Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

икономичност


ivailo rachev

Recommended Posts

Пробвай с 80-90 км/ч и разхода ще падне, според мен се тормози малкото двигателче на високи скорости и лапа повечко бензинец, околкото примерно един 1.8 двигател на петия зъб :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е да ясно е, че тогава ще харчи по - малко аз веднъж нали ти казвам с 5лв минах с 40км с 60 на 2000 оборота и сменяне на скорости на 2000, ама заспах имах чувството ,че ще си прекарам живота зад волана докато се прибера и само гледам смешни корсички и астри как ме минават [-X

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пука ти колко харчи бе, нали не мръзнеш като *** по спирките, аз си знам че съм за основен,както и Маргарита...

 

По Маргарита наистина има още много неща за оправяне. Тя милата тръбите за антифриза си чака, нови амортисьори и някакви други такива "козметики". Едва след това ще го мисля разхода. Истината е, че минавам много километри с нея, нужна ми е и не мога да си позволя да я оставя за повече от 2 дни в бокса. Карбуратора също е за почистване, че не се знае какви животни ще излязат от там. Но до края на годината едва ли ще стане това упражнение. По-скоро на пролет. А така като гледам и планираното освежаване по боята като нищо ще се изтегли още по-напред в светлото бъдеще.

 

Ами по груби сметки,ако зареждаш по 30 литра на седмица,ти излиза около 15/100 :-k Моята в София почти не се кара,но никога не съм отчитал разход,повече от 9/100 smile049

Ето за това не смея да го смятам... По-скоро ще спра цигарите, отколкото да наливам бензин.

 

... От няколкото ходения в София ми се струва, че ако има задръстване пеш човек се придвижва по- бързо, отколкото с колата.

 

Не е спам, а чистата истина. Аз за това в топлите месеци съм с колело.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми то при 100-есковия карб зависимостта скорост-разход е почти пропорционална ,защото е едокамерен.Обаче не знам какви точно по големина са му жигльорите... :-k Що не пробваш малко да ги ''свиеш''?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И с 100с ков и с 120 и с лада 1300s e все тая разхода. Разликата е че с ладовия почти няма проблем, но забелязах че с него разлика има чак на 130 мотор, а с 100с ковия и да има проблем, има едно болтче на дроселовата клапа, завиеш го малко и караш, няма да ти гасне на всеки светофар и да ти мени обороти, тои не ми се пипа защото с него колата ми върви бързо, за сега съм с 120 ков защото на 100с ковия му трябва профилактика а няма кинти, но колата е като мъртво родена ако трябва да остана така по - добре да се гръмна

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не смея да смятам моя разход. От три месеца се каня и не смея. Карма основно градско, минавам между 25 и 40 км. на ден в задръстванията и ако заредя в понеделник и не я карам съботата и неделята - в понеделник на следващата седмица (в най-добрия случай) ще трябва да налея почти цял резервоар. Много често се случва да направя това упражнение още в събота. Но не мога да карам габровската и се чувствам доста несигурна, когато я пускам "по инерция".

 

Добрите шофьори не карат "по инерция"! /и не само през зимата/

 

п.п. lent, какво стана с твоите карбуратори?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колкото и да са смешни Корсичките и Астрите 150-160 км/ч си ги правят, аз веднъж се дърпах с един колега с Пежо 205, знам че моята 130 и малко отгоре си ги прави, ама не ме огря. После разбрах, че Пежото било 1.1 ама с някакъв понапомпан двигател 60 кончета :oops:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По инерция зимата наистина е рисковано - може да се завърти колата почти на 180 градуса smile048 .Добре е поне че нямаме фрайлауф,както е при двутактовите ни съперници родом от ''Заксенринг" и "Айзенах" :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фрайлауфа.../или там-как му беше името/ може и да се изключва - друг е въпроса какво спирачно действие има двутактовия мотор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Впрочем скоро правих ориентировъчно измерване на разхода на колата при определен режим на двигателя .

Идеята е следната:да се определи ориентировъчно разхода на гориво (бензин 95),измерен в л/100км,при постоянен режим на работа на двигателя.Това би дало информация за общото състояние на автомобила .

