Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Доплащанията към първоначалната вноска


Recommended Posts

Здравейте всички!

От един два месеца чета форума и бих искал да попитам каква е процедурата при вземането на Шкода на лизинг от Еуратек. Решил съм да взема Октавия Елеганс 2.0 TDI металик, с mp3 stream и, ако е възможно да е с 16 цола лети джанти, а не с 15 ORION, като се надявам да не е голямо доплащането за тях. В началото на април ще разполагам с парите. Става въпрос за 10% първоначална вноска и останалото за 3 години. Та въпроса ми е като отида до София да избера/ поръчам/ колата само 10 те процента ли се дават веднага, а останалите за каско, аларма и всички данъци и регистрации при получаването на автомобила или как е. Няма да мога да използвам намаленията до 22 март и се надявам след тях да има други предложения за Великден.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Паричките ги взимат преди получаване на колата, в няколкодневен срок след сключването на договора (поръчването) между теб и тях .

Освен 10% процента взимат парите за екстрите , които искаш , каско, регистрации и др.разни...

...такова, промоция(намаление) винаги има , бе пич. Въпрос на политика. Най-добре е зимата щото дават 2 комплекта гуми. :mrgreen:

 

матадорки

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет, колега. Щом колата ти ще е на лизинг и с поръчка, плащаш капаро и ти пускат поръчката, а размера на капарото го уточнвяаш на място в ЕТ. Дилърите ще ти кажат общата цена на колата, която ще включва и всички допълнителни екстри, които си избереш и какво капаро да внесеш и се почва чакането. Първоначалната вноска за колата, КАТ, ГО и каско ги внасяш, когато дойде колата, огледаш я, видиш дали всичко, дето си го поръчал го има на нея и седнете и подпишете договора за лизинг. От парите, които трябва да внесеш тогава ти се приспада даденото капаро. Едва ли ще ти поискат 10% от крайната цена на колата като капаро, по-малко ще е.

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за бързите отговори. Колата ще е на лизинг, но може и да не е с поръчка. В смисъл, ако имат в наличност 2.0 елеганс и мисля да е графитено сиво май беше цвета който съм избрал -OK. За други екстри допълнително не съм мислил, а и нивото елеганс има доста неща. Само не знам STREAMA чете ли mp3 и при елеганс дали се доплаща за него и колко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей и от мен! Аз съм на същия етап като теб, но ходих до ЕураТек и взех списъка с допълнителните екстри. Цената, която се заплаща за Skoda Stream MP3 е 799 лв. с ДДС. Чете MP3. Много от екстрите си заслужават и цената и чакането! Но се чака около 3 месеца :( . Виж този линк към моята тема, там има много полезни коментари от колегите.

http://www.skodaclub-bg.org/forum/viewtopic.php?t=8443

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента на сайта им пише, че Октавията е с безплатен климатик и 2000 лева отстъпка от крайната цена. След като елеганса е с климатроник дали намалят 1860 колкото струва климатик?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, знам че е за автомобили налични на склад, но дали процедурата е такава да намалят цената на климатика, след като модела е с климатроник.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

но дали процедурата е такава да намалят цената на климатика, след като модела е с климатроник.

Не би трябвало. Всъщност, в ЕТ ще ти дадат най-точния отговор на този въпрос :) . Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички Ви за отделеното внимание!

Живот и здраве след 2 седмици ще отида на място до Еуратек и ще видя какво имат в наличност, ако не ще поръчам. 8)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко допълнение, въпреки че може и сам да си се сетил. :mrgreen: За кола в наличност всички екстри поставени в завода към стандартното оборудване се заплащат разсрочено с лизинга, а тези които се поставят допълнително тук се плащат в кеш в пълния им размер - каквото си поръчаш тук, плащаш го на момента, каквото е в колата, минава към общия лизинг. Затова е хубаво, в определен момент, ако ти се чака, да пуснеш поръчка, защото така няма да вадиш кеш за допълнителните екстри, а ще си ги плащаш във времето. При мен беше така - цвета металик - беше си на колата :mrgreen: е разсрочен и е към лизинга, а парктроника - поставен в ЕТ - е платен на 100% заедно с първоначалната вноска.

