Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

трябва ми нова кола /


milko.atanasov

Recommended Posts

приятели трябва ми нова кола, от доста време карам Felicia 1,6 , но доиде време за ъпгреида , знам само ,че пак искам Шкодано не знам Fabiа или Oktaviа,

Карам доста градско и си мисля за дизел.Но пък съм с не повече от 10000лв инезмам дали не е подобре читав бензин

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С оглед че,нафтата е 2.31лв. мисля,че бензиновия агрегат е по-добрия вариант !!!! :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Продавам Октавия TDI SLX 110 к.с. Комби сива металик с два комплекта джанти (само зимни гуми) 2000г., ако те интересува пиши тук 8)

 

Малий-й-й-й-й-йй. Това май го виждам преди модераторите.

Човече. За "ПРОДАВАМ" си има специален раздел бре. Иначе пиши на ЛС на човека.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата за качествата на двигателя 1.2 HTP май се зачеква за около 367-и път, най-малко :roll:

Мисля че вече за почти всички е ясно, че доколкото този двигател на Фабия има някакви проблеми, те са свързани преди всичко с надеждността при навъртането на повечко километри, а не с динамиката му или разхода на гориво. Двигателчето си върви супер за трицилиндрова машина с толкова малък работен обем, като цяло е икономична и за градско не виждам какво може да не й хареса човек :) Ако някой очаква да тегли като двулитров турбодизел, то проблемът мен ако питате не е в двигателя, а в очакванията на клиента.

Неприятното за българските условия е, че този двигател просто не е разработен с идеята да бъде "маратонец", който безотказно и надеждно да служи стотици хиляди километри - нека не забравяме, че в "белите" държави такова нещо като градски автомобил на примерно 300 000 километра се среща приблизително толкова рядко, колкото и бяла лястовица, затова и не смятам, че инженерите на VW Group трябва да бъдат обвинявани, че 1.2 почва да прави проблеми след определен пробег :)

Аз лично ако си търся градска кола в случай, подобен на описания, бих потърсил Фабия 1.9 SDI - леко муден, но надежден и невероятно икономичен мотор, който си е перфектното задвижване за практична градска кола. Неприятното е, че Фабиите с този мотор тенденциозно си държат по-високи цени от бензиновите "колежки".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Личното ми мнение макар че Октавията е по-голяма и комфортна, но все пак за града с оглед ниския разход и компактните размери фабията е добро решение. а и може би за парите на една слабо оборудвана октавия ще вземеш фабия с всякакви екстри което си е предимство. 1.9 SDI и 1.4 TDI са удачни избори ако ще е дизел, 1.4 бензин ще ти осигури също достатъчно удоволствие и нисък разход.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Търси си 1,9 SDI. Много добър мотор с перфектен разход. За хора, които не щат да се возят на газов котлон. :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Търси си 1,9 SDI. Много добър мотор с перфектен разход. За хора, които не щат да се возят на газов котлон. :P

това с газовия котлон ми хареса

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За пореден път ще спомена,че FABIA 1.9SDI e перфектния избор за градска кола - непретенциозна и достатъчно икономична!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Общо взето, и двата модела на Шкода са отлични, тук вече влияят повече факторите цена-кола.Аз продавам старата си Октавия, взех новата 4х4... Колите са си супер за цаната! Октавия не етолкова голяма кола, а Фабия пък е доста практична, но държи цена и има защо!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.