Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

За лагера на главината!!!


biser.or

Recommended Posts

При ляв завой вие лагер. :evil: Вдигах колата на крик и няма никакви луфтове. Според един "баш майстор" е десния лагер, според друг левия.А кажете ми Вие как да разбера кой е дефектиралия ?Ще съм благодарен и ако споделите някоя тънкост при смяната.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен щом сее обадил единия ще се обади и другия за това сменяй

и двата решаваш си проблема за дълъг период от време .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За преден или заден лагер става въпрос? Като го чуваш да вие не го ли чуваш от коя страна е? Най-добре се чува като се возиш. Тънкоста при смяната е , че когато се набива новия лагер трябва да се ползва преса , а не бой с чука! Успех! smile194

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми ако не си сигурен докато караш кой от лагерите е, дигаш едната страна с крика, сваляш полуоската и спирачния апарат, така че никъде да няма стържене и опиране и завърташ коелото......Ако това е дефектния лагер се чува как ромоли........Малко играчка ма поне си сигурен кое да сменяш.А другия вариант е както каза и колегата по-нагоре да смениш направо и двата лагера, щото практиката е показала че щом единия лагер е заминал, очаквай и другия да е в такова състояние (ако някой от двата не есменян преди това, разбира се)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако в никой от двата не се усеща (все още) луфт, вдигаш двете страни последователно, палиш колата, даваш на пета и газ, след това изключваш и слушаш дали се чува виене...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

вие лагерите хубаво ги мислите ами ако е износена главината пак вие аз имам сащият проблем хе хе ако е износена главината лагера не се варти а главината и се получава шум а сащо така и тупкане

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Само да Ви кажа че днес смених и двата лагера ,а виенето при завой на ляво пак си остана.Честито ми 100лв. набутване за нови лагери. :evil: Дали скоростната кутия не ми играе тия курвенски номера? Кво ще кажете? Добрата новина е че си имам нови лагери на предницата....лошата е че проблема си остана.Моля да не ми пишат хора по темата които са технически неграмотни щото се нервя!!!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е аз пак да кажа , въпреки че ще се повторя с колегата skodajia - сигурно ли е че е лагер..Щото лагера и направо и при завой му е се тая.. Да не е нещо по-тривиално - вой ли е или има елементи на стържене.. Там има доста неща дето може да са се покривили и при крайно положение да ти поостъргват.. Нещо задържане от спирачката и разни ламарии ..от тоя сорт...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оказа се заден десен лагер. :oops: Не очаквах заден лагер да вие при завой. Такива ми ти ...аномалий с моя аФтумобил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен виеше по същия начин заден десен лагер-при завой,

а също и при преминаване през някоя неравност с по-висока скорост,

напр. при извънградско.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

и на мен ми свирреше отдясно но се розбира когато седиш отдясно.маистора ми вика не е лагер ама като го смених и се оправи.iи като го изкара и ми вика еи сменихме здрав лагер.та тои ми каза че имало и някакъв друг лагер.които може да вие не само този на главината но аз се отървах.искам да ви кажа че има много фалшиви лагери.fag.skf. в спезиализирания магазин ми предложиха някакви такива дето едвам се чете името.купих и сложих snr.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако търсиш наистина хубав лагер - пробвай с тимкен . скъп е но си струва парите .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При ляв завой вие лагер. :evil: Вдигах колата на крик и няма никакви луфтове. Според един "баш майстор" е десния лагер, според друг левия.А кажете ми Вие как да разбера кой е дефектиралия ?Ще съм благодарен и ако споделите някоя тънкост при смяната.

това съм ти го копирал от личните ми-отговарял съм на един колега,на които му вие -ЛЯВ ИЛИ ДЕСЕН -НАЛЯВО щом спира /на левия му олеква и можеби е той/ ,НО ТЪИ КАТО ЛАГЕРИТЕ СА ДВОЙНИ,и ако на десния вътрешната черупка е наранена,и на нея ще и олеква и шума ще намалява.Може да те заблуди.

Вдигай колелата 1 по 1 ,ръчна,подпираш колата,с 1 вдигнато колело ,палиш включваш 4-та ,леко леко пускаш съед-ля вигаш 100,120 изключваш и веднага гасиш и слушаш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При ляв завой вие лагер. :evil: Вдигах колата на крик и няма никакви луфтове. Според един "баш майстор" е десния лагер, според друг левия.А кажете ми Вие как да разбера кой е дефектиралия ?Ще съм благодарен и ако споделите някоя тънкост при смяната.

това съм ти го копирал от личните ми-отговарял съм на един колега,на които му вие -ЛЯВ ИЛИ ДЕСЕН -НАЛЯВО щом спира /на левия му олеква и можеби е той/ ,НО ТЪИ КАТО ЛАГЕРИТЕ СА ДВОЙНИ,и ако на десния вътрешната черупка е наранена,и на нея ще и олеква и шума ще намалява.Може да те заблуди.

Вдигай колелата 1 по 1 ,ръчна,подпираш колата,с 1 вдигнато колело ,палиш включваш 4-та ,леко леко пускаш съед-ля вигаш 100,120 изключваш и веднага гасиш и слушаш.

 

Колега проблема е решен!!!! Както вече казах се оказа заден десен лагер.

 

ПП Задните лагери които купих са руски!!!Казаха ми че са от Самара.Засега нямам никакви проблеми с тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.