Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Защо изхърква стартера!?


Spartan

Recommended Posts

От извесно време ми се струва че при стартиране, в момента когато запали двигателя, от стартера се чува доста остро изхъркване.Иначе върти много добре и ако не запали двигателя изхъркване не се чува колкото и да върти.Колата 120 - 5 скорости е на 17 години и на около 95000 км.Дали това се отнася до догонващия съединител,монтиран на подвижното зъбно колело на вала на стартера?Понеже не съм пръв собственик не знам как се е държал преди.От едно сервизче на Св.Наум ми казаха"абе карай докато се развали",ама знам ли дали трябва да се сваля и евентуално смазва или гресира този съединител.Някой има ли опит в това?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нещо по лагерите или втулките ще да е - ако имаш възможност свали го и го дай на специалист да го провери, смяната на втулки не е скъпа операция

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е по лагерите и втулките,защото когато не припали двигателя може да въртя и 30 секунди и не се чува никакво ръмжене,а нормалното свирене на електродвигател - даже нарочно свалих дистрибуторната капачка за да не пали и вътях.Ръмженето се получава само когато запали двигателя а още не съм прекъснал тока към стартера /не съм отпуснал пусковия ключ/.Само догонващия съединител е но не знам иска ли зареждане със смазка или грес-това питам.Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ръмженето се получава само когато запали двигателя а още не съм прекъснал тока към стартера /не съм отпуснал пусковия ключ/.
- Това обяснение без да се сърдиш звучи доста тъпо - не схващам защо държиш ключа повече от необходимото.

 

Добре че имам шкода та те схващам какво искаш да кажеш. С две думи имаш предвид че бендикса се връща малко по-късно от нормалното и затова има по-особен звук. Не бих казал че със смазване на резбата по която зацепва ще се оправи проблема. Хората правилно са ти казали да си караш докато се развали и да не се занимаваш с неща дето не ги разбираш. Празници са - пий си ракийката и винцето на топло и не се занимавай с глупости.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Суха е оста под бендикса-капни няколко капки от маслото което е в мотора със сондата -горелото масло не се отмива лесно както чистото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно, Викторчо, ти при стартиране в същата микросекунда когато запали двигателя ли пускаш стартовия ключ или като нормален човек забавяш с човешкия рефлекс от половин - една секунза!?За такова забавяне пиша аз а не за тенденциозно задържане на ключа след стартиране.Тогава и се чува това остро ръмжене и аз продължавам да твърдя че е от догонващия еднопосочен съединител свързан с подвижното зъбно колело,което се изтласква от бендекса.Този съединител е същата конструкция като на свободния ход на велосипедите и цялото ми колебание е да го мажа ли с масло както ме съветва колегата или да му сложа грес.Трудното е че за гресиране трябва да се свали и разглоби целия стартер а аз съм си малко ленив,но това няма да ме принуди да чакам да се развали окончателно.Навярно ще послушам следващия колега и ще прибегна до горяло масло-там продължителността на включване и малка и може да реши въпроса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бендикса не се маже с грес,защото ролките които са вътре няма лесно да се зацепват към клиновата част,която се получава от вътрешната и външна част на бендикса и ще се "пързаля" от греста.Само смажи както ти писах по-горе.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, ти провери ли закрепването на стартера? :!: Имал съм подобен проблем-много брутално изхъркваше точно в момента на паленето, оказа се, се стартерът е със затегната само 1 гайка :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.