Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

за смяната на масло


mirika

Recommended Posts

Много е интересно да проверяваш маслото на Фабия като моята. Първо двигателя трябва да е влязъл в работна температура, след това трябва да изчакаш малко да се отече маслото, след това започва и самата проверка. Интересното е, че канала в който влиза щеката е крив и докато я вадиш цялата се изцяпва и е много трудно да разбереш нивото на маслото :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да добавя, току що звъннах да си запиша час за годишното сервизиране - масло, филтри т.н. Жената беше безкрайно учтива, но ми каза цена от 350 лева! Това нормално ли е за първа смяна на масло?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първа смяна на масло при мен беше 155лв.

2ра смяна ми излезе 225 лв!

Повече от 200лв не трябва да е!

За 350 трябва освен колата ти и първокласна кака теб да обслужи! :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каката ми каза 350лв, после се поправи на 264 лв. После се извини, че няма приемчик до нея и не може да ми даде точна информация, но по-добре да взема 350... А относно дизела, това какъв е двигателят на колата въобще не стана на въпрос.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много е. Разрови темите. Пускал съм една. Май се казваше "Първа смяна на масла". Там има дори сканирана фактура от първата смяна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сещам се за коя кака говориш. Момичето се опитва, но е доста неориентирано, дават й само да вдига телефона, така че не се безпокой - няма да е това цената. Друг е въпроса защо не дава точна информация за такива стандартни неща като сервизно обслужване - все пак ЕТ основно с това се занимават.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За 350 трябва освен колата ти и първокласна кака теб да обслужи! :mrgreen:

 

И пак е много! :mrgreen:

 

350 лв. ми казаха на мен когато бях за смяна и на спирачна течност. Така че не се знае какво са имали впредвит за тази цена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Звънни още веднъж и ще паднат на 150 :D
добре де, това да не е някой квартален гараж.

Защо трябва да с епроменя цената?

Нали работят с ценова листа. Какви са тези глупости?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А тъй като това е правилната тема, колко масло събира Фабия 1.9 SDI? Чесно казано, в книжката не го намерих.

ДИЗЕЛЬНЫЕ ДВИГАТЕЛИ

 

Заправочный объем системы смазки с масляным фильтром – 4,5 л.

 

Заливайте в систему масла, соответствующие нормам:

 

– двигатель 1,9 л, 74, кВт – VW 505 0;

