Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

SKODA VS SEAT


Recommended Posts

Здравейте на всички! Пиша за първи път тук и вероятно скоро ще ви стана колега по кола. Все още изпитвам сериозни колебания между Сеат (три модела - Ибиса, Кордоба и Толедо) и Шкода Фабия. Ясно ми е, че това са коли от различен клас, но все пак.....

Харесвам Сеатите (за мен най-важното на двете коли е, че са с двигатели на VW) и особено Толедо, но е малко над възможностите ми като бюджет. ЗА Шкодата че е яка кола спор няма. Офертите, които имам са:

 

SEAT TOLEDO 1.9 tdi 90 к.с. 2000 г.. на около 120к - около 10200лв.

 

SEAT TOLEDO 1.6 i 101 к.с. 2000г на 100к - около 10000лв.

 

Разбира се, в сметката си включвам и Кордоба и по-малката Ибиза, които са и по-евтини, но за тях нямам точни оферти.

 

От друга страна имам като вариант:

 

SKODA FABIA 1.4.MPI 2000г. НА ОКОЛО 100К. за 7500лв.

 

 

Въпросите, които най-много ме интересуват са подръжката на колите, разход на гориво, удобство (за градско и извънградско), и не на последно място вацно за мен е колата да е по-нова.

 

Та така.....ще бъда много благодарен за всякакви съвети - кой от вас коя кола би избрал, защо, струват ли си парите или са по-скъпо от нормално и т.н.

Благодаря на всички!

 

П.С. Не на последно място - колите са внос от чужбина, а там се кара много и затова километрите ме съмняват доста, въпреки, че си имат сервизни книжки с всякакви печати и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо според мен трябва да решиш какво искаш, дизел или бензин, поддръжката е горе-долу еднаква на двете марки, сеатите са с по слаби предници. За километрите си прав, особено за дизела. Фабията 1,9 ТДИ ми харчи около 6,5 градско и около 5 извънградско.Кажи до колко ти е бюджета.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

бюджета ми е около 8 - 9 к. в зависимост дали колата наистина си струва. Ако е нещо уникално, бих дал и 9500, но трябва да е доста новичка и запазена.

Колата трябва да е след 2000г..Иначе дизел или бензин - може би бензин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.