 

Поздрави и чакаме да се похвалиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми аз съм избрал елеганс ниво и освен музиката друго не мисля да поръчвам. С 16 джанти колата има по-хубав вид, но ми се струва, че ще са доста по- скъпи в сравнение с 15 те и може да ги купя и след това не от Еуратек. Даже има доста по- добри модели. Така, че остава цвета и streama.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми аз съм избрал елеганс ниво и освен музиката друго не мисля да поръчвам. С 16 джанти колата има по-хубав вид, но ми се струва, че ще са доста по- скъпи в сравнение с 15 те и може да ги купя и след това не от Еуратек. Даже има доста по- добри модели. Така, че остава цвета и streama.

 

Тъй като избираш кола , коята я има на склад( и аз така направих) се доплаща за :

1. металика,

2. алармата,

3. STREAM-a.

Те си идват от завода , но не са включени в цената!!!!!!!! Могат да се начислят към лизинга , да не се плащат в брой веднага, макар че при мен си направиха устата да ги платя с първата вноска- голямата. :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Алармата е тази дето е 287 лева, нали? Би трябвало да се плаща към първоначалната вноска. Така поне са написали.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Алармата е тази дето е 287 лева, нали? Би трябвало да се плаща към първоначалната вноска. Така поне са написали.

 

Ми на мен ми ги разсрочиха 3-те неща дето писах по-горе, ама имах значително по-голяма начална вноска...За алармата ми се върти нещо като 300 лв...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

В четвъртък на 17.04 ходих до " Еуратек " в Надежда и капарирах Октавията- 2.0TDI Елеганс. Цвета е антрацитен металик и mp3 Stream. На 29-30.04 или на 07.05 ще занеса и останалата сума за каско и регистрацията в КАТ и ще оформят договора за лизинг. Казаха ми, че до 10-тина дена след това ще ми се обадят да си я взема. Колата я има в наличност и ще е с 2500 лв. отстъпка от цената. Мислех, че няма да я имат на склад, но ме изненадаха като казаха, че разполагат с над 1000 автомобила в момента от всички модели. Цени на допълнителни екстри забравих да поискам просто информативно да видя кое колко струва, защото тези даже са ми предостатъчни.

Единственото, за което се чудя още преди да отида втория път е, дали да взема 16" алуминиеви джанти вместо 15" ORION, които са си серийни за елеганс. Момчето, което се занимаваше с нас каза, че няма проблем и имат в наличност и с 16" джанти. Доплащат се 348 лв. за тях. С 205/55/16 според мен колата изглежда по добре, въпреки че разликата м/у 15 и 16 джанти не е голяма, по скоро разликата в стойката на колата идва ат по- широчките и ниски гуми.

От друга страна бих я взел с 15- ките и по- натам да си взема едни 17-ки за летни, но ще ми излезе бая солено. Тука в Монтана има няколко магазина и има доста добри модели 17- ки, ама са 800лв. и отделно гуми и става една.

Ще се радвам да видя мненията ви за това, дали да доплащам или да си остана с 15-ките. Трябва и като ида да видя дали имат 16 APOLLON, че те ми харесват повече и ако взема ще е само с такива.

Забравих да кажа, че заводската аларма, цвета и cd-то ми ги добавиха към цената на колата и така ме улесниха, като ми намалиха първоначалната сума за взимането на автомобила.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имай предвид, че гумите на 15" сигурно ще са Matador Elite 2.

Провери какви са гумите на 16" които ти предлагат, и прецени сам.

Ако са добри, за 348 лв си заслужава 16". Поне аз затова поръчах 16".

Освен това 16" са два вида - Vega и Lyra. Погледни ги и двете.

На мен повече ми харесаха Vega, защото имат капачка на болтовете.

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

трябваше да си намериш и една стара кола,виж по улиците колко има и да им я занесеш,мен ме е яд че не го направих тоя номер.Все може да се вземе за малко пари някоя такава гробница

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По въпроса с връщане на стар автомобил съм писал тук.

И аз мислех да се възползвам, намерих и няколко коли, но се отказах.

Схемата си заслужава, само ако автомобила си е твой, или плащаш в брой.

Ако бракмата не е твоя, трябва да я платиш в брой на собственика поне колкото в Nadin - около 300 лв.

Ако той се светне за далаверата, ще трябва да му се плати и повече.

За да не се светне трябва да си я прехвърлите на свое име, иначе трябва да го заведете в ЕураТек да подпише протокола.

Ако си на лизинг, тези 300 лв. ти натежават към първоначалната вноска.

Останалите 500 лв. намаляват месечните вноски в общия случай с по около 10-15 лв.