– двигатель 1,9 л, 47, кВт – VW 506 00.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Видях един пост за сервиз на мерцедес. Аз леко ще вмъкна че преди време където работих беше дошло едно момче да смени маслото на една автоматична скоростна кутия тъй като маслото се вкарва със специален преходник и това момче работеше в точно сервиз на мерцедес в град Бургас. Почнаха да наливат маслото а шприца с който го вкарваше течеше от всякъде и ние почнахме да се смеем а той най възпитано ни обесни че това е така заради шефовете им които по този начин принуждават хората да си купуват допълнително масло. Смешна и жалка но реална история. Така че навсякъде има некадърници и измамници в тая държава. Давам пример с представителя в нашия град. Трябваха ми за Фабия болтовете за спирачния апарат и при тях комплекта е 34 лева и това е.Отидох в магазин който работи с оригиналните части за модела и ми казаха същата цена НО за мен отстъпката беше 20% от тази цена тъй като се познавам с магазинера. Така че няма какво да говорим повече относно качеството на обслужване и другите неща. За това се води и гаранционно обслужване за да ти дерат кожата. Мой колега има Ситроен Берлинго и от сервиза на Ситроен му казали че маслото което препопърчва ситроен ТОТАЛ неговия автомобил с мотор 1.9 HDI може да кара 20 000 км. Моята кола независимо че не я карам в сервиз на шкода когато аз не кажа и точат маслото от горе и винаги остава на дъното 200-300 грама старо масло което след 1000 км примерно вече е изгоряло така да се каже и се оказва че трябва да доливам и си казвам мааму таз кола гори масло. Отивам следващия път и му казвам на идиота че искам маслото от долу да се пусне а той ми развива теории. Пуска го от долу налива ми 4.3 л тръгвам и чак след 5000-6000 км дръпам щека и доливам 300 грама. Ако си мислите че в специалезирания сервиз има по голяма разлика много се лъжите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Видях един пост за сервиз на мерцедес. Аз леко ще вмъкна че преди време където работих беше дошло едно момче да смени маслото на една автоматична скоростна кутия тъй като маслото се вкарва със специален преходник и това момче работеше в точно сервиз на мерцедес в град Бургас. Почнаха да наливат маслото а шприца с който го вкарваше течеше от всякъде и ние почнахме да се смеем а той най възпитано ни обесни че това е така заради шефовете им които по този начин принуждават хората да си купуват допълнително масло. Смешна и жалка но реална история. Така че навсякъде има некадърници и измамници в тая държава. Давам пример с представителя в нашия град. Трябваха ми за Фабия болтовете за спирачния апарат и при тях комплекта е 34 лева и това е.Отидох в магазин който работи с оригиналните части за модела и ми казаха същата цена НО за мен отстъпката беше 20% от тази цена тъй като се познавам с магазинера. Така че няма какво да говорим повече относно качеството на обслужване и другите неща. За това се води и гаранционно обслужване за да ти дерат кожата. Мой колега има Ситроен Берлинго и от сервиза на Ситроен му казали че маслото което препопърчва ситроен ТОТАЛ неговия автомобил с мотор 1.9 HDI може да кара 20 000 км. Моята кола независимо че не я карам в сервиз на шкода когато аз не кажа и точат маслото от горе и винаги остава на дъното 200-300 грама старо масло което след 1000 км примерно вече е изгоряло така да се каже и се оказва че трябва да доливам и си казвам мааму таз кола гори масло. Отивам следващия път и му казвам на идиота че искам маслото от долу да се пусне а той ми развива теории. Пуска го от долу налива ми 4.3 л тръгвам и чак след 5000-6000 км дръпам щека и доливам 300 грама. Ако си мислите че в специалезирания сервиз има по голяма разлика много се лъжите.

аз имам сервиз и естествено мога и предпочитам сам да си правя и обслужвам колата,ама като са ни гаранционни колите кво да правим мамка му. :|

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още нещо да ви попитам по темата - това сервизиране освен смяна масло и филтри, включва ли чистене на грешки от ECU-то, някаква диагностика, оглед?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още нещо да ви попитам по темата - това сервизиране освен смяна масло и филтри, включва ли чистене на грешки от ECU-то, някаква диагностика, оглед?

 

В сервизната книжка пише какво включва сервизирането. Цитирам по памет - годишния преглед е диагностика с ВАГ-ком, оглед на колата отдолу, проверка дебелината на накладките, проверка на ауспуховата система и т.н. Няма да е зле да им кажеш да ти сменят филтъра на климатика, даже да не си навъртял необходимите километри. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Рекапитулация след първо сервизиране:

 

Складови материали:

1. Масло CASTROL 5W4 CASTROL TXT505-208 90.00

2. Филтър маслен 1.9 11.22

3. Филтър парно 30.65

4. Филтър въздушен 21.47

5. Течност за чистачки 2.50

 

Работни позиции

1. Приемчик - ГП 5.40

2. Монтьор - ГП 29.70

3. Серв.инженер - ГП 13.50

4. Филтър възд - смяна 6.75

5. Филтър прахов - смяна 6.75

 

ЦЕНА всичко 217.94 (БЕЗ ДДС)

ЦЕНА крайна 261.53

 

Трябва да отбележа, че прахов и въздушен филтър си поисках сам, но ми върнаха старите и бяха черни, течност за чистачки НЕ съм искал :). За маслото бях попитан Шел или Кастрол, не съм проверил докъде е в момента. Цялото нещо отне точно 1.5 часа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.