Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Какви хобита имате?


tuningmania

Recommended Posts

Здравейте,

 

Днес, докато карах скутерчето на един Приятел, ми дойде на акъла какви ли хобита имат Шофьорите и/или Феновете на "Skoda"? Бихте ли споделили?

 

П.П.

Аз например, от 10-ина години, колекционирам всякакви вестници и списания, на Български език, на автомобилна тематика (без тези с обяви). Колекционирам и определен жанр филми.. да не се уточнявам :oops:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Moя милост не колекционира нищо.Освен това мразя футбола от цялото си сърце.БАХТИ...КОЛКО МРАЗЯ МАЧОВЕ :evil: Също така и риболова :evil: .Като че ли най ми се отдава да пътувам ,да пия бири и замезвам.Чат пат обичам и да докачам чуждо.

(дано не го прочете последното жената че ще ме смаже от бой) :mrgreen: :mrgreen: И това мойто ако е хоби.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си събирам всички бележки от бензиностанциите.... искам някой ден колкото и тъпо да звучи да съм човека събрал най-много бележки от зареждания не знам дали ще ми го признаят от гинес за да изкарам поне някой лев :mrgreen: въпреки всичко продължавам да зареждам по 10лв на 3 места отколкото 1 път за 30 :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Играчки за големи - това е моето хоби :!: Някои им викат автомобили... :D Поради липса на друг АА (Automaniacs Anonymous) клуб драскам във форума... :lol: Имам и някои спортни хобита, ако могат да се нарекат така...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Жонглиране" :mrgreen: с тави, тигани, остри ножове, чинии, чаши и прибори, приготвяне на вкусни мръвки, хапки, салатки, супички и десерти, посрещане на хубави хора и редене на тежки софри - това ми е хобито, обърнал съм го и на професия.

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "pow" - Лично ми се ще да ТИ опитам хобитата (то ми и личи де).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъкмо и аз тръгнах да се включвам и да споделя, че едно от нааааай-сериозните ми хобита е да консумирам качествени произведения на готварското изкуство, както и тонизиращи (по възможност - алкохолни :mrgreen: ) напитки, разбира се с приятна компания. Като след консумация на тонизиращи напитки - никога с автомобил!!! smile150 smile150

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже съм безработен с голямо желание, в свободното си време обичам да бездействам. :mrgreen:

Цар на лентяството съм смятам,че се справям отлично като за любител. :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хобита имам няколко. Като изключим една 120-ка, 82-ра година, следващото най-зарибяващо е това:

 

th_63077_HO_122_852lo.jpg

 

Моделите са с мащаб HO. Имам вече цял гардероб 8)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хобита ИМАХ , докато бях ученик и студент. :cry:

- ЖП моделизъм - мащаб ТТ

- Електроника, автоматика

Сега просто не остава време, макар че не съм загубил надежда пак да се върна към тях. А иначе:

- Домашен майстор (най вече по заявки на "началник щаба")

- Разбира се компютрите (ако може да се нарече хоби)

- "Разпускане" пред телевизора

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЕЕееее, Юли, върна ме в годините ми от детската градина - нашите докарваха едни такива от не-знам-коя-Германия. Само че не НО, ами ТТ ;) Няма да забравя как един локомотив му изгорих двигателя, щото светеше яко само на пълна газ, ама ми беше бърз, та си го карах на ръка - да не бега.... после не можеше хич да върви :mrgreen: С НО-то ли се занимаваш? Ако имаш монтиран някъде ще ми бъде приятно да го видя ;)

 

Хобита - запаметяване на новините в авто и компютърния бузинес. От време на време ги пущам в действие и сглобвам я физически, я ценово някой компютър. Но не съм профешънъл. Преди половин година ми бяха и комп игри, ама си направихме едно истинско Тамагочи и Симс в едно, та вече няма време за тях.... другото дърпа много ресурси :mrgreen:

 

Като дойде хубавото време - колоездене - така намалявам драстично разхода на любимата Шкода ;) , свалям го до около 3-4 сандвича на ден + 1-2литра безалкохолно за смазка. :idea:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво за китарата smile108 (любимият ми музикален инструмент).Аз през свободното си време също свиря или поне се опитвам :mrgreen: иначе освен шкодата други хобита са ми предимно:футбол и от време на време колоездене и билярд ;)

 

 

P.S. Odin,на акустична или на електрическа свириш :?: или и на двете :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей много хора с подобни хобита ве.

 

При мен на първо място в хобитата са колите и даже ми прави впечатление, че много по интересно ми е работата по тях отколкото самото каране, което доста ми писва и все по-често се придвижвам с колело.

