Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Турбина или не , Октавията е 2 !


димон

Recommended Posts

Днес си нямах работа и се позаслушах в звука на мотора. Долових леко виене при 1300-1800 об/мин. Чува се добре на студен мотор и по-слабо на топъл. Порових се после из форума и намерих сходен симптом на "колегата" RETURN :

 

"При подаване на газ и то до 2000 оборота се чува едно съвсем слабо виене...като от турбина.Първо-звука е лек ,второ-чува се до 2000 oборотa,след това от засилващия звук на мотора не може да се долови.Чува се по-силно при студен двигател.Дали отивам на турбина??? "

 

... така е и при мен ...на 100% :? Звукът прилича като на виене на лагер и се чува май повече от ляво - към алтернатора...

 

Колеги с TDI 105к.с. дали са забелязали подобно явление.

Звука не е силен и може да се чуе добре на място и вдигане на оборотите на 1300.

Колата ми е на 5 месеца и на 6000 км.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ти казвам, че много се втилясваш и те преследвам от тема на тема, ама ти - НЕ та не. Ровиш излишно по колата и само се заслушваш. (нищо де, нали и аз съм същия :mrgreen: ) Първо, ако отиваш на турбина няма да чуваш леко виене (свирене), дето самия шум на двигателя да приглушава над 2000 об., а бая ще си подсвирква. Второ - тя турбината (всъщност клапана за свръхналягането) като се изцака - няма да чуваш просто "мелодии" от колата а ще го усетиш и по вървежа. Има други теми с наистина сериозен проблем с турбините - прочети - тогава колата просто НЕ ВЪРВИ.

Дори и с бензинов агрегат - тоя симптом го има и при мен - точно както го описваш ти. Съвсем нормално е. Да не говорим, че при бавно ускоряване звука на двигателя е съвсем един, а при рязко настъпване на педала на газта - идва едно приглушено "виу-у-уу", което точно идва да подскаже на водача, че има вградена "прахосмукачка" под капака :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега извинявай, че не отговарям по темата, но честно ми кажи - ТИ ДА НЕ СИ ТОНРЕЖИСЬОР? То не е чуване на звуци, то не е виене, то не е чудо.... Ти изобщо харесваш ли си колата. Спомням си първата ти тема, в която се оплакваше от шума на TDI-то. Тогава ми стана забавно, че не съм единствения, който не харесва тракането на помпа-дюзата. Но сега вече съм сигурен, че ти си тежък случай. От тук ако изстрелям един пълнител от "вашите" АК-47 сигурно ще го чуеш в Казанлък :D Присъединявам се към Боби (който е сложил страшка снимка в подписа) - карай си колата и стига си се филмирал с тия звуци.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

..... Тогава ми стана забавно, че не съм единствения, който не харесва тракането на помпа-дюзата. Но сега вече съм сигурен, че ти си тежък случай.....

 

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ... така е , не съм от леките случаи... [-X

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.