Jump to content

skoda-auto.bgautozone.bg

Моля за помощ при избор на кола

KAM4ETO_7

Recommended Posts

Здравейте! :) Аз съм сред новобранците във форума! Имам нужда от помощ при избора на кола! Предложени са ми 2 варианта: Skoda Fabia 1.9 TDI-PD 101 к.с. (цвят черна перла) и Новата Skoda Fabia 1.4 TDI (червена)! Много се колебая! Казаха ми, че новата Фабия е доста шумна (специално този мотор), но пък има нисък разход на гориво! Някой може ли да ми каже колко горе-долу гори другата (със сигурност доста повечко) :) ! Благодаря много предварително! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мога да ти кажа колко гори 1.4TDI сложен на румстър - между 6 и 7 зимата и 5 - 5 и малко лятото с климатик. Факт мотора шумен и вече от доста хора чувам, че на фабията(за разлика от Румстъра) й е спестена част от шумоизолацията. Иначе щом осигурява, да кажем, прилична динамика на доста по-тежкото купе на Румстъра, то на Фабията би трябвало да пасва перфектно. Четох наскоро в българското издание на Auto Motor und Sport, че според немците този мотор е много добър. Ето тук е въпросната статия, има цял абзац посветен на 1,4TDI - http://ams.bg/?act=content&rec=2085

Относно избора ти - и двете коли имат доста предимства. Принципно обаче, считам, че 1.9TDI е по-добрия вариант. Да не говорим, че 1.4TDI е с 3 цилиндъра и доста хора имат предрасъдъци към "орязаните цилиндри".

Старата фабия е изпитан модел, излекуван от всички детски болести. В случая обаче няма да можеш да си конфигурираш екстрите според предпочитанията си, защото в ЕТ вече предлагат само останалите им на склад автомобили.

От друга страна обаче, Новата Фабия предлага по-висока пасивна и активна безопасност. Може да си поръчаш каквито екстри си искаш. И ако ти харесва новия дизайн на Шкода, бих ти препоръчал нея. Ако караш предимно градско 1.4TDI ще ти е напълно достатъчен. На извънградско, при по-високи скорости започва се задъхва осезаемо(имам предвид при скорости около 160км/ч :oops:) . Ако е по джоба ти, помисли над варианта Новата Фабия с 1.9TDI.

Препоръчвам ти да направиш един тестдрайв на двете коли и да видиш коя ти харесва повече. Със сигурност няма да сбъркаш, която и да избереш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти, аз имам старата фабия 1.9 тди-пд от една година. Такова животно като 6.4 градско, 4.0 извънградско просто няма.

Моите наблюдения: Градско: 8-9, извънградско 4.8-5.

Но си е друго със 100 кс :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЕЕЕееее Tsanko, най-накрая някой да ме зарадва - мислех, че с моите 9.6-9.8/100км ми харчи колата :mrgreen: Щом Фабията дава толкова, значи нещата са наред :!:

За 1.4 съм съгласен с Гогата - тоя двигател сигурно харчи малко и не е слаб. За кола освновно градска е идеален, на дълго също няма да е лош.

Докато 1.9 100кс си е, ами за мен направо спортен - свикнал съм с малолитражки и за 5-те месеца откакто карам колата все още му се радвам на тягата и ускорението. На Фабия би трябвало да се представи по-добре, както в разхода, така и в динамиката, макар да не очаквам ГОЛЯМА разлика.

Ако се търси реална икономия - по-скоро 1.4 TDI. Ако искате и да се порадвате с по-спортно каране - 1.9 TDI - все пак половин литър работен обем = повече мощност + повечко разход.

(Гога, ако така продължава на следващата среща и аз ще ти бъда шофьор - така ме влече това 1.4 "двигателче")

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карам Фабия Комби 1,4 TDI - PD 80 к.с. вече 21 000 км. и нямам никакви оплаквания от мотора. Шума е от лошата шумоизолация на старата фабия (за новата не знам), но ако паркираш фабията с този мотор и пасат с двулитровата печка със запалени двигатели и си завържеш очите трудно ще можеш да отличиш едната кола от другата само по шума отвън.

Разхода е този който казва и Гогата, динамиката е повече от прилична, даже твърде добра, макс. скорост се ограничава от максималната мощност на двигателя, не е за надбягвания, но е голям кеф при изпреварванията.

Ако не си карал дизел ще останеш много приятно очарован.

Това за трите цилинъдра въобще няма да го коментирам, също че двигателя тресял, вибрирал, не бил балансиран и др. подобни изказвания, това са коментари които не са технически издържани.

