите,че и аз съм намислил да си слагам такива, че е вече крайно време,почти година се каня :oops:

Джантите са с фланци,а циферблатите са тайна засега :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно,секретен проект ;) Щото още се чудя на какво да ги принтирам за да не изсветляват бързо :roll: инче тези съм ги виждал из нета,но аз реших да си направя мой както на мен ми харесват :mrgreen: Когато бъдат разсекретени може да драснеш едно лично :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво колега.Успех в начинанието-доста работа си свършил-поклон!

 

Хайде догодина на събора ще има нова реставрирана красавица в клуба.

Радвам се,че има хора който не само говорят но и действат по белите си Шкоди!

 

А за циферблатите-колегите от Лада клуба-си ги рпинтират на твърди листи и после ги ламинират в Офис 1-почти всички са с бели циферблати и стоят мн добре!

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.