 

Експеримента е следния - отчита се какво разстояние автомобилът ще измине с точно определено количество гориво,а именно:

 

1.0л. бензин 95

Трасе за измерване - равен междуградски път с относително слаб трафик,в отсечката от теста липсва преминаване през населени места...т.е.създават се предпоствки за установяване на постоянен работен режим на двигателя ;)

 

Особености на автомобила:

Шкода 120Л'78 ,карбуратор ИКОВ 32ЕДСР 5-степенна скоростна кутия (мокро предаване,диф 4.22) , широки джанти 13 цола с гуми 185/70/13

 

Режим на движение :

скорост 60 км/ч

предавка 5-та

обороти на кляновия вал -1900/мин

натовареност на автомобила - 2-ма души в купето - 120кг

допълнителен товар - основен + допълнителен багажник -70-80кг.

 

 

РЕЗУЛТАТИ:

 

Изминато разстояние - 20.5км

Изчислен разход на гориво на база 100км :4.9л. =>среден ориентировъчен разход - 5л/100км. smile021

 

 

 

 

Със старата ми кола - 105Л'78 само че със 4 степенна скоростна кутия и при скорост 50км/ч (1800-1900об/мин) при аналогични условия разхода бе 4.3л/100км smile021

 

Самия метод на засичането на разхода има внася малко грешка,затова разхода е ориентировъчен,а именно:

При тръгване от първоначалното място се изразходва малко повече гориво за достигане на скорост 60км/ч от покой,но ускорението е плавно и по този начин грешката е малка :idea:

Отделно за да е сигурно че автомобила ще изразходва точно 1л. гориво,а не повече,поплавъковата камера предварително се изпразва за около минута чрез работа на автомобила на място с дръпнат ''смукач''.После се присъединява съда с 1л. бензин,подкачва се гориво чрез лоста на помпата и smile117 .

Естествено резултата ще е още по-точен,ако определеното количество гориво за изгаряне не е 1л,а е повече - 4-5л.Но за да е всичко точно трябва да се намери трасе с дължина съответно 80-100км.,което да е относително равно и да няма преминаване през населени места...но едва ли има такъв път в БГ :lol:

 

Сега на някого може да му стане смешно като чете с какво съм се занимавал,но това единствения леснодостъпен и бърз начин за що-годе точно замерване разходана гориво! :D :mrgreen: smile048

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

lent, много си се постарал, но това не е правилния начин,а и скоростта ти е много ниска. Ако реално изминеш 100км.,едва ли разхода ще ти бъде 5/100, дори и на магистрала. Ще се увеличи поне с 1 литър/но и това е добре/. Иначе си уцелил карбуратора! Няма да го сменяш!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жоро,прав си!Това замерване съм го правил при почти идеални условия - реално при нормална експлоатация условията са много различни и на практика двигателя не се експлоатира при еднакво натоварване.... smile049 .

Това засичане на разхода го правих скоро защото правих основен ремонт на двигателя в гаража и трябваше да видя как съм настроил карба ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жоро,прав си!Това замерване съм го правил при почти идеални условия - реално при нормална експлоатация условията са много различни и на практика двигателя не се експлоатира при еднакво натоварване.... smile049 .

Това засичане на разхода го правих скоро защото правих основен ремонт на двигателя в гаража и трябваше да видя как съм настроил карба ;)

 

 

:smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес с компанията си направихме една разходка до връх Бузлуджа,за да се порадваме малко на сняг :lol: Бяхме общо 5 човека в шкодата(120Л).Та ходихме и се върнахме благополучно,шкодата се оказа катерач - ветеран,направи на смешни доста нови джипове,сняг и лед по пътя - колкото си поискаш,изкарахме добре :) .Обаче разхода малко или много не ме накефи - за пробег от 110км. разход на гориво около10 литра,което прави някъде 9/100 :-k Вярно е че баирите са големи и имаше само 2-ра,3-та,2-ра,3-та,,,,но пък за сметка на това по равното съм карал със 60-65км/ч на 5-та...А като се има в предвид че умишлено съм направил така чеда не се отваря втората клапа,този разход на гориво ми се струва немалък.Или може би трябва да свикна че вече карам 120,а не 105 и гори малко повече?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес с компанията си направихме една разходка до връх Бузлуджа,за да се порадваме малко на сняг :lol: Бяхме общо 5 човека в шкодата(120Л).Та ходихме и се върнахме благополучно,шкодата се оказа катерач - ветеран,направи на смешни доста нови джипове,сняг и лед по пътя - колкото си поискаш,изкарахме добре :) .Обаче разхода малко или много не ме накефи - за пробег от 110км. разход на гориво около10 литра,което прави някъде 9/100 :-k Вярно е че баирите са големи и имаше само 2-ра,3-та,2-ра,3-та,,,,но пък за сметка на това по равното съм карал със 60-65км/ч на 5-та...А като се има в предвид че умишлено съм направил така чеда не се отваря втората клапа,този разход на гориво ми се струва немалък.Или може би трябва да свикна че вече карам 120,а не 105 и гори малко повече?

