Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Fabia 4x4 и коя е по-подходяща за из града SDI или TDI-PD?


ikonoma

Recommended Posts

Не, няма такова нещо произведено от завода. Освен FABIA WRC, но тя е за рали шампионата. Иначе не е имало и като гледам новата Фабия - няма и да има. Същото като Поло 4х4 - няма такова! :!:

 

Иначе имаше един "писач" в нашия форум, който искаше да сложи 4Motion на Фабия, но това пак не е заводско/фабрично, а доработка.

 

4х4 Има само Октавия - дори Superb не съм виждал 4х4, макар Пасат да има 4Motion, a пък са на една база (Супърб е удължен с 10см Пасат). Може би новия Супърб ще има 4х4, но това предстои да се види ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите!

Понеже се оглеждам за замесничка на баба Лада в мобилето видях една Фабия, за която пишеше 4x4 и ми стана много чудно. И аз не знам да има такава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да не създавам още теми промених заглавието на тази и ще си задам тук и другия въпрос. Дано не изпаднем в някой безмислен спор.:D

 

За кола, която ще се кара 90 % само на градско кое да избера 1,9 SDI или 1,9 TDI-PD като се ръководя най-вече от икономичността?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж ТУК на последната страница е таблицата със средния разход. 1,9 SDI и 1,9 TDI ги дават с почти еднакъв разход. Така че, аз на твое място бих взел TDI-то. Вярно е, че атмосферния дизел е вечен, ама...върви по-малко. Което и да избереш няма да сбъркаш де , но все пак заложи на по-мощния мотор ако имаш възможност :) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаме служубни и от двата варианта. Аз карам ТДИ, но ако си купувам лична - бих се замислил доста дали да не взема СДИ. Пътувах до пампорово с 4 човека и багаж със СДИ и не мога да кажа, че беше зле. ТДИ-то е добър вариант, ако си леко състезателен тип. Моето мнение обаче е, че гумите с които излиза от магазина са напълно неподходящи(както летните, така и зимните), усеща се липсата на АСР(естествено може да си го поръчаш допълнително). Така, че ако се спреш на ТДИ е добре да предвидиш допълнителни разходи. Също така не се стискай и си поръчай голям дисплей(макси дот май беше)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако искаш да правиш стартове по светофарите вземай TDI ако искаш спокоен мотор с нисък разход и елементарна подръжка вземи SDI.Аз лично имам SDI служебната е TDI и да ти кажа май за градско по добре слаб мотор ако не те притеснява че няма да бяга.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май наистина е по-добре SDI. От вас съм чувал, че PD иска хубаво гориво от реномирани бензиностанции като OMW. А аз мисля, че ще мога да си намирам нафтица на 1,40-1,50, която пак е от бензиностанция, но определено не е от скъпата. А ако се скапе нещо мотора ще си посипвам главата с пепел.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.