Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Гуми "BARUM BRILLANTIS"


Recommended Posts

За Michelin-а нещо не ми се вярва!Верно е,че се правят по цял свят,но това не мога да го повярвам.А иначе на мойте пише Made in Spain,а не France за съжаление!

 

На моите предни Michelin-и /2008/пише Made in italy, а на задните /2006 г./ Made in France.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

combi 64hp - оставам с впечатление, че на един и същи автомобил не си пробвал марки гуми от различни класове (производители). Поне от това, което си написал по-горе. За возията, освен окачването, съществена роля играе и гумата. От друга страна стабилността и спирачният път не са единствените характеристики на една гума. Отново пропускаш возията... Пробвай гуми от два различни класа на един и същи автомобил и ще разбереш за какво говоря.

Има и друго, с което не съм съгласен. Барум, каквито и кусури да имат, със сигурност не изкарват само по 15-18000 км. Ако ти за толкова км ги износваш вариантите са 2:

- караш здраво газ-спирачка и държиш автомобила на ръба на възможностите му;

- неизправна ходова част на автомобила;

Но дори и да приемем, че се съглася с теб за този пробег - какво им е доброто на цената за този пробег? Не е ли по-евтино да дадеш по 50 лв. на гума отгоре и да си вземеш гуми, които да изкарват по 60 000 км?

 

Към Гогата (респ. Мими) - защо гумите за първоначално вграждане да не държат? Това да не е първоначален консуматив за принтер :P На Пежо гумите са "нормални", на Рено, Опел и Тойота - също. За други марки впечатления нямам. Да, на някои модификации (според оборудването) Шкода пристигат с Матадор. Но те не че не държат, а просто дават дефекти (не коментирам характеристиките им, а километрите, през които ако не дефектират, могат да се търкалят). Ето, PRR е изкарал 55000км с тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз съм си харесал тези джанти 16"

dezent_v_k.jpg

на промоция в диана и мотоексперт 169лв

и тези гуми Bridgestone Potenza RE050A 205/55R16

img-75.jpg

надявам се ,че ще мога да си взема само капачки шкода от ЕТ за джантите

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така сега да обясня малко(за Мишеле)

Не карам газ спирачка на ръба -колата е 1.2 НТР комби Фабия-просто не става пробвал съм .

За неизправността мисля че не е защото за първите 10 000 км,от новозакупен автомобил(купих го март 2007 от ЕТ) гумите са на по-малко от 5мм грайфер.и по това съдя за 15-18 хиляди че ще си отидат.

На други коли и в момента съм карал много гуми като марки:

Firestone,Continental,Good year-летни

Дебица,Good year-зимни

Фрапираща разлика в возията не е имало.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А бре момчета спорите и давате некви глупави линкове .... Аз на простата 120-ка усещамн разлика с различни гуми. За едно меко окачване каквото е реното, което търкалям разликата от гума за 50лв с такава за 80 се вижда веднага. Да не говорим колко километра издържа едната и колко другата. (правил съм си експерименти с различни гуми - то заради джанти ама пак)

 

Елементарен факт вижте - за различните държави се правят различни гуми. Страшно много зависи от местоположението и температурите. Зимата сложих чисто нови зимни на рендето и колата заспа. Стопи се снега сложих летните корморанки (майче бяха такива Cormoran или нещо подобно - към 100лв едната) Хубава гума - ама на годинки и позитъркана. Веднага се усети разликата, но и са на минимум 2 смени на масло, а рендето се кара малко ...

 

Колата контактува с пътя само и единствено с гумите. Както казва tyny пари за гуми се дават - защо ? Защото се избиват лесно и бързо. Веднъж да не спреш и ти стига.

 

 

0012co6.gif

 

Това е от един форум с коментар под снимката - не вярвай на всяка снимка пусната в инернет. Какво остава за някакъв текст и платена реклама ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.