 

Аз нямам чак цяла камара като Юли, но и аз влизам в кръга на ж.п. моделизма с една BR 01.5 в HO и повечко работи в ТТ. Междудругото хубава тема подхванахме - изобщо не съм предполагал че има и други в нашия форум дето се интересуват от ж.п. моделизъм.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента хобито ми е един малък калпазанин (9 месеца) :mrgreen: , или пред TVто или PCто(последните две по-рядко). Преди хобитата ми бяха електроника и Skoda-та. Сега рядко остава време за тях. Добре че на Skoda-та почти не и трябва внимание, и на приятелите TV и другите им техники рядко се повреждат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Марто, в буквалния смисъл използвах "гардероб", защото наистина всичко в момента е там. В предишния апартамент бях направил в детската стая, на килима, много интересен макет, но от както се преместих просто не ми остава достатъчно време да сглобя пак всичко. Но да си призная - редовно отварям гардероба и вадя я някой локомотив, я някой вагон, слагам ги на бара и им се любувам на изработката. От известно време ми се върти в главата пак да си построя макет, имам цяла книжка с такива, въпрос на време е. Иначе купувам всичко за HO, стига да е на приемливи цени. Сещам се даже за един магазин, където преди 7-8 години бяха пуснали на разпродажба залежали от СОЦ време локомотиви и вагони на Piko. Изкупих всичко налично - локомотива от типа на BR130 се връзваше на ... 30 кинта, четириоси товарни вагони - около 15 кинта... Хубави времена бяха, сега в Германия един такъв локомотив започва от 150+ евро :roll: И като заговори за детската градина - хобито започна с един малък стартов комплект, подарък за 8-мият ми рожден ден от татко. Всичко от него все още е в движение и в перфектно състояние. 2-3 години след това ми бяха купили достатъчно релси и композиции и татко ми направи в тогавашния си кабинет една дъска с размер около 5х5 метра, застлана с изкуствена трева, много постройки, 3 тунела, 2 бариери, колички, работници и т.н. Голяма мания беше. Помня го, все едно беше вчера. Всичко пазя и съм добавил много, само дъската вече я няма.

 

Можем с Вики и други заинтересовани да обменим опит и впечатления,даже и само на приказка да се хванем на следващата среща ;) Защото истината е, че за това хоби няма възрастова граница. В Берлин, миналата година, съм седял на щанда за влакчета редом с хора на по 60 г. с прошарени коси :)

 

Между другото, ето къде къде ходя всеки път и прекарвам по цял ден, когато отида в Берлин. Кликнете на Pictures&Videos за подробности. Съоръжението е монтирано в огромна зала, има и прилежащо кафене към нея, столове и т.н. Уникално място. Всички композиции се наблюдават от техническия персонал на монитори посредством инсталирани мини камери по цялото съоръжение. Има монтирани камерки и в локомотивите - гледаш от мястото на машиниста.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като по- малък имах аквариум с рибки. Сега в новото жилище смятам да си сложа голям аквариум, за който да се грижа. хоби ми е да чета и книги от типа "Шестото клеймо", Цифрова крепост" и т.н.

Ако има някой запален акварист да драсне едно лично съобщение, защото имам нужда от съвети.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Очевидно ЖП заразата е пипнала доста хора. Жалко, че вече трудно се намират материали. Лично на мене ми липсва време за сериозна занимавка с макетите. И аз съм ги складирал в кутии и кашони и само от време на време преглеждам каталози и стари броеве на Der Modeleisenbahner (от соц време).

Някой ден сигурно ще им дойде пак времето. Трябва ми само малко площ и повече свободно време.

Между другото някой знае ли дали съществува все още магазинът, който беше в една пресечка на Мария Луиза и в който се продаваха доста неща? Беше някъде около паспортна служба.

Преди време подобно на Mishelle, само че в Мюнхен, попаднах в голям магазин за играчки, където ЖП макетите бяха вградени в пода и бяха покрити с прозрачни плоскости. Много ефектно нещо! Ако някой се интересува - нисля че беше на Карлсплатц, до централната гара на Мюнхен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Помня го този магазин, но от години не съм ходил там. От него имам една двуоса цистерна, тогава беше 40 кинта. Там предлагаха и модели втора ръка. Всъщност в момента въобще не знам от къде в София може да се купуват жп модели. Ще взема да разровя Google :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво за китарата smile108 (любимият ми музикален инструмент).Аз през свободното си време също свиря или поне се опитвам :mrgreen: иначе освен шкодата други хобита са ми предимно:футбол и от време на време колоездене и билярд ;)

 

 

P.S. Odin,на акустична или на електрическа свириш :?: или и на двете :mrgreen:

 

И на двете, но повече си обичам акустичната.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Юли, модели продават.... абе ще те излъжа как точно се казваха, но имат щанд на последния етаж на малкия ЦУМ, на Пиротска дето е и един на Овча Купел - като тръгнеш от автогарата към Борово, по малката уличка, дето винаги е задръстване, около 100м след офиса на БТК, от дясната страна, един малък и сбутан, но имат всякакви модели - освен НО, ТТ, имат и самолети, коли, камиони, кораби и др. Ще се разтърся малко и ще постна линк.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

моите болести, всичките са свързани с коли, мотори, камиони - събирам списания, книги, каталози, стари снимки и картички...

последната находка - списание car and driver - китайско издание, само йероглифи... има реклама на octavia и статийка за новия superb...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Юли има отдавна цял бг форум за ж.п. моделите - http://www.railwaypassion.com -даже това е модернизираната му версия. Разгледай докъде са стигнали хората там - има много хубави макети и даже такива с цифрово управление. Магазин иначе има там където е написал колегата в Овча купел - не е труден за откриване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.