Ако някой вижда тука някаква далавера... поне аз не видях :roll:.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сестра ми "спести" 800 кинта от далаверата. Таралясника (Lancia Y10) беше пълна гробница и никой не пожела да го купи в продлъжение на 1 година за тия пари. А ЕТ дойдоха и си го отнесоха - иначе ние трябваше да се занимаваме. Така че далавера има. Въпроса е, както си писал, таралясника да си е твой!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Така! Здравейте отново!

Днес внесох и останалата сума и ми написаха лизинговия договор. Сега вече чакам да ми се обадят да ида да взема колата, когато са готови. Или края на другата седмица, или през по- другата. Избрах джанти " Lyra " 16" и вероятно ще са на гуми " Bridgestone " 205/55/16.

Иначе всичко остава същото. Понеже внесох парите за каското за първата година и 779- те лева за рег. КАТ и т.н., та да питам тези 779 лева включват ли аптечка, пожарогасител и темподобни, защото така пише в сайта. Предполагам, че като взема колата ще трябва да си нося и винетка, или на излизане от София да взема от някоя бензиностанция. Мисля, че тези пари за регистрацията не вкл. и винетна такса, но забравих да ги питам в " Еуратек ".

И другото: mp3-то " Stream " с хубавата цена от само 799 лева ми я прибавиха към сумата на колата по мое желание, в резултат на което и каското естествено скача, но се оказа, че за музиката ако искам мога да си направя отделна застраховка но на 15% от 799-те лева.

Каското не я покрива и би било редно лизинга както си ми е на тази сума с всичките допълнителни неща + основната цена на колата, а каското да е на същата, само че без тези 799 лева щом не го покрива, но какво да се прави.

Едно е 5,3% на 37995, а друго на 37196.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито smile162

И двамата май ще си получим колите от една доставка :D

Мойте гуми са Bridgestone Turanza ER300 205/55/R16, и твойте ще са такива.

Не са най-добрите, но са сред тях :D

За допълнителната клауза за аудиото...

Тези 120 лв (15% от 799 лв.) покриват само пълното изчезване/кражба на аудиото. Без тази клауза щетите по радиото се покриват напълно, ако е чупено или му има нещо друго, но не липсва изцяло.

Косьо ме отказа от тази опция, защото досега нямат случай на откраднато заводско радио.

Основната премия по каското си е 5.3% от цялата цена на колата с радиото и в двата случая, при допълнителна клауза скача с 120 лв.

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

та да питам тези 779 лева включват ли аптечка, пожарогасител и темподобни,

 

Честито и на двама Ви!

Sotef, не се притеснявай, ще ти дадат аптечка и пожарогасител. За тях няма да плащаш нищо. Единственото, за което трябва да се бръкнеш е винетката ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря и Честито и на теб за колата. Дано по- скоро ти се обадят да си я получиш. При мене казаха, че я имат на склад първия път като ходих и оставих капаро. Вчера довнесох парите и подписах лизинговия договор. Аз не съм поръчвал никакви допълнителни екстри, освен джантите. Колата точно не я видях и ми казаха, че е възможно и на 15-16 да се обадят, ако не седмицата от 19-23.05

Тези 779 лева включват ли винетка за 2008г.? 8)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега sotef, честито, скоро да ти я дадат, малко да я чакаш, меко да те вози и винаги с кеф и усмивка да сядаш зад волана и да завърташ ключа. Винетката си я купуваш ти, за съжаление. Както е писал колегата pepi, триъгълник, пожарогасител и аптечка ще ти дадат в ЕТ, когато ти издават колата, в един найлонов плик с цип. :mrgreen: Поне мойте така ми ги връчиха. На мен за Октавия Съни Тур 1,9 ТДИ 90 к.с. за "Гражданска отговорност за пълна обезпеченост, данък МПС, пълна окомплектовка според изискваянията на КАТ, ГТП и регистрация КАТ" - така ми пише в договора - ми взеха 477 лв, предполагам, че при теб цената е по-висока заради увеличената стойност на данък МПС, свързана с по-голямата мощност на двигателя. Винетката е твоя грижа, на изхода на "Хан Кубрат" посока "Ломско шосе" отсреща има безиностанция на ОМВ, спри там да ти направят гумите с нормално налягане и си купи една винетка. Може и нафтичка да капнеш малко, че от ЕТ колата ще си я получиш жадна. :mrgreen:

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.