Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Новата шкода фабия комби 1+1?


Recommended Posts

Колеги, ще съм Ви много благодарна, ако ни помогнете с информация, някой ако има опит или просто знАе закона? Защото в Еуратек отговарят различно, зависи кой питаш. Става въпрос за закупуване на новата шкода фабия комби с право на данъчен кредит, оборудва се за ван, но се води 1+1? Дават ти задна седалка, иначе слагат решетка зад шофьора.Притесненията са ни , ще има ли проблем пред Пътна полиция,ако колата се ползва предимно със задна седалка, може ли да се "заядат" , защото колата се води 1+1, то на талона няма да го пише но като правят справка? Ще чакам с нетърпение вашето мнение!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е 1+1 определено ще има проблеми. Но ако се регистрира само като "товарен" нямаш грижи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и ако се регистрира като "товарен", трябва да се провери каква винетка ще трябва, защото ако ще е такава за товарна кола... :?

Това го промениха от началото на 2007 година. До 3,5 тона товарните автомобили и микробусите до 8 места използват винетка за лека кола, категория N3.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "suzka" - Ако колата се регистрира в "КАТ" с 1+1 места и ВИ хванат 3-ма човека, по Закон трябва да имате проблеми, да не говорим ако стане нещо и в автомобила има повече от 2-ма човека. В малкия регистрационен талон не пише с колко места е автомобила, но всеки Полицай може да провери по радио-станцията си. И естествено във ВСЯКА Задължителна Застраховка "Гражданска Отговорност" пише колко местен е автомобила.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Колега, тая икономия 1+1 според мен все е през носа ти - докато сте 2-ма - ОК, ама качиш ли още един или повече хора - всеки полицай ти става враг. Знам, че Боби Доктора си регистрира неговата така, но и на него му казах, че за мен това не си струва - може да си спестиш парите от ДДС-то, но си нарушител всеки път когато сте повече от 2ма, а тая кола не я взимам, за да се съобразявам дали ще мога да мина тоя път между капките или не - просто не е за нормална употреба 1+1.

 

EDIT: - Новата Фабия комби в Еуратек се предлага вариант 4+1 ТОВАРЕН - това дава право на даънчен кредит И винетката е като за кола ;) В тона на предишните ми писаници - защо ви е 1+1, като си има 4+1 ;) с ДДС ;) Но става дума САМО за Новата Фабия, при стария модел не става! От завода им издават един сертификат, който твърди, че колата е товарна и така стават нещата...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.