Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Сваляне на винетка


Recommended Posts

Колеги, искам да споделя как си свалих старата винетка без да

се скъса. В началото на февруари си купих нова винетка и реших

да я залепя на мястото на старата. Тъй като не обичам да "колек-

ционирам" стари стикери по стъклото, подхванах старата в единия

ъгъл и я дръпнах като очаквах да се скъса. Но тя се разлепи до сре-

дата и остана цяла. Стана ми любопитно дали ще мога да я разлепя

здрава цялата и успях със следващото дръпване. Чувал съм за случаи

на кражби на винетки, предимно на камиони, тъй като те са много скъпи.

Сваляли ги чрез загряване. Може и да е вярно, защото колата ми беше

стояла 2-3 часа под пролетното слънце и стъклото и салона се бяха

загрели. А уж разлепването им било невъзможно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "STANIM" - С нагряване може да се свали не само винетката, но и "Гражданска Отговорност" и "Годишнен Технически Преглед". Ако нещо не става, се отива при първите авто-стъклари и за 5 лева свалят всички лепенки.. в смисъл свалят ги здрави. Иначе на авто-мивката пак могат да ги изстържат, но ако са за боклук :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лично аз ги свалям по следният начин:

Взимам тубичка от този тип "пръскалка" който е за чистене на прозорци (празна трябва да е) в нея слагам до половината вода и умерено количество веро.

Разглащам добре за да се получи пяна след което усилено почвам да пръскам върху винетката ( ГО или ГТП ) като с другата ръка постоянно попивам след 3-4 пръскания но само допирам гъбата до стъклото а не трия за да не разместя и съответно не скъсам винкетката.

За 5 минути здраво пръскане винетката пада буквално сама ! След това по абсолютно същият начин я слагате на другият автомобил. Номерат съм го правил доста пъти защото братовчет ми има 2 камиона и както споменахме вече - внетките са скъпи. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има специални ножчета за сваляне на лепенки и струват стотинки. Друг вариант е ако имате керамични котлони вкъщи, към тях върви и специална " стъргалка" за чистене, която върши перфектна работа - сваля винетката цяла и може директно да се залепи на друго стъкло. Друг вариант пък е с бръснарско ножче, но той е малко опасен :mrgreen: Всички тези методи съм ги изпробвал и мога да кажа, че най-лесно и ефикасно става със стъргалката от котлоните. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз го правя като колегата MoLoX. Пръскам с препарат за миене на прозорци, докато понакисне и започвам да отлепям внимателно с ножче.

 

Вече не се занимавам така. Има и по-лесен начин. Изрязвам найлона внимателно покрай винетката, намазвам я с сухо (безцветно лепило) и я лепя. Прехвърля се за секунди, колкото пъти си поискаш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.