Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

икономичност


ivailo rachev

Recommended Posts

здравейте колеги,искам да ви питам някой би ли могъл да ми каже как да карам моята 120-ка че да ми е икономична.защото ми е стигала и до 12л на 100км.пък я карам вече една година и още не мога да я разбера.благодаря ви предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В града не натискай газта на повече от 3000 оборота (или не натискай педала на газта на повече от половината от хода му), използвай инерцията, не карай на принципа "газ до дупка-спирачка" и т. н. - има доста написано по темата и ще излезе в търсачката. Не на последно място всичко по колата трябва да е в ред - най-вече аванс на запалването, реглаж на карбуратора, свещи и кабели. Гумите трябва да са леко пренапомпани, а колата не бива да се кара на кратки разстояния, без да загрее до нормална работна температура двигателя.

 

По сервизна книжка на Шкода 120 й дават 9/100 градско, така че разход до 10-11 не е твърде голям, но 12 е малко множко, вероятно може да падне. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има 2 неща който допринасят за висок разход:

1. дивашко каране което не е подходящо за тази кола. Голфа дори и голф 1 върши по добра работа

2. технически неизправен автомобил. Аз като започнах да карам 120ката ми харчеше по 13/100 после като се почнаха всякакви релглажи, почиствания на карб, смяна свещи кабели и тн и последно ми харчеше към 9 с софия при спокойно каране

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разхода на автомобил към днешна дата зависи предимно от натовареността на отсечките, които изминаваш, т.е. разход от порядъка на 12-14/100 също може да се окаже нормален. В крайна сметка каталожните данни на автомобила са измерени през 80те години, когато натовареността на движението е било коренно различно. За това първото нещо, което трябва да уточниш, за да получиш коректна помощ е от къде си, от къде минаваш с колата, разстоянието, което изминаваш с едно палене и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за газ, градско, през зимата и с тежки обувки това е що-годе приличен разход :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Качеството на газта е доста различно и не смятам, че мога твърдо да кажа майта колко гори, зависи газта каква е :roll: , доколко е качествена. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодаря ви за информацията.на мен ми гори толкова бензин.лятото ми е падала и до 8/100 в града.аз съм от габрово и с едно палене минавам около 6-7 километра.един познат имаше 120ка и ми каза че му горяла 7/100 градско,пък на газ му горяла 8-9/100.това според еас съзможно ли е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодаря ви за информацията.на мен ми гори толкова бензин.лятото ми е падала и до 8/100 в града.аз съм от габрово и с едно палене минавам около 6-7 километра.един познат имаше 120ка и ми каза че му горяла 7/100 градско,пък на газ му горяла 8-9/100.това според еас съзможно ли е.

Ами според мен е възможно то зависи до настройки на уредбата карбуратор и момент на запалване и центровка на двигател и др аз имам познати с газови и на газ винаги им е по голям разхода но нека колегите да кажат мнението си и те :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мойта пък гори 6/100 бензин А98.Как става не мога точно да ви кажа,просто трябва да се кара по "габровски" :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

SKODA 105 RS - гледам си от Трявна. Там може и да ти харчи 6/100 с А98. Но пусни я в София, в пиков час, в който 10-15 км ги изминаваш за 1.30-2.00 часа и тогава този разход спокойно можеш да го умножиш на повече от х2... За това по-горе писах - съвременният критерии за разход на градско шофиране е много относително и доста разтегливо понятие. То и аз съм правил на 120-ката разход 5/100 в София, само че с А95, но преди 5-6 години, засичайки го при пробег от 12 км, изминат след 22:00ч., при това пътя включваше само големи булеварди... За това нека не се надлъгваме - посоченият от тебе разход е недостижим, дори с това гориво, при нормално дневно шофиране в кой да е голям град. Да, вярно, и аз в Тетевен, Троян или Ловеч (често имам работа/отдих на там) мога да постигна разход 4/100, но това реално ли е за шофьора от натоварените градове :?:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами колегата си е от Габрово.Там няма кои знае какви натоварвания на движението.Просто в 17:00 на светофара не са 2 коли,а 5-6 (примерно)Та мисълта ми е,че при тези обстоятелства разхода зависи от изправността на двигателя и от употребяваното гориво до известна степен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами то по принцип къде в българия има хубаво гориво,но уж е хубаво това с което карам,пък двигателя ми е добре за сега.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При 120 ката е безмислено да се кара на 98 заради малката степен на сгъстяване има доста изписано по темата Ако си шлайфате главата 1мм така че да получите 9,5:1 чак тогава сте квалитетни за 95, от 98 ... едва ли някога ще се нуждаете :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

здравейте колеги аз малко късно се вкл. ама все пак.моето момиченце гори около 7/100 до като някой не се избазика с нея.тогава става страшно 15-16 но е наказан.иначе сам сагласен в 4ас пик няма икономия.Марти П-в

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, по какъв начин го засякохте този разход/бензин/ - 7 , 6 ,че и 5 градско :^o ? Шкодата си гори колкото и дават по серв. книжка. Поне при мен разхода е такъв- естествено с културно каране и без задръствания.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

гори ми 5-6 .... ама в веднъж като карах с 60 извънграда хахаха, в сф под 10 пада само нощем ако не се ребри много, а то човек като види празния път и мигащите светофари, отвътре си му идва. В задръстване без гасене е към 11-12 а ако е адско задръстването като се има в предвид че харчи 1л/час и със всяко натискане вкарваш допълнително бенз през уск помпа отива към 14-15

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не смея да смятам моя разход. От три месеца се каня и не смея. Карма основно градско, минавам между 25 и 40 км. на ден в задръстванията и ако заредя в понеделник и не я карам съботата и неделята - в понеделник на следващата седмица (в най-добрия случай) ще трябва да налея почти цял резервоар. Много често се случва да направя това упражнение още в събота. Но не мога да карам габровската и се чувствам доста несигурна, когато я пускам "по инерция".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не смея да смятам моя разход. От три месеца се каня и не смея. Карма основно градско, минавам между 25 и 40 км. на ден в задръстванията и ако заредя в понеделник и не я карам съботата и неделята - в понеделник на следващата седмица (в най-добрия случай) ще трябва да налея почти цял резервоар. Много често се случва да направя това упражнение още в събота. Но не мога да карам габровската и се чувствам доста несигурна, когато я пускам "по инерция".

Ами по груби сметки,ако зареждаш по 30 литра на седмица,ти излиза около 15/100 :-k Моята в София почти не се кара,но никога не съм отчитал разход,повече от 9/100 smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята 105-ца в момента гори 11-12/100 газ, ама сам съм си виновен, щото като я паля я оставям на място да загрее до 80 градуса и да се обдухат хубаво прозорците, иначе-7,5-8/100 извънградско.

Извинявам се за спама, ама от няколкото ходения в София ми се струва, че ако има задръстване пеш човек се придвижва по- бързо, отколкото с колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пука ти колко харчи бе, нали не мръзнеш като *** по спирките, аз си знам че съм за основен,както и Маргарита, но докато върви прилично моята няма да я докосна.

 

Aко искате слагайте газ, за мене това са само още проблеми - истината е имаш пари - караш, нямаш пари, тогава няма и къде толкова да караш хаха

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

много харчи това 15 не е нормално. 10 извънграда също не е нормално вярно е че си я ребра 100-120 е нормалната скорост, ама аз съм му свикнал и не ми пречи вече. Тя моята си върви заради главата иначе вече сме на 172500 тя сигурно затова още не е смесила защото компресията е близо до предписаната за мотора

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.