е,при тея баири с 5 човека....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес с компанията си направихме една разходка до връх Бузлуджа,за да се порадваме малко на сняг :lol: Бяхме общо 5 човека в шкодата(120Л).Та ходихме и се върнахме благополучно,шкодата се оказа катерач - ветеран,направи на смешни доста нови джипове,сняг и лед по пътя - колкото си поискаш,изкарахме добре :) .Обаче разхода малко или много не ме накефи - за пробег от 110км. разход на гориво около10 литра,което прави някъде 9/100 :-k Вярно е че баирите са големи и имаше само 2-ра,3-та,2-ра,3-та,,,,но пък за сметка на това по равното съм карал със 60-65км/ч на 5-та...А като се има в предвид че умишлено съм направил така чеда не се отваря втората клапа,този разход на гориво ми се струва немалък.Или може би трябва да свикна че вече карам 120,а не 105 и гори малко повече?

е,при тея баири с 5 човека....

 

Да, но при спускането преразхода трябва да се компенсира smile049 .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес с компанията си направихме една разходка до връх Бузлуджа,за да се порадваме малко на сняг :lol: Бяхме общо 5 човека в шкодата(120Л).Та ходихме и се върнахме благополучно,шкодата се оказа катерач - ветеран,направи на смешни доста нови джипове,сняг и лед по пътя - колкото си поискаш,изкарахме добре :) .Обаче разхода малко или много не ме накефи - за пробег от 110км. разход на гориво около10 литра,което прави някъде 9/100 :-k Вярно е че баирите са големи и имаше само 2-ра,3-та,2-ра,3-та,,,,но пък за сметка на това по равното съм карал със 60-65км/ч на 5-та...А като се има в предвид че умишлено съм направил така чеда не се отваря втората клапа,този разход на гориво ми се струва немалък.Или може би трябва да свикна че вече карам 120,а не 105 и гори малко повече?

е,при тея баири с 5 човека....

 

Да, но при спускането преразхода трябва да се компенсира smile049 .

при спускането ще гори еднакво малко с 5 и,ако колегата е бил сам на разходката,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес с компанията си направихме една разходка до връх Бузлуджа,за да се порадваме малко на сняг :lol: Бяхме общо 5 човека в шкодата(120Л).Та ходихме и се върнахме благополучно,шкодата се оказа катерач - ветеран,направи на смешни доста нови джипове,сняг и лед по пътя - колкото си поискаш,изкарахме добре :) .Обаче разхода малко или много не ме накефи - за пробег от 110км. разход на гориво около10 литра,което прави някъде 9/100 :-k Вярно е че баирите са големи и имаше само 2-ра,3-та,2-ра,3-та,,,,но пък за сметка на това по равното съм карал със 60-65км/ч на 5-та...А като се има в предвид че умишлено съм направил така чеда не се отваря втората клапа,този разход на гориво ми се струва немалък.Или може би трябва да свикна че вече карам 120,а не 105 и гори малко повече?

е,при тея баири с 5 човека....

 

Да, но при спускането преразхода трябва да се компенсира smile049 .

при спускането ще гори еднакво малко с 5 и,ако колегата е бил сам на разходката,

 

Прав си! До някъде ще бъде компенсиран.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Яки замервания правят колегите. Аз тази есен при ходенето до Чехия засякох 6.5 -6.7/100км. Това е при каране 100- 110 км по магистралата и на другите места според знака каъвто е :) . Това с мотор фав. 136(ремонтиран) Иков карбуратор(чисто нов със заводски настройки), 2 ма души в колата и доста багаж и гуми 15" /195. Горивото се засича пълнене до преливане и на следващата бензиностанция пак така. Бях много доволен от разхода, че даже смятам догодина, живот и здраве пак да ида. При планирането на маршрута смятах разход 10/100 и си мислех, че за гориво ще пръсна сума пари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно така се засича разход- до горе и пак до горе резервоара и то на дълго разстояние. Разхода може и да е към 6/100 щото си с 15ки джанти и от там километрите идват по- малко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно така се засича разход- до горе и пак до горе резервоара и то на дълго разстояние. Разхода може и да е към 6/100 щото си с 15ки джанти и от там километрите идват по- малко.

Колиметража ми не работи.Това са данни по GPS . Средна скорос 85км.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.