Моят съвет е вземи новата с по - малкия мотор, ръгай здраво нафта, пази в началото до към 5000 км. и си гледай кефа.

Иначе успех с покупката и да се похвалиш!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прочетох всички мнения много внимателно! Искам специално да благодаря за информацията и помощта, която ми оказахте!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това за трите цилинъдра въобще няма да го коментирам, също че двигателя тресял, вибрирал, не бил балансиран и др. подобни изказвания, това са коментари които не са технически издържани.

smile188

Това за трите цилиндъра - ОК. Но за тресенето...абе има си го, при това в немалки количества :mrgreen: . Но там му е чара :lol: .

Моят съвет е вземи новата с по - малкия мотор, ръгай здраво нафта, пази в началото до към 5000 км. и си гледай кефа.

Поне от финансова гледна точка, наистина по-малкия мотор е по-изгоден, така че подкрепям предложението :smt017.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен е направо задължително да покараш и двата автомобила, стига да имаш тази възможност. Колкото и да изчетеш и чуеш по темата, личното впечатление е безценно при покупката на автомобил, в крайна сметка важно е как чувстваш нещата.

Новата Фабия с трицилиндров дизелов двигател си заслужава от финансова гледна точка - получаваш по-икономична, при това по-модерна кола, но пък се налага компромис откъм комфорт (шумен двигател, вибрации, не толкова добра динамика на дълъг път, колкото 1.9...). Но ако въпросните леки компромиси не те притесняват, 1.4 си е чудесен вариант, който обективно погледнато дори е доста пъргав за характеристиките си. Ако по-често ти се налага да пътуваш на дълги разстояние, 1.9 определено е по-смисления вариант - тегли много по-уверено, пък и при висока скорост е доста вероятно да е дори по-икономичен от 1.4, тъй като при подобни условия работи на по-ниски обороти.

Сподели след като направиш правилния за теб избор :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ще е дизел-то 1.4 ТДИ е по-модерен(разбирай по-нови технологии и материали).

За мен дебаланса поставен като проблем от мнозина тук а и не само тук, на три- и по-малко- цилиндрови мотори,просто е смешен-нали за това се смятат ( А НЕ ПОСТАВЯТ САМО) маховик и противотежести-така ,че притесненията са неоснователни от технологична и конструктивна гледна точка.

Шумът навярно не е малък(от возене на таксита го знаем повечето).

Каквато му кола е на душата на Човек такава да си купува!!!

Каквато и да е няма да съжалявате,то колички от тоя род по-евтини няма и да се намерят,така че бива си ги за парите поне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съвет, а мнение: ако става въпрос за градски цикъл на движение в по - голямата част от времето и понякога дълги пътувания, според мен избора би бил нова Фабия, но с ДВГ 1,4ТДИ - 80к.с.(защото базовия ДВГ е 70к.с.). Относно качеството на ДВГ като конструкция и материали - съвр. технологий не биха допуснали големи компромиси (за да не кажа никакви!).Успех в избора!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

• 4 седмици по-късно...

Здравейте отново! :) След доста дълго мислене и лутане,най-после и аз се сдобих с нов автомобил! Спрях се на старата Фабия 1.9 TDI и съм много доволна от избора си! :) Искам специално да Ви благодаря за съветите и помощта, която ми оказахте! Поздрави! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поздрави за новата придобивка.

Направила си верния избор.

По-големия и по мощен автомобил може да се кара и бързо и бавно. А бавния..бързо не може. По отношение на сигурността - никакви възглавници и компютри не могат да се сравняват с разумното шофиране на автомобил, който да реагира бързо на командите ти.

Който ти каже че 3-цилиндровите мотори не тресат...значи не е карал такъв мотор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито ти!Да си я караш със здраве и безаваийно!Направила си по-добрия избор според мен! smile179

А големия двигател си е голям двигател!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честита нова кола smile162

И аз бих направил твоя избор - външния вид на новата Фабия нещо ме смущава... :roll:

Чакаме снимките smile021

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честита Фабия, колежке, много безаварийни километри по нашите и международни пътища, много хубави моменти с колата и любимите ти хора в нея и дано винаги с кеф и усмивка да сядаш зад волана и да завърташ ключа.

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

може би съм леко пристрастен ! но фабия 1 е много по красива от фабия 2 лично мое мнение !за техника и нововъведения не говорим !

честито и от мен !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много благодаря за хубавите пожелания! На мен също дизайна на старата Фабийка ми харесва повече! Вече няколко дни си я карам и ми доставя огромно удоволствие! Още не мога да й се нарадвам :) ! Имам малко проблеми с озвучаването, но до 3 дни се надявам всичко да е наред! Скоро ще кача и снимчици! Поздрави! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.