Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ауспух - 1,9 TDI - PD


димон

Recommended Posts

Не знам дали някой от колегите имащи 1,9TDI са пробвали да си поставят дланта под леко завития надолу ауспухов накрайник... :D

Усещането е , че почти нищо не излиза оттам. :o:o:o

Всичките бензинови коли , които съм имал са имали такова налягане от отработени газове , щото е трудно да задържа дланта си за повече от няколко секунди. :)

Интересно ми е следното: след като мотор с идентичен работен обем (1,9-2,0) и с 20% по-голямо КПД , въртящ се на идентични обороти на своб. ход (900) - как така изпуска значително по-малко количество изгорели газове... :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали някой от колегите имащи 1,9TDI са пробвали да си поставят дланта под леко завития надолу ауспухов накрайник... :D

Усещането е , че почти нищо не излиза оттам. :o:o:o

Всичките бензинови коли , които съм имал са имали такова налягане от отработени газове , щото е трудно да задържа дланта си за повече от няколко секунди. :)

Интересно ми е следното: след като мотор с идентичен работен обем (1,9-2,0) и с 20% по-голямо КПД , въртящ се на идентични обороти на своб. ход (900) - как така изпуска значително по-малко количество изгорели газове... :mrgreen:

 

 

И ти като мене - немаш си работа и от време на време - щукне ти нещо и решиш да се измърляш като правиш проверки на чисто новата си кола... :mrgreen:

По темата - турил си си ръката, ама на празен ход на двигателя. Забрави ли, че имаш катализатор? А предполагам - и филтър за твърди частици... Я накарай някой да СТЪПИ на педала на газта, па тогава си тури ръката :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 

П.С. Аз като турих газовата уредба на Марта се заврях отзад до ауспуха да си даказвам колко екологично гориво е газта.

Откачена ми работа :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдааа - на празен ход е така заради катализатора, но дори и да не я настъпва някой, както казва Боби, дори като си я караш нормално доста силна струя прави от ауспуха. Аз примерно съм заглеждал к'ва пушилка се вдига като я вкарвам в гаража - нищо се не види после 5 минути :oops: /мнооо прах има да му се невиди.../

 

Малко не по темата - Боби, човече... ебаси готината снимка имаш в подписа :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей, днеска ще пробвам на мойта колко духа отзад :mrgreen: ЧЕСТНО :!: Аз катализатор не съм слагал, ама май го бъркам с филтъра за твърди частици, дето слагаме на малкия - Pampers се зове :mrgreen:

 

Ще пробвам днес, честно, че ми стана любопитно ;) Вярно, нямам DPF, ама сигурно и колегата няма, та остава само катализа да намалява мощността на "духалката" ;)

 

П.П. Докторе, снимката ти е ТРЕПАЧ :!: :!: :!: Ако не влезе в Календар 2009, просто се отписвам от клуба :!: :!: :!: И ще си взема целия членски внос :!:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.