Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

чешки съединител за фабия


vasil

Recommended Posts

Здравейте, съединителят ми боксува и ми предстои ремонт. Интересува ме дали някой е ползвал чешки съединител и дали е качествен (180 лв. комплект)? Благодаря ви предварително за информацията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:?:

 

Е, не се учудвай де :) Явно никой не е ползвал такъв, иначе щеше да има отговори на въпроса ти. А ти как разбра, че твоя е за смяна? Провери ли на поне още едно място - дали ще констатират същия проблем, а именно - съединителя. Мисълта ми е, че понякога майсторите се поизхвърлят и сменяш съединител /или нещо друго/ напразно...

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз като купих Фабията веднага и смених съединителя, купих точно чешки от магазина на Сточна гара. Сега нещо 1-ва и задна не влизат както трябва ама дали е от съединителя и ли от майстора незнам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

съединителя се регулира ... твоят просто не е регулиран

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Закарах я да го регулират и да ми натегнат жилото, че малко височко отделяше, ама човекът-майстор каза "тези съединители се саморегулират" :oops: :oops: :oops:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Закарах я да го регулират и да ми натегнат жилото, че малко височко отделяше, ама човекът-майстор каза "тези съединители се саморегулират" :oops: :oops: :oops:

много ми е интересно на какъв принцип се саморегулират

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Принципа е много прост!Жалко,че не го помня точно! :cry:

хаха и аз така бих казал

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Еми купих съединителя от магазина на Симеоновско шосе (195 лв.). Монтирах го и всичко засега е наред.

Даже ми прави впечатление ,че е по лек. :D [/img]

[/code]

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...
Закарах я да го регулират и да ми натегнат жилото, че малко височко отделяше, ама човекът-майстор каза "тези съединители се саморегулират" :oops: :oops: :oops:

 

Съединителя наистина е "саморегулиращ" и освен това е хидравличен - няма жило. Регулират се жилата на лоста на скоростите ако някоя не влиза като хората. :) Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И за моя ми казаха, че е за смяна защото много високо отделял. Така каза майсторЪт.

На мене не ми е правил проблеми и не мога да определя дали е така, но щом така казват ще трябва да се сменя.

И за това ще следя с интерес за отговори и препоръки по темата :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми купих съединителя от магазина на Симеоновско шосе (195 лв.). Монтирах го и всичко засега е наред.

Даже ми прави впечатление ,че е по лек. :D [/img]

[/code]

 

По добре да беше слошил LuK, около 300 и малко лева и държи 100к км. Твоя най вероятно по малко. Минал е покрай оригиналните съединители ;)

 

Предполагам за SDI става въпрос нали?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...
А може ли да се смени да кажем само притискателен диск? за 1.9 sdi :?: :?

Може , но не е желателно . По-добре да е к-т.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

и на бащата на шкодилалака съединителя отделя високо а педала не е твърд :-k

 

На ксарата съединителя отделяше високо, но педала беше доста твърд за разлика от на фабиата (жилото е саморегулиращо) и така в един прекрасен ден при натискане на съединителя жилото се "скина" и се наложи освен съединител да се изръся и за жило.

Странното беше че самия съединител беше леко омаслен като го свалиха а семеринг нямаше избушен :-k

 

.. та мисълта ми е: ако жилото на съединителя е саморегулиращо се (самонатягащо) не трябва ли при износване на съединителя педала да става по-твърд за да се компенсира усилиео което се прилага в притискателя smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:oops: незнаех

ама на всички шкодилаци ли е хидравличен?

трябва да му разуча принципа да видя може ли да се свали да отделя по ниско или си плаче за нов :smt030

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:oops: незнаех

ама на всички шкодилаци ли е хидравличен?

трябва да му разуча принципа да видя може ли да се свали да отделя по ниско или си плаче за нов :smt030

 

Нищо не можеш да сваляш на съединителя, карай си колата докато не почне да буксува и го сменяй. Няма ккаво толкова да се разсъждава по въпроса. Шкодите до Октавия са с жило.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.