Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

ОКТАВИА 1 комби


lubomirov1985

Recommended Posts

Колеги,колата е на 12 500км и отзад от щората се чува едно много неприятно скърцане.Има ли някой друг със същия проблем и как да се отстрани.Не е силно но е много дразнещо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пусни си по-силно музиката просто :mrgreen: !

 

Иначе сериозно - разглей на местата където се захваща щорада дали дрънчи някъде и подложи нещо там. На Румстъра за има няма и половин година му се раздрънка кората на багажника и подложих парченца плат под щипките.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, имам го и аз проблема, мойта е на 2 месеца и 4400км. Не знам защо трака, огледах го днес, но набързо, защото имаме работа в... работата :mrgreen: И си продължава да трака. Истината е, че не знам тази щора сваля ли се и ако може - как? Може би е нещо свързано със закрепването, но ще я погледна по-обстойно утре.

 

П.П. И съветът на Гогата не ми върши работа - още нямам музика (не че не работя по въпроса, ама ще я давам след Нова Година, че нероден Петко да не ме изненада ;) )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Истината е, че не знам тази щора сваля ли се и ако може - как?...

Може, Марто, може :P

Прибери я, т.е. да не е в разпънато състояние. Следващото обяснение е по памет, защото не съм го извършвал от година и нещо. Погледни тялото й. От една от двете му страни можеш:

- или да избуташ цялото тяло по посока на оста му, така че да го освободиш;

- или да избуташ плъзгач, пак по посока на тялото, така че да го освободиш.

След което тялото със щората ти остава в ръцете ;)

В момента тъста ми е на Боровец, ще го видя чак на 1-2 януари, за да опресня паметта си :D Ако до тогава не си се справил, ще пиша пак.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А, мойта Буба е по-дърта и от Зелената принцеса на Марто и от Червенио дзвер на Ники, па ни тропа щората, ни скърца, а съм на 11200 км. изминати и годинка и 2 седмици с колата навършени. Мноо странну.

 

- или да избуташ плъзгач, пак по посока на тялото, така че да го освободиш.

 

Съвършенно верно. :mrgreen: Плазгачот е у лево, твое лево, и се бута надесно и се вади щората нагоре. Монтажот и он е лесен - слагаш деснио край на щората у гнездото да леегне, нагласяш левио край над гнездото и натискаш плъзгачо надесно, докато крайот не влезне у гниздоту и тва е - лесно и бързо !!!

 

 

Целата щора. Марто, имаш да ма черпиш, слизах до дилижанса да я разглобим зарад тебе. :mrgreen:

004805987.jpg

 

Левиот край, с плъзгачот и неговио ход, окрасен у червено, едвам се види, зазяпай се най-добре.

004805988.jpg

 

Наснимал съм ти и видео демонстрацийка, кат я кача у ньета, щи метна линка ТУК.

 

Ай чао, че съм махмурлия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еееее бре, дееее бре, егати и форумо, егати и ората - що радите овде, бе, ора? :?: Он човеку искаше помощ, мен ме нучихте що да рада :mrgreen: Оно си се дърпа отлеву надесно - и оно само си пада!

 

Махмурлии - какъв пример даваш на децата, ве? Айде с айряна и убавия салам - и да не съм те видел се оплакваш от глава! :mrgreen:

 

Благодарско (малко се осрамих - зер колата голяма, багажника и он и се наврех у вътрето и ми се смЕха), ама са си знам как да го разкачам :idea:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.