Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Анкета за типа на двигателя на вашата Октавия II


chavdarlk

Какъв е двигателя на вашата Октавия II  

58 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

Колеги, не открих във форума подобна анкета, дано да не греша. :?

Мисля, че резултата ще бъде интересен на всеки от нас.

Дано отговора на всеки участвал отговаря на действителността :!:

---

Всеки може да види резултатите без да гласува, като използва линка "Вижте резултатите" (най-долу, под "Гласувай!")

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз нямам Окти 2, но ми е интересен резултата. Моля да сложите един отговор "Не карам Окти" или нещо по-подходящо, който да може да се избере от мен и да видя резилтатите :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, всеки може да види резултатите без да гласува, като използва линка "Вижте резултатите" (най-долу, под "Гласувай!")

Не мисля, че е разумно да се добавя опция "нито едно от горните" или "не карам Октавия II", защото ще изопачи смисъла на анкетата - в крайна сметка ще натрупа най-много гласове.

На последно място, анкетите не могат да се редактират след пускането им! :!:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А защо анкетата е само за окти 2, можеше да се сложи и за октавия 1, все пак доста хора караме още нея ;)

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А защо анкетата е само за окти 2, можеше да се сложи и за октавия 1, все пак доста хора караме още нея ;)

Поздрави!

Разбира се, че може и за Октавия I smile182

Предлагам някой запознат с двигателите на Октавия I да я пусне.

Аз наистина не съм запознат с всички варианти, и не ми се издирват ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:( Не искам да обидя никой, но явно не е разбрана истински концепцията за т.н.Форум?! Има място и за майтап, но според мен Шкода е сериозно нещо! Предполагам знаете, че "Шкода" не произвежда само автомобили. :( Предполагам също, че знаете/ а може и дане знаете/, че Шкода произвежда и ядрени реактори! И още много мога да кажа, но ще спомена само едно: знаете ли, че бащата или брата на Митал е затъркал един от заводите на Шкода?! Не се хваля, но зная още много факти, само, чи пиша бавно. :(
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гъби, спамиш трета поредна тема. Бъди сигурен, че тук има немалко хора, които гледат на "Шкода" не само като на производител на автомобили. Но форума определено е с автомобилна насоченост, което не вярвам да не си забелязал. И съм убеден, че на поста ти НЕ МУ Е МЯСТОТО в тази тема, защото няма нищо общо с нея :!: Утре (за да можеш да прочетеш това) темата ще бъде зачистена от безсмислици. Съжалявам, но ако се намесиш още веднъж с пост не по темата, ще ти бъде дадена поне седмица време за размисъл искаш или не да ползваш форума по предназначение :!:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

вчера или онзи ден на жълтите павета беше спряна варненска октавия с двигател TSI с червено I мисля че е много нов и сте го изпуснали... или се бъркам ???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

TSI=TFSI, дано не бъркам, ако ли пък все пак бъркам - да ме прощавате. :)

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В България още не се внасят такива smile166

В чешкия сайт на Шкода се споменава за 1.8 TSI (160 к.с.).

Това обаче не е възможно, защото TSI двигателите са следните:

1.4 TSI (140 к.с.)

1.4 TSI (150 к.с.)

1.4 TSI (170 к.с.)

 

Да не става някакво объркване с 1.8 TFSI :?:

 

Bobi_Doctora може да каже как е обзначен отзад неговия 1.8 TFSI :idea:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хахахаха, нема нужда да ти казава, аз знам как е обозначен - 1,6i пише - Доктор Боби обича да се бъзика, колата му дойде без маркировка за типа двигател отзад, той сложи гореспоменатата лепенка допълнително. :mrgreen:

 

 

Ето я в оригиналния и вид:

http://images23.snimka.bg/005144777-big.jpg

 

И след намесата на Доктор Боби: :mrgreen:

http://images24.snimka.bg/005316609-big.jpg

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в крайна сметка сори ако ви се стори за спам ама TSI=TFSI ??? защото наистина съм чувал че TSI е нов двигател но какво лошо и в БГ да има.... най-скъпите и поръчкови коли още при представянето си и се появяват по бг пътищатата така че не виждам нищо лошо и такива коли да има в бг... държа да отбележа че I-то беше червено.... жалко че не се сетих да направя една снимка...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в крайна сметка сори ако ви се стори за спам ама TSI=TFSI ??? защото наистина съм чувал че TSI е нов двигател но какво лошо и в БГ да има.... най-скъпите и поръчкови коли още при представянето си и се появяват по бг пътищатата така че не виждам нищо лошо и такива коли да има в бг... държа да отбележа че I-то беше червено.... жалко че не се сетих да направя една снимка...

 

TSI е FSI с турбина. На мотора (на капака) и отзад на табелата пише TSI. Пред ЕТ видях една сива с две по две еднакви цифри на номера, ама няма да го споменавам, щото човека не е член на форума и така и не знае, че е бил обект на внимание.

 

TSI не е много нов двигател (ПО ПРИНЦИП). От няколко години се търкаля в AUDI. Нов е за Шкода.

И - сори за спама - ама на моята наистина пише (отзад) 1.6 i, а на мотора - това:

 

http://www.skodaclub-bg.org/gallery/dis ... 14&uid=108, ама никой не поглежда линка на предната страница :mrgreen:

 

Принципно не съм (много голем) комплексар :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: , ама ми доставя голямо удоволствие, като "наплескам" някой, който много се ядосва като го "обдуха" ШКОДА 1.6 i

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

TFSI е FSI с турбокомпресор, задвижван от изгорелите газове.

TSI е с два компресора - първия е механичен(задвижван с ремък от двигателя), а втория е турбокомпресор задвижван от изгорелите газове.

Идея си нямам защо са маркирали TFSI като TSI :roll:

Справка: http://www.volkswagen.bg/rund_um_vw/innovation/motoren/tsi/tsi/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.