Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

предстои ми покупка на Бус


Recommended Posts

Колеги предстои ми покупка на бус за допълнителни доходи ,че живота стана много скъп и съм се спрял на Форд транзит или Мерцедес МБ1000 или МБ та ако някои има някякви отзиви и мнения отностно моделите нека сподели.Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мога да споделя лични впечетления от двата модела :)

Форд-а : Единствения минус му е паленето зимата(форд и циганин зимата не работят) със задно предаване е , ако го товариш през зимата няма да имаш ядове.

Мерцедеса: С предно предаване е , за зимата е по-добра идея, ако не го товариш много или почти празен го караш :)

Транзита е на 14'' джанти(по-евтини гуми)(мерцедеса е на 15'')

При транзита разхода на нафта е малко по-малък от този на Мерцедеса.

Хубаво трябва да го обмислиш, защото всеки един критерии, дори и незначителен ти спестява след това стотинки :mrgreen:

Замисли се дали не можеш да прибавиш към списъка с моделите над които ще размишляваш IVECO DAILY ;) има защо

 

 

ПОЗДРАВИ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като цяло (лично мнение) Мерцедеса е за предпочитане от една страна, от друга страна Tranzita е по лесен за потдръжка (личен опит).

Моят съвет е - огледай се около някой VW Transporter (ако те устройва като габарити разбира се. Първо имах товарен такъв - никакви проблеми. Бше 93 набор на 300К и нямаше НИКАКВИ забележки. Миналата година взех пак Транспортер (с пирамида за дограма) близо 200 К пак без проблеми. (също ефтина потдръжка)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък от личен опит мога да кажа че каквото и да избереш комбинацията от задно предаване+празен фургон+повечко сняг е много неприятна, няма мърдане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи твърдо съм за закрит фургон и като цяло ще се возят мебели така че варианта ТРАНСПОРТЕР почти не ме устроива освен някои с надстройка и по-дълга база /ако имаше такъв де/.Още повече че съм натясно с парите до към 5000-6000лв.Замислям се и на Транзит който ще пали зимата-бензинов на газ то повечето са с газови уредби а и са доста по евтини .МБ-то пък ми е на сърце щото е симпатично средно голямо и сравнително евтино????????????????????????

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Tи ще го караш на теб ще ти върши работа - ако Mercedes-a ти допада като качество и характеристики не го мисли. Поне знаеш що за стока купуваш. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи твърдо съм за закрит фургон и като цяло ще се возят мебели така че варианта ТРАНСПОРТЕР почти не ме устроива освен някои с надстройка и по-дълга база /ако имаше такъв де/.Още повече че съм натясно с парите до към 5000-6000лв.Замислям се и на Транзит който ще пали зимата-бензинов на газ то повечето са с газови уредби а и са доста по евтини .МБ-то пък ми е на сърце щото е симпатично средно голямо и сравнително евтино????????????????????????

 

Не се занимавай с газови уредби. Чичо ми кара Транзит 1991 година служебен. Не е на газ. Това чудо му правиха основен ремонт и няма душа. Гори над 12/100 км. бензин. Товари 1100 кг. по талон. Днес ми каза, че вчера ходил в Пазарджик и с 1 тон тръби карал на 2-ра и със зор на 3-та нагоре по Столетов. Представям си, ако е на газ какво чудо щеше да е. Сигурно трябва да слиза да го бута.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.....за мебели ти трябва обем. Досега не съм видял МБ с голям обем.

Освен това , МБто е с предно и е много тромаво. Да не говорим за удобствата, все едно седиш в УАЗ 462.

Много марки са ми минали през ръцете, но МБ'то си остава на последно място.

Избери си читав Форд и можеш да му превъртиш километража много пъти....,а що се отнася за зимния сезон има зимни гуми и вериги !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.