Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Калъфи за седалките


nikistan

Recommended Posts

Здравейте колеги,някой знае ли дали може да се намерят (или въобще произвеждат ли се такива) калъфи за седалките на Фабия,които да "пасват" точно! Т.е. да са направени точно за Фабия,а не да стоят сякаш са свалени от друг автомобил :D Естествено цената ще е по-висока,но поне качеството да е добро!

И друго,някой знае ли цената на "малкия кожен пакет" в ЕТ за Фабия 1? Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мой приятел си взе от ЕТ калъфи за Фабията -чисто черни ,пасват точно и са качествени -70лв.(имаше поне 3 вида)

Мога да ги снимам ако искаш. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"пише изрично да не се покриват седалките заради въздушните възглавници"

Поради тая причина вече 3 години карам без калъфи и тапицерията стана на г_с! Не смея да я опера с вода, спрейовете стават за частично почистване.

Моля, колегата, на който приятелят си е купил калъфи от ЕТ да сподели колата имала ли е странични възд. възглавници.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"пише изрично да не се покриват седалките заради въздушните възглавници"

Поради тая причина вече 3 години карам без калъфи и тапицерията стана на г_с! Не смея да я опера с вода, спрейовете стават за частично почистване.

Моля, колегата, на който приятелят си е купил калъфи от ЕТ да сподели колата имала ли е странични възд. възглавници.

Не,няма странични възд. възглавници.Колата сега е в Лом ама до няколко дни ще се върне и ще снимам калъфите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тапицерията на Фабия са цапа ужасно лесно.

Ще ми бъде интересно да чуя мнения на колеги които са ползвали оргинални калъфки от ЕТ, щото съм кандидат за такива и най - чвече ве интересува от колко части са, щото отзад съм с разделена седалка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

доколкото си спомням миналата година през април имаше акцея от страна на ЕТ и намеление май 10% на всички части ,ако го има и тази година е най-добре тогава да се пазарува там

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купих си такива, които уж са правени специално за Фабия от ЕТ като взимах колата. Супер зле са - нито пасват добре, нито бяха особено качествени. Изкарах зимата с тях и ги разкарах.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наскоро купихме Октавия 2...ЗАБРАНИХА ни да си купуваме калъфи за седалките поради въздушните възглавници...затова поръчваш колата с тъмна тапицерия...и я поддържаш! Вече има спрейове за всичко...Отиваш в ЕТ и там имат всичко необходимо...Естествено както казах трябва и да си я пазиш...няма да ядеш филии с лютеница вътре я... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един познат си поръча за C4 купе да му ушият в CarTex. Доста добре седяха. Каза че отишъл там, те си взели мерки и после му се обадили да ходи да си ги вземе.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз имам проблеми с тапицерията на седалките. Много са цапат, стоят на петна, а аз не съм от най- мръсните. Имах голямо желание да слагам еко кожа, но ме спряха няколко неща- пари, време, родители :lol:

Сега когато прочетох, че има калъфи специално за фабия веднага си казах "купувам си". Един колега обаче спомена, че са пълен провал. Споделете още малко мнения и снимки ако може, за да знам дали да дам 70,00лв. или само ще се набутам.

Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Успях да изпера седалките на моята Фабия с един препарат за килими Туба или нещо подобно (на етикета има нарисувана една жаба с корона на главата), но за половин година пак станаха за пране. Има най - различни калъфи по магазините, но всичките са цяла задна седалка, а не разделена и освен това на опаковките пише Фелиция и Октавия, но не и Фабия, което също ме притеснява.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък съм си купил оригинални от магазина на сточна гара - 70 кинта с разделена задница. Наложи се да си ги съшия, защото мойта е с цяла седалка, а тези за цяла седалка е 120 кинта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "TIG" : Koлега,какво означава задната седалка да е разделена? :oops: Моята мисля,че е цяла?! Да не би да има подлакътник между двете части?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "TIG" : Koлега,какво означава задната седалка да е разделена? :oops: Моята мисля,че е цяла?! Да не би да има подлакътник между двете части?

 

Означава да има възможност да се разделя на 2 части(в съотношение 2:1 ако не се лъжа) и всяка една от тези 2 части да се сгъва самостоятелно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес ходих в ЕТ Варна и консултанта при магазина за авточасти беше сигурен, че подобни оригинални калъфи няма. Много е странно това...Във Варна няма, а в София има. :roll: Имаше много хубави мини моделчета на Фабия, Ети, Октавия, Руумстър. Аз за първи път ги виждам и бях много очарован. Имаше няколко момчета, които явно бяха доста запалени на тема Шкода. Познават се с половината персонал. Единия беше с черна Фабия РС. Имаше на задната седалка едно яке, от тия които ги продават в магазина на ЕТ. Дали е някой от форума?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно така - Gogata е прав. Задната седалка може да е разделена на две парчета и долна част и облегалка, та общо 4, а може и да е като при мен само по едно горе и долу. Както се досещаш двата типа калъфки не могат да се използват универсално.

 

 

Цяло:

 

http://www.vagcat.com/p/B225/885200.png

http://www.vagcat.com/p/B225/885600.png

 

 

Разделено:

http://www.vagcat.com/p/B225/885400.png

http://www.vagcat.com/p/B225/885700.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 години по-късно...

Темата е стара, но ме интересува въпроса за калъфи за седалките и за това пиша тук.

 

Понеже малчуганите доста цапат и ми се иска да сложа нещо, което да мога да махам и изпирам от време на време и за това се спрях на варианта калъфки за всички седалки и надглавниците, но нещо не мога да се ориентирам.

 

Гледах едни bertoni, piton - http://www.piton.bg/, но достта калпави ми се видяха. В Еуратек София ми казаха, че не продават такива неща.

 

Някой нещо да знае?

 

Колата Шкода Октавия, Комби и мисля, че задната седалка е цяла, а не разделена. Предните седалки са с airbag и тези калъфки трябва са съвместими с това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Облегалката и долната част са разделени в 2:1 съотношение.

Ето моята облегалка:

 

385904_10150431294998616_279138002_n.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Да си отговоря сам. Сложих тези (Piton), за които писах по-горе. Задните не пасват добре, но предните стават, а и не се закриват пластмасовите джобове и ръчки при предните седалки. С две думи защитено е от малките :) .... Но да му се невиди и късмета тъкмо прибирам колата в гаража и се появява някакъв луд вятър и бам 10 см. от десен преден калник заминаха.... едно оправиш друго се прецака.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.