Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Шкода Октавия vs. Сеат Толедо


f(x)dx

Recommended Posts

Здравейте,

 

обмислям покупка на нова кола. Октавията и Толедото са две от алтернативите.

Очевадно е, че тук мога да намеря обилна информация за Октавия :)

Надявам се, че някой може да сподели мнение и за Толедо.

Това, което от пръв поглед се забелязва като разлики и прилики между двата автомобила е ясно - по-интересен и агресивен дизайн на сеата, по-луксозно оборудване, по-малък багажник, двигателите и цените същите, цените - като че ли на сеата с една идея по-ниски

 

Едно сравнение и на сервизното обслужване на Еуратек и Аутотехника също ще ми е полезно

 

предварително благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За еуратек можеш да потърсиш сам из форума. Във форума на сеат не може да няма теми и за техния сервиз как обслужват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Здравей колега,

 

Принципно не обичам да плюя по другите марки, но ... Накратко - намери някое такси Seat Toledo (сам ще се сетиш защо са толкова малко в София!!!) и се повози. След това потърси някоя Октавия на приблизително същите години и пробвай пак. Ще останеш очуден от разликата в сглобката между двете! Сеата ще трака като 25 годишен а Шкодата най-вероятно все още ще си е тихичка.

И още един аргумент - в Барселона миналата година от 5 таксита 3 бяха Октавия и 1 Seat. А уж Seat се произвежда в Испания....

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

намери някое такси Seat Toledo (сам ще се сетиш защо са толкова малко в София!!!) и се повози.

И още един аргумент - в Барселона миналата година от 5 таксита 3 бяха Октавия и 1 Seat. А уж Seat се произвежда в Испания....

Поздрави

 

Благодаря за инфото. Това за сглобките е важно. Но другото, за такситата - ако това са само аргументите - направо да си взимам една Елантра или Дачия. Далеч повече са от Октавиите дори!

Пък и Шишо Бакшишо само гледа как да мине по-тънко, а Сеатът си е по-скъп от Шкода.

както и да е. Ще врътна по един два кръга и ще видим

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 13 години по-късно...

След 13 години в архива,да извадя темата от прахта.

От прочетеното по горе ,не разбрах кое почва да трака по Сеата.Двигателя или пластмасите по интериора.Вчера ходих да гледам един сеат толедо 1.9 110к.с и двигателя му наистина тракаше нестандартно.На мен ми заприлича на блокирал повдигач или износен распределителен вал или просто така трябва да си работи.И понеже имам Октавия 1.9 обаче 90 коня и работата на двигателя няма нищо общо със на Толедото.Питането ми е По шумно ли работят сеатите или тоя е бил брак.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

според мен тракат повдигачите,но не сигурно може и да е по-сериозен проблем с ниско налягане на маслото 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Освен,че работеше така,колата ми се стори малко мудна и тромава.

На другия ден след огледа ,човека ми звънна и ми каза,че я е оправил.Била взимала въздух от клапанчето на горивния филтър.И затова била мудна а щтракането било от бедна смес ,вероятно от смукането на въздух.

Клипа ми го прати след като я е "уж" оправил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен повече ми прилича на свистене, отколкото на тракане. Като на прегоряла гарнитура на изпускателен колектор.

Да се провери за всеки случай. На клипа е трудно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, joro-120L написа:

Като на прегоряла гарнитура на изпускателен колектор.

Да се провери за всеки случай. На клипа е трудно.

Мина ми през ума,че може да е скъсана мека връзка,проверих я беше си здрава.

Между другото ,всмукателните колектори бяха омазани с масло(чернилка) може да има запушване покрай тях или ЕГР-а

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах предвид гарнитурата на изпускателния колектор, която е на главата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да,разбрах те,просто споделям какво друго констатирах на огледа.

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам адски лош опит с едно Кордоба - Варио... 

Честно казано... не искам и да се доближа повече до Сеат, камоли да го купувам! 

Редактирано от Gremlin4e
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.